Kolejne laury dla naszych uczennic

Kolejny raz uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zostały laureatkami XLIV Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego.

16 czerwca 2015

Młodzież rozmawiała o przemocy w rodzinie

„Życie pod ścianą” to tytuł spotkań zorganizowanych w ramach działań profilaktycznych w siedzibie Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

Wygraj podróż marzeń

Chcesz wygrać europejską podróż marzeń, fantastyczny koncert i promocję telewizyjną dla Twojej miejscowości? Weź udział w konkursie „Europa to My” i pokaż, jak zmienia się Twoja okolica!

Z Brzostowa do Panienki za 3 mln zł

Sześć firm zainteresowanych było przebudową drogi Brzostów – Panienka – granica powiatu. W ogłoszonym przez powiat przetargu Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. w Kaliszu zaoferowało najkorzystniejszą ofertę, dzięki czemu zadanie będzie zrealizowane za niespełna 3 mln zł, choć początkowo prace oszacowane były na kwotę ponad 2,6 mln zł wyższą.

Pod wrażeniem "Dwójkowego" jubileuszu

Przepiękne widowisko przygotowała społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie z okazji jubileuszu 50 - lecia istnienia placówki. Gratulacje, gratulacje, gratulacje, tak się organizuje imprezy, poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko – mówili goście będący pod wrażeniem Gali Jubileuszowej, która w miniony piątek odbyła się w nowoczesnej hali sportowej należącej do szkoły.

Pozyskali fundusze na rehabilitację

Powiat Jarociński pozyskał kolejne środki zewnętrzne na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Dofinansowanie pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i wykorzystane zostanie na adaptację budynku w Kotlinie, do którego jeszcze w tym roku przeniesiony zostanie z Zakrzewa DPS.

03 czerwca 2015

Kolejna "Środa z funduszami..." za nami

Dzisiejsza "Środa z funduszami..." ściągnęła do starostwa przedstawicieli instytucji kultury.

03 czerwca 2015

II miejsce w turnieju motoryzacyjnym

Drużyna Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach zajęła II miejsce w Finale Wojewódzkim XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. który odbył się na Torze Poznań w Przeźmierowie.

02 czerwca 2015

Apelują o przywrócenie pociągu do Wrześni i Gniezna

Radni Powiatu Jarocińskiego apelują do Marszałka Województwa Wielkopolskiego o przywrócenie pociągu kursującego na trasie Jarocin – Września – Gniezno. Chcą w ten sposób przywrócić godne warunki dojazdu do pracy oraz szkół mieszkańcom powiatu jarocińskiego i nie tylko.

Przemysław Franczak nowym członkiem zarządu

Przemysław Franczak z Mieszkowa zasilił grono Zarządu Powiatu w Jarocinie.

25 lecie samorządności na sportowo

Wynikiem 5:4 zakończył się mecz samorządowców gminy Jarocin i Powiatu Jarocińskiego. Niebiesko - czerwoni ulegli czerwonym tylko jedną bramką.

01 czerwca 2015

W Jarocinie jak zwykle... na rockowo

Voo Voo, Big Cyc, Myslovitz, Kobranocka, Maanam, Oddział Zamknięty, Chłopcy z Placu Broni, Hey to wykonawcy, którzy występowali już w Jarocinie. Ich śladem poszli przedstawiciele samorządów, którzy wykonali znane jarocińskiej publiczności rockowe hity.