otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Dzień bezpłatnych porad dla dzieci i rodziców

Kolejny już raz rodzice zaniepokojeni rozwojem lub zachowaniem swojego dziecka będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji. W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie porad psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych oraz rehabilitacyjnych udzielać będą specjaliści. Każdy, kto boryka się z problemem dotyczącym rozwoju swojego dziecka, może skorzystać z takiej formy pomocy – wystarczy zadzwonić, umówić się na spotkanie i przyjechać z dzieckiem w wyznaczonym terminie. 

15 listopada 2011
Informacje ogólne

Przegląd kultury ludowej

Tegoroczny VIII Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej pod patronatem Starosty Jarocińskiego odbył się w październiku br. Swoje umiejętności zaprezentowały zespoły folklorystyczne, twórcy ludowi oraz mistrzynie kunsztu kulinarnego. Organizatorem przeglądu było Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy, a część biesiadną spotkania przygotowywał Zespół Śpiewaczy „Ciświczanie”.

15 listopada 2011
Informacje ogólne

Na lwowska nutę

Biesiada Lwowska zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie przyciągnęła do Jarocińskiego Ośrodka Kultury licznych wielbicieli tego rodzaju muzyki.

14 listopada 2011
Informacje ogólne

Utrudnieniach w ruchu drogowym

W związku z trwającą „Przebudową drogi powiatowej nr 4202P na odcinku Witaszyce – Prusy – Magnuszewice” Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie informuje o następujących utrudnieniach w ruchu drogowym:

- od 08.11.2011 r. do dnia 20.11.2011 r. wyłączony z ruchu został odcinek Prusy – Magnuszewice,

- w dniu 12.11.2011 r. w godz. od 7.00 do 18.00 wyłączony z ruchu zostanie odcinek Witaszyce – Prusy.

Za wszelkie utrudnienia w ruchu przepraszamy.

10 listopada 2011
Informacje ogólne

Akademia słońca

We wrześniu w Wielkopolsce ruszyła druga edycja projektu AKADEMIA SŁOŃCA mającego na celu podniesie wiedzy Wielkopolan z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE) na przykładzie kolektorów słonecznych. Starostwo Powiatowe w Jarocinie zaprasza wszystkich mieszkańców, których interesuje tematyka solarna, do udziału w bezpłatnym szkoleniu w dniu: 16 listopada o godzinie 14.00 w budynku Starostwa przy Al. Niepodległości 10, sala 30.  

 

 

08 listopada 2011
Informacje ogólne

Jarocin w olimpiadzie logistycznej

Ponad 6 tysięcy uczniów wzięło udział w I etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zawody odbyły się 21 października 2011r. w 186 szkołach ponadgimnazjalnych w całym kraju. Wśród uczestników byli uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Jarocinie. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak co roku Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło m.in. Ministerstwo Infrastruktury.

04 listopada 2011
Informacje ogólne

Sport drogą porozumienia - spotkanie polsko-niemieckie w Żerkowie

Już po raz czwarty młodzież z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach spotkała się z grupą młodzieży z Brandenburgii. Tym razem mieszana grupa 35 uczestników z Polski i Niemiec uczestniczyła w zajęciach sportowych odbywających się w sali sportowej żerkowskiego gimnazjum oraz na strzelnicy udostępnionej przez Strzeleckie Bractwo Kurkowe z Żerkowa. 

04 listopada 2011
Informacje ogólne

Amerykański wykładowca w ZSP Nr 1 w Jarocinie

W październiku br. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie gościł prof. Marka W. Bannatyne z Indiana University Purdue University Indianapolis (USA), specjalistę z zakresu grafiki komputerowej oraz stypendystę Komisji Fulbrighta. 

04 listopada 2011
Informacje ogólne

Nagorda ministra dla "Barwickiego"

Chór im. K.T. Barwickiego w Jarocinie otrzymał nagrodę specjalną w wysokości 15 tys. zł przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagroda przyznana została na wniosek Starosty Jarocińskiego.

28 października 2011
Informacje ogólne

Jutro pogrzeb Adama Kołodzieja

Pogrzeb Ś.P. Adama Kołodzieja – Starosty Jarocińskiego w latach 1998-2002 odbędzie się w czwartek - 27 października. Msza pogrzebowa rozpocznie się o godz. 12.00 w Kościele p.w. św. Kazimierza w Kotlinie. Następnie kondukt żałobny przejdzie na kotliński cmentarz, gdzie pochowany zostanie pierwszy Starosta Jarociński samorządowego Powiatu Jarocińskiego.

26 października 2011
Informacje ogólne

Napoleon na Tour Salon 2011

Napoleon Bonaparte w asyście żołnierzy w mundurach Księstwa Warszawskiego i wojsk napoleońskich, pojedynkujący się szermierze, damy w strojach z przełomu XVIII i XiX wieku, eksponaty muzealne... tak na targach Tour Salon w Poznaniu promowało się sześć partnerskich powiatów wspólnie realizujących projekt „ Z Napoleonem do Wielkopolski”.26 października 2011
Informacje ogólne

Młodzież z Wielkopolski w Brukseli

Wioletta Antoniewicz uczennica technikum weterynarii w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Wycieczka była nagrodą ufundowaną przez europosła Filipa Kaczmarka za zajęcie I miejsca w konkursie, pod hasłem ,,Jarocin i Leszno podczas Polskiej Prezydencji”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Młodzi Demokraci – koło w Jarocinie.

26 października 2011
×