otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

"Żołnierzom wyklętym"

Władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin, przedstawiciele kombatantów, regionalnych organizacji oraz młodzież Gimnazjum nr 1 w Jarocinie uczciła pamięć żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

28 lutego 2014
Informacje ogólne

Certyfikat jakości dla Shine

Podczas Gali Powiatu Jarocińskiego poznaliśmy laureata certyfikatu Wielkopolskiego Instytutu Jakości. Nagrodę otrzymała jarocińska firma P.W. SHINE.

26 lutego 2014
Informacje ogólne

Podwójny HIT dla powiatu

Samorząd Powiatu Jarocińskiego otrzymał tytuł HIT 2013 w konkursie Wielkopolski Gospodarczo – Samorządowy HIT Regionu. Kapituła doceniła powiat za realizację przebudowy wiaduktów przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie. Prestiżową statuetkę odebrał starosta jarociński Mikołaj Szymczak podczas Gali zorganizowanej w Auli uniwersyteckiej w Poznaniu.

26 lutego 2014
Informacje ogólne

Starosta podpisał pozwolenie na budowę nowej komendy

Coraz bliżej do budowy nowej Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Starosta jarociński Mikołaj Szymczak zatwierdził projekt budowlany i wydał pozwolenie na budowę nowego obiektu.

25 lutego 2014
Informacje ogólne

Nagrody dla sportowców i trenerów

Dziewięcioro młodych sportowców zostało docenionych przez samorząd Powiatu Jarocińskiego za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym w roku 2013. Samorząd docenił też pracę trenerów działających na terenie naszego powiatu. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się podczas Gali Powiatu Jarocińskiego zorganizowanej 21 lutego w jarocińskim kinie ECHO.

25 lutego 2014
Informacje ogólne

Odznaka dla szkoły w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach otrzymał Odznakę Honorową Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego. Doceniono wybitne osiągnięcia pedagogiczne i wychowawcze szkoły owocujące licznymi sukcesami młodych mieszkańców Wielkopolski.

25 lutego 2014
Informacje ogólne

Gala Powiatu Jarocińskiego

W piątkowe popołudnie, 21 lutego w sali kina ECHO odbyła się Gala Powiatu Jarocińskiego. Uroczystość była doskonałą okazją do podkreślenia przypadającego w tym roku jubileuszu 15-lecia Powiatu Jarocińskiego i spotkania się samorządowców wszystkich czterech powiatowych kadencji.

25 lutego 2014
Informacje ogólne

Nabór do Jarocińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Starosta Jarociński ogłosił nabór na członków Jarocińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

24 lutego 2014
Informacje ogólne

Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego

Znamy laureatów nagrody Starosty Jarocińskiego "Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego w roku 2013". Wyniki ogłoszono podczas Gali Powiatu Jarocińskiego zorganizowanej w piątkowe popołudnie w kinie ECHO.

24 lutego 2014
Informacje ogólne

Uratuj komuś życie!

Zostań potencjalnym dawcą szpiku - Dzień Dawcy Szpiku w Jaraczewie,

19 lutego 2014
Informacje ogólne

Od "Jedności" do niepodległości

W sprzedaży ukazała się nowa publikacja, przygotowana w ramach obchodów 95. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Osnowę książki stanowią relacje osób pochodzących z Ziemi Jarocińskiej, uczestniczących w tym zwycięskim zrywie niepodległościowym z przełomu lat 1918/1919.

17 lutego 2014
Informacje ogólne

Marek Piekarczyk w Jarocinie

Marek Piekarczyk - wokalista zespołu TSA, juror programu "The Voice of Poland" wystapi w Jarocinie. Tym razem odkryjemy Piekarczyka w innej odsłonie. Akustyczny koncert organizowany przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Stowarzyszenie Jarocin XXI odbędzie się 1 marca o godz. 19.00 w kinie ECHO.

11 lutego 2014
×