otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Konkursowe rowery wręczone

97 prac konkursowych wpłynęło do starostwa w ramach konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Tegoroczna edycja została przeprowadzona pod hasłem: „ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII A ODPADY”.

18 czerwca 2015
Informacje ogólne

W sobotę wybierz rajd rowerowy i festyn

Rajd rowerowy zakończony festynem rodzinnym organizuje spółka Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wraz ze Stowarzyszeniem "MIŚ".

18 czerwca 2015
Informacje ogólne

Bezpieczny senior

Zagrożenia przestępstwami i wykroczeniami na szkodę osób starszych: jak się przed nimi chronić, w jaki sposób zachować się w przypadku zagrożenia? Zagadnienia te będą motywem przewodnim spotkania "Bezpieczny senior", które odbędzie się 22 czerwca 2015 roku o godz. 18.00 w Pałacu Radolińskich w Jarocinie.

17 czerwca 2015
Informacje ogólne

Wspólny projekt już we wrześniu

Kolejne spotkanie starosty, burmistrzów i wójtów z terenu naszego powiatu zaowocowało decyzją o wspólnym aplikowaniu o środki na poprawę usług w administracji.

17 czerwca 2015
Informacje ogólne

Kolejne laury dla naszych uczennic

Kolejny raz uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zostały laureatkami XLIV Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego.

16 czerwca 2015
Informacje ogólne

Młodzież rozmawiała o przemocy w rodzinie

„Życie pod ścianą” to tytuł spotkań zorganizowanych w ramach działań profilaktycznych w siedzibie Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

15 czerwca 2015
Informacje ogólne

Wygraj podróż marzeń

Chcesz wygrać europejską podróż marzeń, fantastyczny koncert i promocję telewizyjną dla Twojej miejscowości? Weź udział w konkursie „Europa to My” i pokaż, jak zmienia się Twoja okolica!

15 czerwca 2015
Informacje ogólne

Z Brzostowa do Panienki za 3 mln zł

Sześć firm zainteresowanych było przebudową drogi Brzostów – Panienka – granica powiatu. W ogłoszonym przez powiat przetargu Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. w Kaliszu zaoferowało najkorzystniejszą ofertę, dzięki czemu zadanie będzie zrealizowane za niespełna 3 mln zł, choć początkowo prace oszacowane były na kwotę ponad 2,6 mln zł wyższą.

15 czerwca 2015
Informacje ogólne

Pod wrażeniem "Dwójkowego" jubileuszu

Przepiękne widowisko przygotowała społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie z okazji jubileuszu 50 - lecia istnienia placówki. Gratulacje, gratulacje, gratulacje, tak się organizuje imprezy, poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko – mówili goście będący pod wrażeniem Gali Jubileuszowej, która w miniony piątek odbyła się w nowoczesnej hali sportowej należącej do szkoły.

15 czerwca 2015
Informacje ogólne

Pozyskali fundusze na rehabilitację

Powiat Jarociński pozyskał kolejne środki zewnętrzne na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Dofinansowanie pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i wykorzystane zostanie na adaptację budynku w Kotlinie, do którego jeszcze w tym roku przeniesiony zostanie z Zakrzewa DPS.

03 czerwca 2015
Informacje ogólne

Kolejna "Środa z funduszami..." za nami

Dzisiejsza "Środa z funduszami..." ściągnęła do starostwa przedstawicieli instytucji kultury.

03 czerwca 2015
Informacje ogólne

II miejsce w turnieju motoryzacyjnym

Drużyna Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach zajęła II miejsce w Finale Wojewódzkim XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. który odbył się na Torze Poznań w Przeźmierowie.

02 czerwca 2015
×