otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Przez Tarce do Jarocina

W związku z przebudową drogi powiatowej z Jarocina przez Żerków, Śmiełów do Rudy Komorskiej, kolejny dzień inwestor zmuszony jest zamknąć drogę na odcinku od ul. Gorzeńskiego w Wilkowyi, aż do ulicy Świętego Ducha w Jarocinie. Odcinek ten będzie wyłączony z ruchu drogowego dziś, 29 czerwca w godzinach od 7.00 do 19.00. Zgodnie z wyznaczonymi objazdami w Wilkowyi należy kierować się drogą powiatową do Tarc, a następnie drogą wojewódzką do Jarocina.

29 czerwca 2010
Informacje ogólne

Przedwakacyjne spotkania

Tuż przed wakacjami w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie nie próżnowano. Uczniowie czynnie uczestniczyli w ciekawych zajęciach. Było coś dla miłośników książek, teatru, a także dobre rady przed wakacyjnymi wyprawami nad wodę.

28 czerwca 2010
Informacje ogólne

Unijna kasa dla przedsiębiorców

Miesiąc na złożenie wniosków będą mieli ubiegający się o środki z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach Działania 1.2. „Wsparcie rozwoju MSP”, schemat IV. Wnioskodawcy będą mogli maksymalnie uzyskać dotacje w wysokości do 70 % kosztów projektu.

28 czerwca 2010
Informacje ogólne

Zamkną drogę, zorganizują objazdy

Prace związane z przebudową drogi powiatowej z Jarocina przez Żerków, Śmiełów do Rudy Komorskiej wiążą się z czasowymi utrudnieniami w ruchu drogowym na poszczególnych odcinkach pomiędzy Jarocinem i Żerkowem.

24 czerwca 2010
Informacje ogólne

Nowe kierunki nauczania

Technik logistyk, technik administracji i technik agrobiznesu - takie tytuły w tym roku uzyskali absolwenci Szkoły Policealnej w Tarcach. Dyrekcja placówki zapowiada, że w przyszłym roku oferta dla słuchaczy znów się poszerzy.  Musimy wciąż zmieniać kierunki kształcenia, by nie kumulować bezrobotnych i dostosowywać je do potrzeb społecznych – stwierdził dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, Sławomir Adamiak.

24 czerwca 2010
Informacje ogólne

20 lat biegania w Chrzanie

W najbliższą niedzielę, 27 czerwca w Chrzanie odbędzie się XX Ogólnopolski Festyn Rekreacyjno-Sportowo-Biegowy Lato Chrzańskie 2010 z Europejczykiem. Jednym z punktów sportowej rywalizacji będą Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego w biegu na 10 kilometrów.

23 czerwca 2010
Informacje ogólne

Sportowy "Ogólniak" najlepszy

Jarociński Zespół Szkół Ogólnokształcących wywalczył tytuł Najbardziej Usportowionej Szkoły Ponadgimnazjalnej w Wielkopolsce,  w ramach XI Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej LICEALIADA 2009/2010.

23 czerwca 2010
Informacje ogólne

Objazd na drodze Kotlin - Racendów

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie informuje, że w związku z realizacją zadania pod nazwą "Przebudowa drogi powiatowej Kotlin – Sławoszew – granica powiatu” będzie wyłączony z ruchu odcinek drogi Kotlin – Sławoszew. Objazd z Kotlina wyznaczony został przez Racendów. Planuje się zamknięcie drogi od 21 czerwca 2010 r. przez okres około dwóch tygodni.

Za wszelkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy.

21 czerwca 2010
Informacje ogólne

Spotkania folklorystyczne coraz bliżej

{jgxtimg title:=[XIII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne] src:=[images/stories/aktualnosci_2010/miniatury/plakat-folklor.jpg] width:=[120]}
Muzyka ludowa, taniec i śpiew nie tylko polskie ale również albańskie, czarnogórskie, słowackie, łotewskie i rumuńskie królować będą na Ziemi Jarocińskiej za sprawą już XIII Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. Tradycyjnie, w trakcie imprezy będzie można podziwiać dorobek lokalnych artystów, którzy swoje prace zaprezentują na IX Wystawie Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego.

18 czerwca 2010
Informacje ogólne

Warsztaty dla pedagogów

Pedagodzy szkolni z terenu powiatu jarocińskiego uczestniczyli w cyklu warsztatów z zakresu interwencji kryzysowej.

17 czerwca 2010
Informacje ogólne

"Pełną parą" - nowa społeczna inicjatywa w Jarocinie

Na terenie byłej parowozowni w Jarocinie, użytkowanej przez Towarzystwo Kolei Wielkopolskiej ma powstać muzeum dokumentujące historię kolei na ziemi jarocińskiej, prezentujące zabytkowy tabor kolejowy a także urządzenia do ich utrzymania. Dotychczas udało się sprowadzić 14 eksponatów. Kolejne pojazdy czekają na transport.

17 czerwca 2010
Informacje ogólne

English & Deutsch "Język na żywo"

Po raz pierwszy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbył się konkurs językowy English & Deutsch „Język na żywo”. Wzięło w nim udział dziesięć szkolnych drużyn.

16 czerwca 2010
×