otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Transport darów dla Obwodu Stołbce

Na początku lipca delegacja powiatu jarocińskiego, której przewodniczył starosta Stanisław Martuzalski przebywała w zaprzyjaźnionym Obwodzie Stołbce na Białorusi. Członkowie delegacji uczestniczyli w uroczystościach związanych z narodowym świętem naszych wschodnich sąsiadów.

14 lipca 2008
Informacje ogólne

Wojsko zostaje w Jarocinie

Po wielu latach starań zapadła decyzja o pozostawieniu w Jarocinie 16. batalionu usuwania zniszczeń lotniskowych. Tym samym cofnięty został poprzedni rozkaz, na mocy którego do końca 2008 roku batalion miał zostać przeniesiony do Powidza. Jarocin  pozostał jako jedyne miejsce stacjonowania wojska w Południowej Wielkopolsce.

14 lipca 2008
Informacje ogólne

Gminno - Powiatowe Dożynki w Górze

Znany jest już termin i miejsce tegorocznych dożynek powiatowych, których gospodarzem będzie gmina Jaraczewo. Tradycyjne święto plonów rolników powiatu jarocińskiego odbędzie się w niedzielę 24 sierpnia w Górze.

10 lipca 2008
Informacje ogólne

"Elektroniczne okienko" już działa

Nie musisz już przychodzić do starostwa, by złożyć dokumenty i wszcząć swoją sprawę. Możesz je przesłać drogą elektroniczną siedząc w domu i klikając myszką swojego komputera. W Starostwie Powiatowym w Jarocinie działa bowiem elektroniczny urząd podawczy (EUP) wraz z elektroniczną skrzynką podawczą (ESP) umożliwiającą doręczanie pism w formie dokumentów elektronicznych przy wykorzystaniu powszechnie dostępnej sieci teleinformatycznej.

10 lipca 2008
Informacje ogólne

Na ludową nutę

XI Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne i VII Wystawa Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego przeszły już do historii. Po trzydniowym świętowaniu pozostanie wspomnienie barwnego korowodu przemierzającego Jarocin, wspólnych śpiewów i tańców oraz radosnego biesiadowania.

07 lipca 2008
Informacje ogólne

Dotacja na boisko przy "Dwójce"

Starostwo Powiatowe w Jarocinie, jako jeden ze 112 beneficjentów z całej Polski, otrzymało dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł na budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie. Dotację przyznało Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

04 lipca 2008
Informacje ogólne

Kolejne konkursy WRPO

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO jako Instytucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007 – 2013 ogłosił nabory wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dla:

02 lipca 2008
Informacje ogólne

Za zasługi dla powiatu

Do końca października można zgłaszać kandydatów do nagrody „Za zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Zaszczytne, honorowe wyróżnienie przyznane zostanie w czterech kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport; działalność społeczna oraz młody talent.

01 lipca 2008
Informacje ogólne

Folklor po raz jedenasty

Już za kilka dni rozpoczną się XI Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy. Imprezie towarzyszyć będzie Wystawa Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego organizowana przez jarocińskie starostwo.

01 lipca 2008
Informacje ogólne

Mini Igrzyska w Jarocinie

Chiński maraton, gazeciarz, sadzenie ryżu, wyścig smoków i wyścigi rydwanów to tylko kilka z wielu atrakcji sportowo-rekreacyjnych przygotowanych w ramach projektu „Jarocin bliżej Pekinu”. Mini Igrzyska ruszyły kilka tygodni temu, a ich kulminacja odbyła się 14 czerwca 2008 roku.

01 lipca 2008
Informacje ogólne

Remonty na Kościuszki i Szubiankach

Już wkrótce rozpocznie się remont budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Po wielu latach starań „Ogólniak” doczeka się wymiany dachu, okien i drzwi oraz naprawy elewacji.


30 czerwca 2008
Informacje ogólne

Budowa boiska rusza jesienią

Wniosek powiatu o dofinansowanie przebudowy obiektów sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, choć przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną, nie uzyskał dofinansowania w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Mimo tego, Zarząd Powiatu podjął decyzję o realizacji przedsięwzięcia, w nieco węższym zakresie.

30 czerwca 2008
×