otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Uwaga klienci Wydziału Komunikacji!

W poniedziałek, 26 kwietnia 2010 r. Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Jarocinie będzie czynny do godz. 13.00.

Skrócenie czasu obsługi interesantów związane jest z wymianą serwera w systemie informatycznym „Pojazd” i „Kierowca”.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!

22 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Nowy ambulans dla szpitala

Nowy ambulans wraz z wyposażeniem będzie pracował na rzecz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w jarocińskim szpitalu. Specjalistyczny pojazd zostanie zakupiony dzięki dofinansowaniu unijnemu.

22 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Rusza budowa sali przy "Dwójce"

Firma REM BUD z Jarocina złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wykonanie powiatowej inwestycji pn. „Budowa sali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie”.  Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez wykonawcę, pierwszy etap prac obejmujący stan surowy zamknięty powinien zakończyć się jeszcze w tym roku.

22 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Zwycięzcy z Tarc

Uczniowie Technikum Agrobiznesu oraz Technikum Architektury Krajobrazu w Tarcach: Krzysztof Grochulski, Mateusz Kaczmarek oraz Paweł Kaźmierczak wygrali  XVI edycję finału Regionalnego Konkursu Wiedzy z Zakresu BHP. Konkurs odbył się 20 kwietnia 2010 roku w Zespole Szkół Nr 3 w Ostrzeszowie. Finał został zorganizowany przez Regionalną Komisję ds. BHP przy Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wlkp.

21 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Komunikat Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jarocinie

W związku z planowanym na II kwartał 2010 roku naborem wniosków Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jarocinie informuje, że w dniu 30 kwietnia 2010 r. o godz. 10.00 w sali Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Jarocinie (ul. Wrocławska 53) odbędzie się szkolenie z następujących Działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na 2007 - 2013:

21 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Uwaga!

W DNIACH 20.04.2010 – 04.05.2010
BIURO POWIATOWEGO RZECZNIKA KONSUMENTÓW BĘDZIE NIECZYNNE.

Bezpłatna informacja konsumencka w dni powszednie od 9:00 – 17:00
tel. 0 800 800 008


16 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Koalicja na rzecz Rozwoju Bibliotek

W jarocińskiej bibliotece, jako jednej z pierwszych w Wielkopolsce, utworzono Gminną Koalicję na rzecz Rozwoju Bibliotek. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 13 kwietnia 2010 roku w czytelni Biblioteki Głównej w Pałacu Radolińskich. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, stowarzyszeń, gminnych instytucji kultury, mediów oraz sympatycy biblioteki.

16 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Misja Gospodarcza Wielkopolskich Przedsiębiorstw do Kazachstanu

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego jest organizatorem Misji Gospodarczej Wielkopolskich Przedsiębiorstw do Kazachstanu, która odbędzie się w dniach 6-11 czerwca 2010 roku.

16 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Katyń... ocalić od zapomnienia

Dwa dęby, symbole hołdu i wiecznej pamięci Polaków zamordowanych przez NKWD i tych, którzy zginęli chcąc oddać im cześć, uroczyście zasadzono 14 kwietnia na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. Jeden z dębów nosi imię Józefa Władysława Stęplewskiego, Jarociniaka zamordowanego w 1940 roku w Katyniu, drugi poświęcono Ofiarom Katastrofy Samolotu Prezydenckiego, która miała miejsce przed kilkoma dniami.

16 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Starosta odznaczony

Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski został odznaczony krzyżem Za zasługi dla Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenie nadane zostało przez  Prezydium Zarządu Okręgowego ZIW RP w Poznaniu. Uroczystość, podczas której odznaczono włodarza powiatu odbyła się 14 kwietnia 2010 roku w Restauracji Victoria w Jarocinie.

15 kwietnia 2010
Informacje ogólne

W hołdzie ofiarom Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia, w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej delegacje samorządowe powiatu i gminy Jarocin, przedstawiciele organizacji kombatanckich i szkół oddały hołd i złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą mieszkańców Ziemi Jarocińskiej walczących z komunizmem i faszyzmem.

14 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Tarce w programie unijnym

Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach przystąpił do realizacji programu „Wielkopolska musi wiedzieć”. Przedsięwzięcie pilotowane jest przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu a finansowane m.in. ze środków UE - Kapitał Ludzki.

13 kwietnia 2010
×