otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Gimnazjalisto, czekamy na Ciebie!

W miniony weekend w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbyły się Dni Otwarte, które przyciągnęły setki kandydatów. Teraz do odwiedzenia swoich murów zachęca jarocińska „Jedynka” i „Ogólniak” oraz szkoła w Tarcach.

09 marca 2017
Informacje ogólne

Dofinansowanie unijne dla uczniów i nauczycieli

Powiat Jarociński otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej dla projektów w ramach Działania 8.3 wzmocnienie oraz dostosowanie kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. W ramach realizacji projektów młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych w Jarocinie oraz ze szkoły w Tarcach będą uczestniczyć w stażach zawodowych oraz w szeregu kursów i szkoleń. Swoje kwalifikacje będą podnosić również nauczyciele.

01 marca 2017
Informacje ogólne

Prezes gościł w Jarocinie

W miniony piątek Jarocin odwiedzili czołowi działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego w kraju. Mieszkańcy powiatu mieli możliwość spotkania się z prezesem Władysławem Kosiniak-Kamysz.

07 marca 2017
Informacje ogólne

Technicy z Tarc na targach w Łodzi

W lutym uczniowie ZSP-B w Tarcach mieli okazję zapoznać się z ofertą firm specjalizujących się w chowie i hodowli zwierząt w ramach XVII Międzynarodowych Targów „Ferma” w Łodzi.

07 marca 2017
Informacje ogólne

Tłumy w „dwójce”

W piątkowe południe w jarocińskiej „dwójce” rozpoczęły się dwudniowe Drzwi Otwarte. Zainteresowanych z trudem pomieściła sala sportowa, gdzie zgromadziło się prawie 500 osób. -Co roku naszą szkołę podczas Drzwi Otwartych odwiedzają rzesze gimnazjalistów, ale takiej frekwencji na inauguracji imprezy jeszcze nie mieliśmy – stwierdził Witold Bierła, dyrektor szkoły.

06 marca 2017
Informacje ogólne

Oddali cześć Generałowi

W 57. rocznicę śmierci pierwszego przywódcy powstania wielkopolskiego, gen. Stanisława Taczaka, wicestarosta Mirosław Drzazga, członek zarządu Zbigniew Kuzdżał oraz rady Przemysław Franczak, w imieniu samorządowców Powiatu Jarocińskiego, złożyli kwiaty pod pomnikiem w Mieszkowie.

03 marca 2017
Informacje ogólne

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Delegacja samorządowców powiatu jarocińskiego, przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z posłem na Sejm Piotrem Kaletą oraz przedstawiciele służb mundurowych, w otoczeniu pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich i szkół oraz asysty wojskowej, uczciła pamięć żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia składając kwiaty w miejscach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych.

01 marca 2017
Informacje ogólne

Ścieżka rowerowa Jarocin – Wilkowyja – Żerków

11 kilometrów nowej ścieżki rowerowej w przyszłym roku połączy Jarocin z Żerkowem. Inwestycja zakłada budowę 7 km drogi dla rowerzystów od ul. Okrężnej w Jarocinie poprzez Annapol i Wilkowyję, aż do granicy Gminy Jarocin. Kolejne 4 km wybudowane zostaną na terenie Gminy Żerków, do ul. Górki i Parkowej w Żerkowie.

27 lutego 2017
Informacje ogólne

Dzień Bezpiecznego Internetu

Od 2005 roku w Polsce obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W akcję włączają się wówczas dzieci i młodzież szkolna. W tym roku czynnie uczestniczyli w niej uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

24 lutego 2017
Informacje ogólne

Siatkarze z „Jedynki” najlepsi

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie był gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowe. Zawody zorganizowano w ramach sportowego współzawodnictwa uczniów szkół ponadgimnazjalnych Szkolnego Związku Sportowego "Wielkopolska" - "Licealiada 2016/ 2017".

23 lutego 2017
Informacje ogólne

Kultura, sport i zdrowie w konkursie ofert

Powiat jarociński ogłosił konkurs ofert na realizację zadań powiatu o charakterze pożytku publicznego. Konkurs skierowany jest do organizacji planujących w 2017 roku realizację przedsięwzięć z zakresu: wspierania osób niepełnosprawnych, ochrony i promocji zdrowia, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji, upowszechniania kultury fizycznej i sportu, krajoznawstwa oraz wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

15 lutego 2017
Informacje ogólne

Kwalifikacja wojskowa 2017 r.

Kwalifikacja wojskowa w powiecie jarocińskim w 2017 roku odbędzie się z w dniach 13 lutego do 8 marca, w godzinach od 7:30 do 15:30, tylko w dni robocze. Siedzibą Powiatowej Komisji Lekarskiej, będzie jak w przypadku lat poprzednich JOK Jarocin, przy pl. Festiwalu Muzyki Rockowej 1 w Jarocinie.

06 lutego 2017
×