otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Podwójny dar dla Roberta

Robert ma 14 lat i jest uczniem Gimnazjum nr 1 w Jarocinie. Lubi grać w piłkę, jeździć na rolkach i na rowerze. Jest również druhem OSP Jarocin, w przyszłości chce zostać strażakiem. Niestety teraz swoje ulubione zajęcia i marzenia odłożył na półkę. Nadszedł czas walki z chorobą nowotworową. Na leczenie i powrót do życia potrzebne są pieniądze. Każdy z nas może pomóc. Wystarczy niewiele od jednego człowieka, by Robert zyskał wszystko.

17 września 2007
Informacje ogólne

"Telemedyczni" ratownicy

Jest szansa, że już niebawem w jarocińskim szpitalu do szybkiego zdiagnozowania pacjenta będzie wykorzystywana telemedycyna. Za pomocą aparatu EKG, komputera i telefonu komórkowego pacjent z zawałem mięśnia sercowego zostanie zdiagnozowany w ciągu maximum jednej godziny.

14 września 2007
Informacje ogólne

Powiat nagradza najlepszych sportowców

Nagrody dla najlepszych sportowców 2006 roku rozdane. Łącznie na ten cel powiat przeznaczył ponad 6 tys. zł. W tym roku wyróżniono również trenerów, którzy są współtwórcami sukcesu młodych ludzi.

14 września 2007
Informacje ogólne

Uwaga nauczyciele

Uwaga nauczyciele języka polskiego w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego !

13 września 2007
Informacje ogólne

Festyn na miarę jubileuszu

Tłumy jarociniaków przybyły w drugą niedzielę września do parku miejskiego na festyn zorganizowany z okazji 750-lecia miasta i 120-lecia powiatu. „Jarocin – miasto na skrzyżowaniu kultur i szlaków” – tak nazwano największą  imprezę roku jubileuszowego. Tego dnia wszystko było możliwe: przeszłość i tradycja przeplatały się z młodością i nowoczesnością. Festynowe atrakcje zwyciężyły nawet kapryśną aurę, która jak bumerang krążyła nad Jarocinem.

13 września 2007
Informacje ogólne

Z "Lechem" o zdrowie Roberta

Remis, bramka Roberta Kolendowicza – reprezentanta Polski, koszulka Żurawskiego za 400 zł i ponad 4 tys. zł na leczenie Roberta oraz pomoc biednym dzieciom – to bilans meczu charytatywnego, który odbył się w minioną sobotę na jarocińskim stadionie.

11 września 2007
Informacje ogólne

Dzięki współpracy i dla dobra mieszkańców

Współfinansowanie przez powiat i gminy zakupu sprzętu medycznego o wartości 761 tys. zł jest najlepszym potwierdzeniem współpracy samorządów. Dla władz powiatu to ogromny sukces, ponieważ mając za sobą wsparcie gmin, przyczyniamy się do ciągłego podnoszenia standardu usług świadczonych przez szpital. Chcę za to serdecznie podziękować burmistrzom i wójtom – powiedział starosta Stanisław Martuzalski podczas uroczystości przekazania sprzętu medycznego i wręczenia certyfikatu ISO 9001 jarocińskiemu szpitalowi.

11 września 2007
Informacje ogólne

Ważne dla stowarzyszeń

Wojewódzkie Forum Inicjatyw Obywatelskich

    Forum pt. "Skuteczna promocja kluczem do sukcesu Twojej organizacji pozarządowej" odbędzie się 28 września 2007 r. w Poznaniu. Zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe z powiatu jaroicińskiego.

11 września 2007
Informacje ogólne

Do szkoły wracać czas

Rozpoczął się nowy rok szkolny, dla jednych ten pierwszy, dla innych ostatni. Jedno jest jednak pewne: będzie to 10 miesięcy pełnych wytężonej pracy zarówno dla uczniów jarocińskich szkól, jak i władz powiatu.

11 września 2007
Informacje ogólne

Jubileusz miasta i powiatu z Patrycją Markowską

W 2007 roku przypada 120. rocznica utworzenia powiatu jarocińskiego, który zaczął funkcjonować od 1 października 1887 roku. Jego powstanie stało się ważnym czynnikiem rozwoju Jarocina i sprawiło, że tereny, które znalazły się w jego granicach związane zostały administracyjnie ze stolicą powiatu. Rocznica utworzenia powiatu zbiega się z obchodami jubileuszu 750-lecia Jarocina.
    Z tej okazji samorządy gminny i powiatowy oraz Fundacja 750-lecia Jarocina przygotowały dużą plenerową imprezę dla mieszkańców całego powiatu: festyn p.n. „Jarocin – miasto na skrzyżowaniu kultur i szlaków”.
    Festyn odbędzie się w niedzielę 9 września na terenie jarocińskiego parku, między Skarbczykiem, ruinami kościoła św. Ducha oraz pałacem Radolińskich – zabytkami architektury przez wieki ściśle związanymi z dziejami Jarocina.
    Na zakończenie dnia na deskach amfiteatru wystąpi Patrycja Markowska z zespołem.

Posłuchaj ---> festyn.zip festyn.zip (930.17 KB)

03 września 2007
Informacje ogólne

Tradycja z nutką egzotyki

Tegoroczne Gminno – Powiatowe Dożynki odbyły się w minioną niedzielę w gościnnej wsi Potarzyca – słynącej w okolicy z prężnie działającej grupy producenckiej i solidnych gospodarzy; wsi, znanej w całej Polsce z zamiłowania do astronomii i folkloru. Organizatorzy imprezy mają powody do radości, ponieważ zarówno pogoda, jak i goście dożynkowi dopisali. Najdalej mieli Portugalczycy i Turcy, dla których polskie tradycje dożynkowe stanowiły nie lada atrakcję.

03 września 2007
Informacje ogólne

Posprzątajmy świat

Tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska 2007” odbędzie się w dniach 14, 15 i 16 września. Hasłem przewodnim będzie, ogłoszone przez koordynatora akcji - Fundację Nasza Ziemia:

Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem!

Na terenie powiatu jarocińskiego kulminacja akcji „Sprzątanie świata – Polska 2007” przypadnie na dzień 14 września 2007 r.
    W akcji tradycyjnie już wezmą udział głównie uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowo-wychowawczych wraz z opiekunami; ponadto podobnie jak w latach ubiegłych przewidywany jest udział Komendy Hufca ZHP w Jarocinie i Społecznej Straży Rybackiej.
    Na pokrycie kosztów organizacji tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata – Polska” w powiecie, przeznaczono ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jarocinie około 7.000 zł, za co lokalni organizatorzy zakupią materiały związane z przeprowadzeniem akcji (worki na śmieci i rękawice, ręczne narzędzia pomocne przy sprzątaniu itp.). Z sumy tej zapłacone zostaną również rachunki za wywóz zebranych odpadów na miejscowe składowiska i należne opłaty składowiskowe.
    Akcja „Sprzątanie świata” cieszy się dużym zainteresowaniem, co roku bierze w niej udział około 9,5 tys. uczestników z terenu powiatu jarocińskiego.  
    Informacje na temat kampanii publikowane są m.in. na stronach koordynatora akcji: Fundacji Nasza Ziemia: www.naszaziemia.pl

03 września 2007
×