otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

OSTRZEŻENIE o burzach

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 204 wydanego przez IMGW Oddział w Poznaniu dnia 02.07.2009 r.:

Ważność: od godz. 12:00 dnia 02.07.2009 r. do godz. 21:00 dnia 02.07.2009 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Stopień zagrożenia: 1
Przebieg: Na południe od linii Nowy Tomyśl-Poznań-Gniezno prognozuje się wystąpienie burz z krótkotrwałymi opadami deszczu. Wysokość opadów 10-30 mm. Wiatr w porywach do 70 km/h.
Skutki: Zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia od uderzenia piorunów.

www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html

02 lipca 2009
Informacje ogólne

Dobre wyniki matur

Powiat jarociński znalazł się na pierwszym miejscu wśród powiatów Południowej Wielkopolski w rankingu zdawalności tegorocznego egzaminu maturalnego. W klasyfikacji obejmującej całą Wielkopolskę, maturzystów z powiatu jarocińskiego wyprzedzili - zaledwie o 1% - uczniowie z powiatu wrzesińskiego.

02 lipca 2009
Informacje ogólne

OSTRZEŻENIE o burzach z gradem

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 196 wydanego przez IMGW Oddział w Poznaniu dnia 01.07.2009 r.:

Ważność:
od godz. 09:30 dnia 01.07.2009 r. do godz. 24:00 dnia 01.07.2009 r.
Obszar:
województwo wielkopolskie
Stopień zagrożenia:
1
Przebieg:
Na obszarze województwa są prognozowane burze z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie z gradem. Po południu zjawiska będą się nasilać. Wysokość opadów 10-20 mm, po południu lokalnie 30-40 mm. Wiatr w porywach do 70 km/h, po południu lokalnie do 90 km/h.
Skutki:
zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia od uderzenia piorunów.

www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html


01 lipca 2009
Informacje ogólne

Zawody wędkarskie o Puchar Mariana

21 czerwca 2009 roku na zalewie w Roszkowie odbyły się zawody wędkarskie – gruntowe o Puchar Mariana – Komendanta Powiatowego Społecznej Straży Rybackiej. Zawody poświęcone były Marianowi Szczepańskiemu w pierwszą rocznicę śmierci, któremu koledzy wędkarze chcieli podziękować za ponad 50 – letnią pracę w Polskim Związku Wędkarskim. I miejsce – Puchar ufundowany przez Starostę Jarocińskiego otrzymał Sławomir Mikołajczak z koła Jaraczewo.

29 czerwca 2009
Informacje ogólne

Przekształcenie szpitala ruszyło

Rozpoczął się proces przekształcenia jarocińskiego szpitala w spółkę prawa handlowego, której jedynym udziałowcem będzie samorząd powiatu. Pierwszym krokiem jest likwidacja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jarocinie. Uchwałę w tej sprawie podjęli podczas wczorajszej sesji radni Rady Powiatu Jarocińskiego. Samorządowcy zdecydowali także o rozszerzeniu działalności szpitala o pododdział ortopedii przy oddziale chirurgicznym oraz pododdział kardiologii przy oddziale internistycznym.

26 czerwca 2009
Informacje ogólne

Noc w bibliotece pełnej magii

Jarocińska Biblioteka zafundowała nie lada atrakcję na początek wakacji: spędzenie nocy wśród książek, z legendami, zamkiem i duchami! Śmiałkowie, którzy zgodzili się na to, przybyli w piątek 19 czerwca do biblioteki w parku …ze śpiworami i latarkami.

25 czerwca 2009
Informacje ogólne

Biegiem przez Polskę dla Elizki

Stowarzyszenie Biegiem przez Polskę już po raz drugi postanowiło zorganizować akcję charytatywną, której celem będzie zbiórka pieniędzy na rehabilitację niepełnosprawnego dziecka. W tym roku bieg postanowiono zorganizować ze Wschodu na Zachód dla Elizki Zalewskiej. Dziewczynka cierpi na Zespół Larsena, którego konsekwencją jest wiotkość wiązadłowa, a w jej wyniku zwichnięcia wszystkich stawów kończyn dolnych. Elizka ma już za sobą 10 operacji kończyn dolnych, jest pod stałą opieką specjalistów z dziedziny ortopedii i rehabilitacji, jednak jest dzieckiem pogodnym i wesołym, a uśmiech nie znika jej z twarzy. Elizka dzielnie walczy z chorobą uczestnicząc w obozach rehabilitacyjnych, by pokazać, że ona też będzie biegać z innymi dziećmi.

23 czerwca 2009
Informacje ogólne

Najbardziej usportowiona szkoła w Wielkopolsce

17 czerwca w Kaliszu odbyło się podsumowanie roku sportowego zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”. W roku szkolnym 2008/2009, w rankingu szkół ponadgimnazjalnych IV miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Dobra lokata pozwoliła na otrzymanie tytułu „Najbardziej usportowiona szkoła w Wielkopolsce”. Okolicznościowy puchar oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł odebrała delegacja szkoły, na czele której stała dyrektor Dorota Andrzejewska.

23 czerwca 2009
Informacje ogólne

Kolejne posiedzenie komitetu obchodów II wojny światowej

Od kilku miesięcy trwają przygotowania do obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Komitet pod przewodnictwem starosty Stanisława Martuzalskiego ustalił, że główne uroczystości rocznicowe odbędą się w Jarocinie 5 września 2009 roku.

22 czerwca 2009
Informacje ogólne

Odszedł wiceprezydent Poznania

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Macieja Frankiewicza, Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania. Pozostanie w naszej pamięci jako niestrudzony samorządowiec oddany Poznaniowi i Wielkopolsce, symbol walki o niepodległość, a przy tym człowiek ogromnego serca i wielkim zamiłowaniu do sportu. Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia.

Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski

Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Meisnerowski
22 czerwca 2009
Informacje ogólne

Zjazd absolwentów LO

lo.jpg12 września 2009 roku, z okazji jubileuszu powołania w Jarocinie polskiej szkoły średniej, odbędzie się zjazd absolwentów i wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego.  Chęć udziału w spotkaniu koleżeńskim można zgłaszać do 30 lipca 2009 roku. Więcej informacji…

22 czerwca 2009
Informacje ogólne

Białoruska delegacja gościła w powiecie

Kilkunastoosobowa delegacja urzędników i przedsiębiorców z zaprzyjaźnionego z Powiatem Jarocińskim Obwodu Stołbce na Białorusi gościła na terenie Ziemi Jarocińskiej.

22 czerwca 2009
×