otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Piękne wieńce z tegorocznych zbóż

Podczas dożynek w Żerkowie można było podziwiać kilkadziesiąt wieńców uplecionych z tegorocznych zbóż. Wieniec Powiatu Jarocińskiego wykonała Barbara Pielucha z Wojciechowa - radna Gminy Jaraczewo.

25 sierpnia 2014
Informacje ogólne

Happening gitarowy

23 sierpnia zapraszamy wszystkich miłośników gitary na jarociński Rynek na Happening Gitarowy. Zagrać może każdy – wystarczy instrument i dobre chęci. Uczestnicy happeningu wspólnie wykonają przebój The Passenger Iggy'ego Popa.

21 sierpnia 2014
Informacje ogólne

Aura sprzyja inwestycjom

Powiatowi drogowcy korzystają ze sprzyjającej inwestycjom aury. Największym przedsięwzięciem jest realizowana od kilku miesięcy przebudowa drogi Cielcza - Radlin – Stęgosz.

21 sierpnia 2014
Informacje ogólne

Starostowie wybrani, wieniec upleciony

Starostami tegorocznych dożynek Diecezjalno – Powiatowo – Gminnych w Żerkowie będą Wiesława Bernat z Żółkowa i Kazimierz Grześkowiak z Miniszewa. Powiatowy wieniec upleciony z tegorocznych zbóż przygotowany został przez Barbarę Pieluchę z Wojciechowa.

20 sierpnia 2014
Informacje ogólne

Bezpłatny dostęp do Internetu w bibliotekach

Pracownicy i użytkownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, zarówno biblioteki głównej jak i wszystkich filii bibliotecznych mają zapewniony darmowy dostęp do Internetu. Mieszkańcy mają do dyspozycji łącznie 28 stanowisk komputerowych z podłączonym Internetem.

18 sierpnia 2014
Informacje ogólne

Ruszyły prace w Kotlinie

Ruszyły prace związane z przebudową budynku w Kotlinie na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Zgodnie z rozstrzygniętą procedurą przetargową powiatową inwestycję realizuje miejscowe Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Stanisław Hadrzyński, które zaoferowało najkorzystniejszą ofertę.

18 sierpnia 2014
Informacje ogólne

"Pectus" na dożynkach w Żerkowie

Grupa "Pectus" będzie gwiazdą tegorocznych dożynek współorganizowanych przez samorząd Powiatu Jarocińskiego. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę - 24 sierpnia o godz. 14.00 na stadionie miejskim w Żerkowie.

18 sierpnia 2014
Informacje ogólne

Świętowali pamiętając o bohaterach

Dziś na terenie jarocińskiej Jednostki Wojskowej odbyły się uroczystości związane z obchodzonym 15 sierpnia świętem Wojska Polskiego. Tego samego dnia delegacje organizacji kombatanckich, jarocińskiego batalionu oraz samorządowców złożyły kwiaty na grobach żołnierzy – uczestników Bitwy Warszawskiej.

14 sierpnia 2014
Informacje ogólne

Uwaga podróżni

W dniach od 04.08.2014 (poniedziałek) do 08.08.2014 (piątek) kładka dla pieszych prowadząca na jarociński dworzec kolejowy będzie zamknięta z powodu prowadzenia prac konserwacyjnych. Prosimy o korzystanie z dojścia na dworzec ulicami: Sienkiewicza, Niepodległości i Dworcową. Wykonawca zadania, firma Skanska SA, przeprasza za utrudnienia.

01 sierpnia 2014
Informacje ogólne

W hołdzie powstańcom

70. lat minęło od wybuchu Powstania Warszawskiego, które dla kolejnych pokoleń Polaków stało się symbolem męstwa i determinacji w walce o niepodległość ojczyzny. Tradycyjnie, w rocznicę zrywu zbrojnego mieszkańców stolicy, samorządowcy złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. W imieniu włodarzy powiatu symboliczną wiązankę w hołdzie uczestników powstania złożył wicestarosta Mirosław Drzazga i przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Kosiński.

01 sierpnia 2014
Informacje ogólne

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

W związku z wystąpieniem pierwszego ogniska afrykańskiego pomoru świń u zwierząt utrzymywanych w gospodarstwie oraz mając na uwadze dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiologiczną z tym związaną, Powiatowy Lekarz Weterynarii zachęca do zapoznania się z ulotkami infomacyjnymi dla rolników.

31 lipca 2014
Informacje ogólne

Policjanci obchodzili święto

Dziś jarocińscy policjanci obchodzili coroczne święto. Były odznaczenia, awanse, wyróznienia za sumienną służbę. Z najlepszymi życzeniami i gratulacjami do policjantów przybyli samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących z jarocińską komendą.

25 lipca 2014
×