Rowery dla zwycięzców

Znamy już finalistów XV edycji powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”, który corocznie odbywa się pod patronatem Starosty Jarocińskiego. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w siedzibie starostwa, skąd troje zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych: Julia Szyszka, Jakub Knop i Marcin Hudak odjechało do domów rowerami.

04 czerwca 2014

Spotkanie z Mariuszem Szczygłem

Mariusz Szczygieł - dziennikarz, reportażysta i autor książek będzie gościł w Jarocinie. Pogadankę z niekwestionowaną osobowością świata mediów zaplanowano na 13 czerwca 2014 roku o godz. 19.30 w "Sali odlotów" Południowej Oficyny Wydawniczej.

04 czerwca 2014

Książki na półkach wolności

Z okazji 25. rocznicy przemian w Polsce jarocińska biblioteka przyłączyła się do akcji "Półki wolności". To inicjatywa Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i "Razem'89". Ma ona na celu wyeksponowanie książek, czasopism i publikacji ukazujących polską drogę prowadzącą do przemian.

03 czerwca 2014

Warsztaty metodyczne z języków obcych

Praktyczne sposoby kontrolowania realizacji wymagań podstawy programowej, rozwiązania służące prowadzeniu wewnętrznej ewaluacji w szkole oraz diagnozowaniu postępów uczniów w nauce to tematy warsztatów metodycznych dla gimnazjów i szkół i ponadgimnazjalnych z języka niemieckiego i angielskiego, które odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

03 czerwca 2014

Weterynarze na praktykach

Działanie nowoczesnego trychinoskopu projekcyjnego i proces diagnostyki i leczenia zwierząt to tylko niektóre z tematów ostatnich praktyk przyszłych techników weterynarii z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych w dobrze wyposażonej lecznicy specjalizującej się w leczeniu małych zwierząt w Środzie Wlkp.

02 czerwca 2014

Sukces w ogólnopolskim konkursie BHP

Jagoda Kanafa uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie zajęła wysokie 10 miejsce w Ogólnopolskim Finale XIV edycji Konkursu Wiedzy z Prawa Pracy i BHP dla młodocianych pracowników.

02 czerwca 2014

Konkurs rozstrzygnięty

30 maja 2014

Film o Jarocinie

warto obejrzeć

29 maja 2014

Złoto w kolarstwie torowym

Dominik Marciniak - uczeń ZSP-B w Tarcach zdobył złoty medal Mistrzostw Polski w sprincie drużynowym juniorów na torze.

28 maja 2014

Niedziela z Pucharem Wielkopolski

W minioną niedzielę do Jarocina przybyły drużyny z całej Polski, by zmierzyć się w trzech kategoriach: miniżak, żak oraz młodzik. Turniej współfinansowany był ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Strażacy świętowali w Żerkowie

Być strażakiem to wciąż niezwykłe wyzwanie. To zaszczyt i obowiązek. To bezinteresowna służba innym, ciągła praca nad sobą i doskonalenie własnych umiejętności – podkreślił starosta Mikołaj Szymczak podczas Powiatowego Dnia Strażaka, który odbył się w Żerkowie.

Gotowi do lądowania

Jarocińskie lądowisko jest już gotowe do przyjmowania helikopterów. Pod koniec kwietnia obiekt został wpisany do rejestru lądowisk Urzędu Lotnictwa Cywilnego, co oznacza jego formalno – prawne dopuszczenie do użytkowania. Lądowisko ujęte zostało już także w planach operacji lotniczych SP ZOZ Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przygotowane są także powiatowe służby ratownicze: medyczne, pożarnicze i policyjne, które przeprowadziły na terenie lądowiska na ćwiczenia taktyczne w obecności starosty Mikołaja Szymczaka - przewodniczącego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.