otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Budżet pod inwestycje

    Drogownictwo i oświata to główne kierunki działań zapisane w budżecie powiatu jarocińskiego na rok 2008. Największym przedsięwzięciem będzie przebudowa drogi powiatowej Jarocin - Żerków - Śmiełów - Ruda Komorska.

13 lutego 2008
Informacje ogólne

Inauguracja obchodów w Jarocinie?

    W 2008 roku przypada 90. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego - jedynego zrywu niepodległościowego na terenie zaborów, który zakończył się zwycięstwem. Historyczne wydarzenia z 1918 roku, które miały miejsce w Jarocinie, odegrały istotną rolę w przebiegu powstania.

13 lutego 2008
Informacje ogólne

Konsumencie, nie daj się!

    W 2007 roku Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Jarocinie udzielił 329 porad i pomocy prawnej. W stosunku do roku poprzedniego ilość podejmowanych spraw wzrosła dwukrotnie.

13 lutego 2008
Informacje ogólne

Szubianki z EkoFunduszu

Kolejne środki z EkoFunduszu zasilą budżet powiatu jarocińskiego. Tym razem wspólnie ze Spółdzielnią Inwalidów „Współpraca” powiat zabiegał o dotację na termomodernizację budynków przy ul. Szubianki. EkoFundusz zrefunduje blisko 50% wartości inwestycji, która ma kosztować ponad 1,3 mln zł.

12 lutego 2008
Informacje ogólne

Zatrzymać wojsko

Od kilku lat w Jarocinie mówi się o likwidacji jednostki wojskowej. Temat powraca jak bumerang i budzi zainteresowanie mieszkańców Ziemi Jarocińskiej. Decyzją Ministra Obrony Narodowej stacjonujący w Jarocinie 16. batalion usuwania zniszczeń lotniskowych ma zostać przeniesiony do Powidza. Wyznaczono termin - 31 grudnia 2008 roku.

12 lutego 2008
Informacje ogólne

Samochód z oszczędności

Dzięki ubiegłorocznym oszczędnościom Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie wzbogacił się o samochód marki „Citroen Jumper”. Nowy wóz zastąpił wysłużonego „Żuka”. Kosztował ok. 40 tys. zł i będzie wykorzystywany do bieżącego utrzymania dróg powiatowych.

12 lutego 2008
Informacje ogólne

Powiat docenia sportowców

    Zawodnicy i ich trenerzy, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym mogą ubiegać się o nagrodę starosty. Na styczniowej sesji radni powiatowi podjęli uchwałę, która określa szczegółowe zasady i tryb przyznawania nagród, medali, statuetek i dyplomów.

12 lutego 2008
Informacje ogólne

Sięgnij po unijną kasę

    Poszukujesz jasnych i szczegółowych informacji na temat procedur i zasad wyboru projektów finansowanych ze środków unijnych, przyjdź do Punktu Informacyjnego Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Od 1 lutego działa on w jarocińskim starostwie.

08 lutego 2008
Informacje ogólne

Usprawniają starostwo

    Z nowym rokiem w jarocińskim starostwie nastały zmiany. Zmniejszono liczbę wydziałów, zlikwidowano referaty, większą swobodę działania w zakresie organizacji pracy przekazano naczelnikom.

08 lutego 2008
Informacje ogólne

Powiat zmienił bank

    Od 1 stycznia obsługą bankową powiatu jarocińskiego zajmuje się Bank PKO BP S.A. Umowa zawarta na 2,5 roku obejmuje świadczenie usług dla: starostwa powiatowego i wszystkich 16 jednostek podległych obecnie powiatowi.

08 lutego 2008
Informacje ogólne

Zmiany w Poradni

    Pod koniec ubiegłego roku zmieniła siedzibę Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jarocinie. Obecnie znajduje się na parterze budynku przy ul. Szubianki 21. Dysponuje jedenastoma pomieszczeniami, w tym dziewięcioma gabinetami diagnostyczno-terapeutycznymi i przestronną poczekalnią. Osoby niepełnosprawne mają pełną dostępność do placówki ze względu na brak barier architektonicznych. Od kilku tygodni poradnia ma też nową dyrekcję.

08 lutego 2008
Informacje ogólne

Sytuacja na rynku pracy

    3379 osób, w tym 2231 kobiet to liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarocinie. Dane pochodzą z końca ubiegłego roku. Stopa bezrobocia na koniec listopada w powiecie jarocińskim wynosiła 13,7%.

08 lutego 2008
×