otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Dzień muzyki w Tarcach i Jarocinie

Od 1975 roku - 1 października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. W akcję od 15 lat włącza się Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, gdzie co roku organizowane są koncerty.

05 października 2015
Informacje ogólne

Urodziny Biblioteki

Jarocińska biblioteka kończy 70 lat. W związku z tym w niedzielę - 18 października bibliotekarki zapraszają wszystkich swoich czytelników, sympatyków i przyjaciół na urodziny.

02 października 2015
Informacje ogólne

Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską i promocję książki "Turniej cieni". Spotkanie odbędzie się 10 października o godz. 16 w Pałacu Radolińskich (sala kominkowa).

02 października 2015
Informacje ogólne

Uwaga na syreny alarmowe

W dniach 13-15 października 2015 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadane mogą być sygnały alarmowe (syrena) oznaczające ogłoszenie alarmu oraz odwołanie alarmu.

01 października 2015
Informacje ogólne

Starosta z interwencją w Golinie

Mieszkańcy Goliny skarżą się na firmę, która buduje światłowód w pasie drogi powiatowej - ul. Wolności w Golinie. Starosta Bartosz Walczak interweniuje, chcąc by firma w ramach rekompensaty zamontowała na drodze próg zwalniający.

01 października 2015
Informacje ogólne

"Środa" dla szkół i uczelni

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Środa z Funduszami…”. Tym razem przedsięwzięcie skierowane jest do przedstawicieli szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz uczelni wyższych.

29 września 2015
Informacje ogólne

Powiat i gmina zabiegają o łącznik

1,6 kilometra drogi, dwa wiadukty nad liniami kolejowymi, ronda i ścieżka rowerowa – tak wyglądać ma nowa mini obwodnica, która połączy drogi krajowe nr 11 i 12.

29 września 2015
Informacje ogólne

Na sukces pracuje cały zespół

Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie uplasował się na trzecim miejscu w Wielkopolsce, a na ósmym w kraju w rankingu urzędów pracy pod względem efektywności zatrudnieniowej.

28 września 2015
Informacje ogólne

Mobilne Punkty w październiku

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

28 września 2015
Informacje ogólne

Przeciw dopalaczom

Karetka pogotowia i policyjny radiowóz wjechały na sygnale na jarociński rynek po tym, jak dwoje młodzieńców straciło przytomność po zażyciu dopalaczy ....

28 września 2015
Informacje ogólne

Wizyta Prezydenta RP w Jarocinie

Starosta Bartosz Walczak i Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki zaprosili do Jarocina Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wizyta zaplanowana na najbliższą środę została jednak przesunięta w czasie ze względu na nagle wynikłe dodatkowe obowiązki prezydenta. Mamy zapewnienie, że Pan prezydent przyjedzie do Jarocina w ciągu najbliższych tygodni - poinformował starosta Bartosz Walczak podczas dzisiejszego briefingu prasowego, który odbył się w jarocińskim starostwie.

21 września 2015
Informacje ogólne

Szpital dostanie więcej pieniędzy

Dzięki zwiększeniu wartości kontraktu Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu o 600 tys. zł jarociński szpital realizuje więcej zabiegów z zakresu endoprotezoplastyki. W 2014 roku wykonano zaledwie 53 endoprotezy biodra i 14 endoprotez kolana, a w roku bieżącym już 76 endoprotez bioder i 52 endoprotezy kolana.

21 września 2015
×