otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Ostrzeżenie o przekroczeniu stanów alarmowych

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie ostrzega o przekroczeniu stanów alarmowych w zlewni Warty w dniach 18-19 maja br. Szczegóły w załączniku.

Komunikat

19 maja 2010
Informacje ogólne

Każdy uczeń wie, co zrobić z ZSEE

„Każdy uczeń wie, co zrobić z ZSEE” – takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Ziemi zorganizowanym w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Tajemniczo brzmiący skrót "ZSEE"oznacza zużyty, niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny. W przeprowadzeniu akcji pomógł placówce Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie, który odebrał zgromadzone urządzenia oraz zużyte baterie i kartridże.

18 maja 2010
Informacje ogólne

"Jagódki" na festiwalu w Krotoszynie

56 Drużyna Harcerska Wielopoziomowa „JAGÓDKI” wzięła udział w XI Integracyjnym Festiwalu Piosenki „WITAMINKI NA START” organizowanym w Krotoszynie.

18 maja 2010
Informacje ogólne

X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Muzyka płynąca z wierszy” – pod takim hasłem odbył się kolejny Międzyszkolny Konkurs Recytatorski organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie. Za sprawą poezji uczestnicy przenieśli nas w świat wielkiego polskiego pianisty nawiązując do obchodzonego Roku Chopinowskiego.

18 maja 2010
Informacje ogólne

Spotkanie z prof. Miodkiem

Nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie; Anna Minta i Agata Klimaszewska uczestniczyły w warsztatach „Najnowsze formy poprawnościowe języka polskiego”. Punktem kulminacyjnym było spotkanie z prof. dr hab. Janem Miodkiem, które odbyło się w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

18 maja 2010
Informacje ogólne

Uwaga na intensywne opady deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na terenie powiatu jarocińskiego w dniach 17 i 18 maja br.

Komunikat

17 maja 2010
Informacje ogólne

Uczniowie szukają informacji o UE

Jarociński Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich rozwija swoją współpracę ze szkołami. 12 maja konsultanci przeprowadzili spotkanie informacyjne pn. „Polska i jej fundusze europejskie”, w którym wzięli udział uczniowie z Gimnazjum przy Zespole Szkół w Cielczy.

14 maja 2010
Informacje ogólne

Utrudnienia na drodze Jarocin - Żerków

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie informuje, że w związku z realizowaną „Przebudową drogi powiatowej Jarocin – Żerków – Śmiełów – Ruda Komorska” wystąpią czasowe wyłączenia z ruchu drogi Jarocin – Żerków na odcinku od Wilkowyi do skrzyżowania w kierunku Lisewa. Wyłączenie nastapi w sobotę 15 maja 2010 r. w godz. od 7.00 do 17.00 oraz w dniach od 17 do 19 maja 2010 roku w godz. od 7.00 do 19.00 (objazd przez Łuszczanów, Lisew).

Za wszelkie utrudnienia w ruchu w czasie prowadzonej przebudowy drogi serdecznie przepraszamy.

13 maja 2010
Informacje ogólne

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Szkoła Podstawowa z Woli Książęcej oraz Gimnazjum z Ruska będą reprezentowały powiat jarociński na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

12 maja 2010
Informacje ogólne

Ludwinów pamięta o bohaterach

Dąb upamiętniający zamordowanego w Katyniu porucznika Wojska Polskiego Szczepana Cerekwickiego posadzono przy Szkole Podstawowej w Ludwinowie. Uroczystość odbyła się we wtorek, 11 maja.

12 maja 2010
Informacje ogólne

Polska pięknieje

Znamy już wyniki konkursu plastycznego „Polska pięknieje – Fundusze Unijne w Powiecie Jarocińskim”, który adresowany był do uczniów klas czwartych, piątych oraz szóstych szkół podstawowych z terenu powiatu jarocińskiego.

11 maja 2010
Informacje ogólne

Dodatkowe 50 tys. zł na sprzęt edukacyjny

Kolejne ponad 50 tys. zł jest w zasięgu ręki samorządowców z powiatu jarocińskiego. Ich wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Zakup specjalistycznego wyposażenia na potrzeby kształcenia ustawicznego w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach” znalazł się na wysokim drugim miejscu na liście rankingowej projektów złożonych do WRPO.

11 maja 2010
×