Niedźwiady jeszcze w tym roku

Kolejne fundusze na inwestycje drogowe wpłyną do budżetu powiatu jarocińskiego. Tym razem samorządowcy pozyskali ponad 400 tys. zł na przebudowę 1168 m drogi w Niedźwiadach wraz z mostem na rzece Czarny Rów. Powiatowa inwestycja na terenie gminy Jaraczewo będzie realizowana jeszcze w tym roku.

30 marca 2009

Kolejne miliony dla szpitala

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku blok operacyjny i centralna sterylizatornia w jarocińskim szpitalu wyposażone zostaną w sprzęt medyczny wartości ponad 3,6 mln zł. Stanie się to możliwe dzięki pozyskaniu dotacji unijnej z Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

140 tys. zł dla organizacji pozarządowych

Ponad 20 organizacji z terenu powiatu jarocińskiego otrzyma dotacje na realizację zadań z zakresu kultury i sportu. Za produkcję wybranych przedsięwzięć, powiat zapłaci blisko 140 tys. zł.

Wiosenne porządki na drogach

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie ruszył do wiosennych porządków na drogach. Prace  rozpoczęto od podcięcia drzew w Sławoszewie,  Komorzu, Tarcach Osiedlu, Noskowie oraz w Golinie na ul. Wolności i ul. Dworcowej.

Wojenna rocznica

W 2009 roku przypada 70. rocznica wybuchu II wojny światowej. Starosta Stanisław Martuzalski, przychylając się do inicjatywy Jana Jajora – historyka i regionalisty, zainaugurował powołanie Honorowego Komitetu Obchodów Rocznicowych. Propozycję wstąpienia do komitetu przyjęli burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu.

26 marca 2009

Informatyczne rozgrywki w "Jedynce"

Sławomir Kaczmarek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie został zwycięzcą II Powiatowego Konkursu Informatycznego dla szkół ponadgimnazjalnych. Do konkursu zorganizowanego w jarocińskiej „Jedynce” zgłosiło się 38 zawodników.

26 marca 2009

40 tys. zł na rewaloryzację parków w Zakrzewie i Górze

Kolejne środki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wesprą realizowaną przez starostwo rewaloryzację zabytkowych parków na terenie powiatu jarocińskiego. Tym razem udało się pozyskać 20 tys. zł na prace w parkach: przy Domu Dziecka w Górze oraz przy Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Drugie 20 tys. zł powiat wygospodaruje z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Radni w Internecie

Kilka tygodni temu ruszyła nowa strona internetowa Rady Powiatu Jarocińskiego. Witryna jest niezwykle czytelna i umożliwia wszystkim zainteresowanym osobom szybkie odszukanie potrzebnych informacji.

"Śmieciom - STOP!" po raz dziesiąty

Rozpoczęła się kolejna edycja powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Jubileuszowa - X akcja zostanie przeprowadzona pod hasłem „Śmieciom – STOP! – moja rola w ochronie środowiska”.  Prace konkursowe można składać w starostwie do 4 maja.

Fotografowali powiat

Starosta Stanisław Martuzalski spotkał się z laureatami konkursu fotograficznego „Powiat Jarociński w obiektywie”. Spotkanie było okazją do uhonorowania zwycięzców dyplomami i nagrodami książkowymi o tematyce fotograficznej.

Bezawaryjne starostwo

Zakończyły się prace związane z montażem agregatu prądotwórczego, który umożliwia nieprzerwaną pracę i prawidłowe funkcjonowanie starostwa, urzędu miejskiego i straży miejskiej w przypadku wystąpienia awarii sieci energetycznej lub braku dostaw energii. Zakup urządzenia był konieczny ze względu na zmieniające się przepisy dotyczące zarządzania kryzysowego.

24 marca 2009

Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie zaprasza dziewczęta i chłopców uczących się lub mieszkających na terenie Powiatu Jarocińskiego do udziału w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym w kategoriach: szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych, które zostaną rozegrane w ramach VII "Spotkań z Jedynką" w środę, 25 marca o godz. 15.00 w sali gimnastycznej przy ulicy Franciszkańskiej 1. Dla najlepszych zawodników, zawodniczek w poszczególnych kategoriach przewidziane są medale i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Szczegóły w Komunikacie Organizacyjnym Mistrzostw Powiatu w Tenisie Stołowym na stronie internetowej http://www.zsp1jarocin.edu.pl

24 marca 2009