otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Nieczynna biblioteka w Jarocinie

Do 6 maja będą nieczynne wypożyczalnia, czytelnia i oddział dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin (w siedzibie głównej, w parku). Przerwę zaplanowano z powodu wymiany okien.

23 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Podwójne zwycięstwo

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach zajęli drużynowo i indywidualnie I miejsce w XVIII edycji finału regionalnego konkursu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zorganizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy w Ostrowie Wielkopolskim. 

23 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Starostowie apelują do rządu

Wicestarosta Mirosław Drzazga uczestniczył w obradach XV Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich. Spotkanie odbyło się w połowie kwietnia w Ossie koło Rawy Mazowieckiej.

23 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Milion dla "dwójki"

„Znajdę pracę po szkole zawodowej” to projekt, który od września 2012 roku będzie realizowany w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

20 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Współpraca z degustacją w tle

Żywię nadzieję, że dzisiejsze spotkanie da nam możliwości do nawiązania szerokiej dyskusji, która zaowocuje daleko idącą współpracą – mówił starosta Mikołaj Szymczak w trakcie spotkania z przedsiębiorcami branży spożywczej z terenu Powiatu Jarocińskiego, które odbyło się w piątek w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie.

18 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Katyń - Smoleńsk. Pamiętamy!

Przedstawiciele władz samorządowych, delegacji kombatanckich, wojska, młodzieży, mieszkańcy powiatu jarocińskiego oddali dziś hołd ofiarom stalinowskiego reżimu. Obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz 72. rocznicę drugiej masowej zsyłki Polaków na Sybir.

13 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Wywalczyły indeksy i stypendium

Uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie otrzymały wyróżnienie w I edycji Olimpiady Wiedzy Menadżerskiej „Business Cases Competition – Wielkopolska 2012”.  Podczas uroczystej gali, która odbyła się w marcu w auli  Poznańskiej Wyższej Szkoły Biznesu, dziewczęta odebrały nagrodę w postaci indeksów na  Filologię Angielską wraz ze stypendium w wysokości półrocznego czesnego.

13 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Obchody katyńskie

W najbliższy piątek, 13 kwietnia w 72. rocznicę zbrodni katyńskiej odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary tej tragedii. Obchody połączone będą z 2. rocznicą katastrofy lotniczej, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

11 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Bema w przebudowie

W połowie marca rozpoczęły się prace związane z przebudową – wydłużeniem ulicy Bema wraz z budową miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Równolegle realizowana jest budowa kanalizacji sanitarnej i wodociągu. Prace mają zakończyć się w połowie roku.

11 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Spotkanie przedsiębiorców w Żerkowie

Przedsiębiorcy z terenu Powiatu Jarocińskiego niejednokrotnie w latach ubiegłych mieli okazję spotkać się i dyskutować o swoich problemach. Wnioskowali jednak o spotkania częstsze i w określonym gronie by łatwiej było wymieniać się im doświadczeniami. W ślad za tym, w piątek 13 kwietnia Starosta Jarociński wspólnie z jarocińskim oddziałem Banku Zachodniego WBK i Burmistrzem Miasta i Gminy Żerków organizuje spotkanie przedsiębiorców branży spożywczej.

11 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Życzenia

05 kwietnia 2012
Informacje ogólne

Życzenia

dasgfhkg

05 kwietnia 2012
×