otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłasza konkurs

na kandydata na stanowisko dyrektora  

Zespołu Szkół Ogólnokształcących, ul. Kościuszki 31, 63-200 Jarocin.


30 maja 2011
Informacje ogólne

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłasza konkurs

na kandydata na stanowisko dyrektora 

Zespołu Szkół Specjalnych, ul. Szubianki 21, 63-200 Jarocin. 

 

30 maja 2011
Informacje ogólne

Jarocin i Leszno podczas Polskiej Prezydencji

Pod tym hasłem przebiegał konkurs wiedzy na temat Unii Europejskiej i  Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej, zorganizowany przez  Stowarzyszenie Młodzi Demokraci Jarocin, pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Filipa Kaczmarka i Posła na Sejm RP Łukasza Borowiaka. 


27 maja 2011
Informacje ogólne

Spotkanie szkoleniowe dla przedsiębiorców

Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie wraz ze Starostwem Powiatowym w Jarocinie zapraszają przedsiębiorców z terenu powiatu jarocińskiego na otwarte spotkanie szkoleniowe, w zakresie obowiązków wynikających z przepisów dot. ochrony środowiska. Spotkanie odbędzie się 1 czerwca 2011 r. o godz. 10.30 w sali Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Barwickiego w Jarocinie. 

27 maja 2011
Informacje ogólne

Oficjalne otwarcie urzedu pracy i wydziału komunikacji

Symboliczne przecięcie wstęgi przed budynkiem Powiatowego Urzędu Pracy i Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Jarocinie zwieńczyło oficjalne otwarcie urzędów przeniesionych do nowej siedziby.

23 maja 2011
Informacje ogólne

Sprawni jak żołnierze

Siódme miejsce w finale wojewódzkim zawodów sportowo - obronnych „Sprawni jak żołnierze - 2011” zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. W rywalizacji wzięły udział najlepsze drużyny z Wielkopolski, wyłonione drogą eliminacji rejonowych.

23 maja 2011
Informacje ogólne

Spotkanie z Marią Czubaszek

Maria Czubaszek – polska poetka, pisarka i satyryk przyjedzie w najbliższą sobotę 21 maja do Jarocina. Autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka, członkini Partii Dobrego Humoru została zaproszona przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin. Maria Czubaszek jest odznaczona Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Spotkanie odbędzie się w sali kominkowej Pałacu Radolińskich o godz. 17.00. 

20 maja 2011
Informacje ogólne

Jacek Hałasik w Jarocinie

Spotkanie autorskie z Jackiem Hałasikiem znawcą gwary wielkopolskiej, znakomitym gawędziarzem i dziennikarzem Radia Merkury Poznań było doskonałym podsumowaniem konkursu gwarowego, który odbył się w Jarocinie. Zebrani goście przy kawie zbożowej i placku drożdżowym z rabarbarem słuchali o tym, jak dobrze jest „godać po naszymu” i jak ważne jest przekazywać tradycję młodemu pokoleniu.

20 maja 2011
Informacje ogólne

"Palić nie palić - oto jest pytanie"

Wyłoniono laureatów powiatowego etapu konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”. Przedsięwzięcie adresowane było do uczniów klas V szkół podstawowych i miało na celu kształtowanie postaw i zachowań antytytoniowych. Zwycięska praca Bartosza Woźniaka ze Szkoły Podstawowej w Kotlinie została przesłana do etapu wojewódzkiego konkursu.

19 maja 2011
Informacje ogólne

Koncert gitarowy dedykowany Janowi Pawłowi II

Gitarzyści Grek Andreas Kapsalis i Serb Goran Ivanovic wystąpią w środę 18 maja o godz. 19.30 w kościele św. Jerzego w Jarocinie. Koncert, będący zapowiedzią kolejnej edycji Polskiej Akademii Gitary, muzycy zadedykują Janowi Pawłowi II w dniu Jego urodzin.


17 maja 2011
Informacje ogólne

Likwidacja kasy w Starostwie Powiatowym w Jarocinie

Z dniem 1 czerwca br. zostanie zlikwidowana kasa funkcjonująca w budynku Starostwa Powiatowego w Jarocinie przy Al. Niepodległości 10 – 12. Dotychczasowe płatności, dokonywane w kasie starostwa, można obecnie realizować nieodpłatnie w następujących punktach:

16 maja 2011
Informacje ogólne

Nowy dach sali gimnastycznej "ogólniaka"

Zły stan techniczny dachu sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie przekonał powiatowych samorządowców do wygospodarowania w tegorocznym budżecie środków na jego remont. 4 maja powiat ogłosił przetarg, zgodnie z którym remont dachu ma zostać ukończony w sierpniu tego roku.

16 maja 2011
×