Akademia słońca

We wrześniu w Wielkopolsce ruszyła druga edycja projektu AKADEMIA SŁOŃCA mającego na celu podniesie wiedzy Wielkopolan z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE) na przykładzie kolektorów słonecznych. Starostwo Powiatowe w Jarocinie zaprasza wszystkich mieszkańców, których interesuje tematyka solarna, do udziału w bezpłatnym szkoleniu w dniu: 16 listopada o godzinie 14.00 w budynku Starostwa przy Al. Niepodległości 10, sala 30.

08 listopada 2011

Jarocin w olimpiadzie logistycznej

Ponad 6 tysięcy uczniów wzięło udział w I etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zawody odbyły się 21 października 2011r. w 186 szkołach ponadgimnazjalnych w całym kraju. Wśród uczestników byli uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Jarocinie. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak co roku Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło m.in. Ministerstwo Infrastruktury.

Sport drogą porozumienia - spotkanie polsko-niemieckie w Żerkowie

Już po raz czwarty młodzież z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach spotkała się z grupą młodzieży z Brandenburgii. Tym razem mieszana grupa 35 uczestników z Polski i Niemiec uczestniczyła w zajęciach sportowych odbywających się w sali sportowej żerkowskiego gimnazjum oraz na strzelnicy udostępnionej przez Strzeleckie Bractwo Kurkowe z Żerkowa.

Amerykański wykładowca w ZSP Nr 1 w Jarocinie

W październiku br. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie gościł prof. Marka W. Bannatyne z Indiana University Purdue University Indianapolis (USA), specjalistę z zakresu grafiki komputerowej oraz stypendystę Komisji Fulbrighta.

04 listopada 2011

Nagorda ministra dla "Barwickiego"

Chór im. K.T. Barwickiego w Jarocinie otrzymał nagrodę specjalną w wysokości 15 tys. zł przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagroda przyznana została na wniosek Starosty Jarocińskiego.

28 października 2011

Jutro pogrzeb Adama Kołodzieja

Pogrzeb Ś.P. Adama Kołodzieja – Starosty Jarocińskiego w latach 1998-2002 odbędzie się w czwartek - 27 października. Msza pogrzebowa rozpocznie się o godz. 12.00 w Kościele p.w. św. Kazimierza w Kotlinie. Następnie kondukt żałobny przejdzie na kotliński cmentarz, gdzie pochowany zostanie pierwszy Starosta Jarociński samorządowego Powiatu Jarocińskiego.

Napoleon na Tour Salon 2011

Napoleon Bonaparte w asyście żołnierzy w mundurach Księstwa Warszawskiego i wojsk napoleońskich, pojedynkujący się szermierze, damy w strojach z przełomu XVIII i XiX wieku, eksponaty muzealne... tak na targach Tour Salon w Poznaniu promowało się sześć partnerskich powiatów wspólnie realizujących projekt „ Z Napoleonem do Wielkopolski”.

Młodzież z Wielkopolski w Brukseli

Wioletta Antoniewicz uczennica technikum weterynarii w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Wycieczka była nagrodą ufundowaną przez europosła Filipa Kaczmarka za zajęcie I miejsca w konkursie, pod hasłem ,,Jarocin i Leszno podczas Polskiej Prezydencji”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Młodzi Demokraci – koło w Jarocinie.

Zmarł Adam Kołodziej - pierwszy Starosta samorządowego Powiatu Jarocińskiego

Wczoraj zmarł nagle Adam Kołodziej - Starosta Jarociński I kadencji i Radny II kadencji Samorządu Powiatu Jarocińskiego.

Żegnamy samorządowca, który z oddaniem i zapałem budował - odradzający się po blisko 25 latach - Powiat Jarociński. Żegnamy życzliwego człowieka, który szedł przez życie pełen optymizmu i radości. Żegnamy na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami. Rodzinie i najbliższym przekazujemy wyrazy współczucia i przyjacielskiego wsparcia.

Starosta Jarociński - Mikołaj Szymczak

Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego - Jarosław Łukasiewicz

24 października 2011

Bezpłatne badania w szpitalu

Mieszkańcy powiatu jarocińskiego będą mogli bezpłatnie wykonać badanie ciśnienia krwi, EKG, a także cholesterolu i trójglicerygów we krwi. Badania finansowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie realizowane będą w jarocińskim szpitalu.

24 października 2011

Jubileusz w Cerekwicy

Wczoraj Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Cerkwicy obchodził 120-lecie działalności. Uroczystość połączona została z oddaniem do użytku przebudowanych obiektów ośrodka. Inwestycja kosztowała ponad 5,5 mln zł i została zrealizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego z udziałem środków unijnych. Partnerem województwa w realizacji przedsięwzięcia był samorząd Powiatu Jarocińskiego.

21 października 2011

W Kretkowie poświęcili drogę

Wyremontowana droga powiatowa Kretków – Lisewo oraz Kretków – Chwałów, zniszczona w ubiegłym roku podczas umacniania wałów przeciwpowodziowych na Prośnie została oficjalnie oddana do użytku. By zrealizowane przedsięwzięcie służyło bezpieczeństwu użytkowników, droga została poświęcona przez proboszcza parafii p.w. Wszystkich Świętych w Kretkowie - Waldemara Gruszkę.

21 października 2011