otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Noc z przyrodą w Tarcach

„Noc Przyrodników” to inicjatywa , która w ubiegłym tygodniu odbyła się w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Jej celem jest rozwijanie wśród gimnazjalistów zainteresowania naukami przyrodniczymi.

27 maja 2016
Informacje ogólne

Pięć medali na olimpiadzie

Aż pięć medali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w taekwondo olimpijskim wywalczyły reprezentantki MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Najcenniejszy medal, ze złotego kruszcu, zdobyła Katarzyna Półrolniczak, srebro padło łupem Martyny Stasik, natomiast na najniższym stopniu podium stanęły Alicja Kowańdy, Marta Hojak i ponownie Katarzyna Półrolniczak. Dzięki świetnemu startowi swoich zawodników MUKS Białe Tygrysy został sklasyfikowany na 6. miejscu (2. miejscu w Wielkopolsce) w klasyfikacji klubowej, za największymi klubami w Polsce z Olsztyna, Warszawy i Poznania.

23 maja 2016
Informacje ogólne

Sukcesy w piłce plażowej

Dużym sukcesem dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zakończyły się Mistrzostwa Powiatu w Plażowej Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Siatkarze z „jedynki” zdobyli 4 medale, w tym dwa złote (premiowane awansem do Finału Mistrzostw Wielkopolski).

23 maja 2016
Informacje ogólne

Noc - nie tylko z Mickiewiczem - w Śmiełowie

Projekcja filmów animowanych, koncerty, humorystyczne pastisze utworów Mickiewicza w nocnej scenerii Muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Kiedy? W najbliższą sobotę od godz. 17 do 1 muzeum przyłącza się do przedsięwzięcia „Noc Muzeów”.

17 maja 2016
Informacje ogólne

Palić - nie palić? Oto jest pytanie!

Powiatowy etap konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” rozstrzygnięty!!! Najlepszy mem o tematyce antynikotynowej przygotowała Adrianna Stratyńska z Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie. Jej praca będzie reprezentowała Powiat Jarociński podczas wojewódzkiego etapu konkursu, który odbędzie się 30 maja w Poznaniu.

17 maja 2016
Informacje ogólne

Noc Muzeów z atrakcjami

Już w najbliższą sobotę czeka nas kolejna Noc Muzeów. Atrakcji będzie wiele zarówno w Jarocinie, jak i w mniejszych miejscowościach naszego powiatu: Cielczy, Mieszkowie, Potarzycy i Śmiełowie.

16 maja 2016
Informacje ogólne

Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych na konkursie o Unii Europejskiej

W Zespole Szkół Specjalnych w Lesznie odbył się Wojewódzki Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Wielkopolska - kolebka państwa polskiego" związany z obchodami 1050 rocznicy Chrztu Polski.

13 maja 2016
Informacje ogólne

Turniej klas policyjnych

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński objął Patronat Honorowy nad III Turniejem Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej, który był hołdem dla zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku policjantów, odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

09 maja 2016
Informacje ogólne

Srebro dla piłkarzy z Tarc

Piłkarze Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach zdobyli srebrny medal w rozgrywkach drużyn szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej. Zmagania trwały blisko miesiąc, a ich zakończenie odbyło się w Kępnie.

09 maja 2016
Informacje ogólne

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

27 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Motyw książki w poezji polskiej” adresowany do młodzieży gimnazjalnej, połączony z warsztatami czytelniczymi. Ideą spotkania było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, pobudzanie aktywności twórczej oraz nobilitacja uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

09 maja 2016
Informacje ogólne

225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin, służby mundurowe, harcerze, przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji, w asyście pocztów sztandarowych kombatantów i szkół złożyli kwiaty pod pomnikiem w Parku Zwycięstwa.

04 maja 2016
Informacje ogólne

Obóz Lilii Białej

1 maja 2016 r. na polanie za Pałacem Radolińskich odbył się Obóz Białej Lilii, podczas którego społeczność lokalna Jarocina i okolic mogła wziąć udział w różnych zajęciach takich jak np.: harcerskiej pionierce, kuchni polowej, zjazdach linowych, grach, konkursach jak i postrzelać z łuku.

04 maja 2016
×