Powiat przyznał nagrody

Wyjątkowy pokaz laserowy uświetnił tegoroczną Galę Powiatu Jarocińskiego, podczas której poznaliśmy nazwiska laureatów Nagrody Starosty Jarocińskiego "Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego". Powiat docenił także sportowców i trenerów, którzy w minionym roku osiągnęli znaczące sukcesy sportowe.

13 kwietnia 2016

76. rocznica zbrodni katyńskiej

W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej władze Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin, służby mundurowe, kombatanci i młodzież uczciły pamięć polskich jeńców zamordowanych przez sowietów 1940 roku oraz pamięć ofiar katastrofy samolotu, która przed sześcioma laty miała miejsce nad Smoleńskiem.

13 kwietnia 2016

Szkolne biblioteki z dofinansowaniem

Dodatkowe 50 tys. zł wzbogaci księgozbiory bibliotek szkolnych zarządzanych przez Powiat Jarociński. 40 tys. zł samorząd powiatu pozyskał z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, kolejne 10 tys. zł pochodzić będzie z budżetu powiatu.

12 kwietnia 2016

Obsługa Kasowa w US Jarocin

KOMUNIKAT NACZELNIKA URZĘDU SKARBOWEGO W JAROCINIE z dnia 5 kwietnia 2016 r. w sprawie: obsługi kasowej Urzędu Skarbowego w Jarocinie

Uczniowie wypuścili balon meteorologiczny

W listopadzie 2015r. uczniowie technikum w Tarcach wysłali w przestrzeń stratosfery duży balon meteorologiczny z przyczepionymi kamerami do jego kapsuły. Celem eksperymentu było zrobienie zdjęć z granicy kosmosu, wypróbowanie celności lądowania oraz zapoznanie uczniów z przepisami lotniczymi.

11 kwietnia 2016

Finalistka olimpiady teologicznej z "Dwójki"

Monika Adamska – uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie uzyskała tytuł finalisty Olimpiady Teologii Katolickiej. Tym samym Monika może sobie wybrać indeks na jedną z uczelni wyższych.

11 kwietnia 2016

Mechanik z "dwójki" na podium. Szkoła - wysoko!

Arkadiusz Bugzel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajął wysokie III miejsce w XXII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. Dobre miejsca pozostałych zawodników drużyny z jarocińskiej „Dwójki” pozwoliły szkole na zajęcie 7-go miejsca w ogólnej klasyfikacji.

06 kwietnia 2016

Dzień otwarty w US Jarocin

Pracownicy Administracji Podatkowej pomogą wypełnić PIT w formie elektronicznej. Dzień 16 kwietnia 2016 r. (sobota) w Urzędzie Skarbowym w Jarocinie jest „Dniem otwartym”. Urząd skarbowy będzie czynny w godzinach 9.00 – 13.00. W ramach dnia otwartego będą przyjmowane: pisma, wnioski, podania, zgłoszenia rejestracyjne i aktualizacyjne podatników, zeznania roczne.

05 kwietnia 2016

Marsz dla autyzmu

1 kwietnia 2016 z okazji Dnia Świadomości Autyzmu Zespół Szkół Specjalnych organizuje Marsz dla Autyzmu!

30 marca 2016

"Dwójka" w półfinale olimpiady techniki samochodowej

Drużyna Zespołu Szkół Panadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie kolejny raz reprezentowała nasz region w półfinale XVII Olimpiady Techniki Samochodowej zorganizowanej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Docenione za recytację

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zostały wyróżnione w Wielkopolskim Konkursie Recytatorskim „Poznańskie Dziewiątki”. Przedsięwzięcie odbyło się po raz siódmy, tym razem pod hasłem „Miłość niejedno ma imię”.

Tradycje świateczne kultywowane

W Zespole Szkół Specjalnych duże znaczenie odgrywa kultywowanie tradycji związanych z różnymi wydarzeniami i świętami.

25 marca 2016