dasgfhkg

Polsko - Niemieckie spotkanie w Trebnitz

Dzięki działalności Stowarzyszenia Edukacyjnego Eureka w Tarcach, działającego przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych, uczniowie tarzeckiego technikum mogli wziąć udział w kolejnym, tematycznym spotkaniu z rówieśnikami z Niemiec.

03 kwietnia 2012

Kolejna edycja konkursu "Śmieciom - STOP!"

„BEZPIECZNIE Z AZBESTEM!” to hasło tegorocznego powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Już po raz 13 dzieci i młodzież z terenu powiatu jarocińskiego będzie walczyła o cenne nagrody w konkursie o tematyce ekologicznej. Opracowania w formie pisemnej, należy złożyć najpóźniej do 8 maja br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

Jarocinianka w reprezentacji Polski

Patrycja Adamkiewicz, zawodniczka klubu Białe Tygrysy PWiK Jarocin, została powołana do Reprezentacji Polski na 9. Mistrzostwa Świata Juniorów, które się odbędą w dniach 4 - 8 kwietnia w egipskim kurorcie Sharm El Sheikh. Patrycja będzie pierwszym reprezentantem taekwondo z Jarocina, który dostąpi zaszczytu startu w tak ważnej imprezie. Start kategorii do 42 kg, w której wystąpi Patrycja, według programu Mistrzostw, planowany jest na sobotę, 7 kwietnia. Więcej info w codziennych relacjach na www.bialetygrysy.pl <http://www.bialetygrysy.pl>

Wsparcie dla przedsiębiorców

Blisko 40 przedsiębiorców z terenu powiatu jarocińskiego wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym w jarocińskim starostwie. Podczas spotkania eksperci z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wskazywali możliwości pozyskania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 1.2 WRPO.

02 kwietnia 2012

Nowi radni w starej radzie

Czterech nowych radnych złożyło na wczorajszej sesji Rady Powiatu Jarocińskiego ślubowanie. Po przebyciu niezbędnych procedur, wreszcie samorządowcy powiatu mogą pracować w pełnym składzie osobowym.

Konkurs mitologiczno - biblijny

Szósta już edycja konkursu „U źródeł kultury europejskiej” odbyła się w auli Pałacu Radolińskich w Jarocinie. Organizatorzy konkursu: Filia Biblioteczna w Cielczy i Gimnazjum w Cielczy zaprosiły w tym roku do udziału oprócz gimnazjów z terenu gminy również gimnazja z terenu powiatu jarocińskiego.

30 marca 2012

Fryzjerzy z "Dwójki" w "Małej Pętelce"

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wzięli udział w Konkursie dla Młodych Krawców i Projektantów „Mała Pętelka”, który odbył się w Poznaniu.

Piękno ukryte w lasach

O ciekawostkach i projektach edukacyjnych promujących przyrodę można było usłyszeć na pierwszym spotkaniu z cyklu Turystyczny Alfabet Jarocina – Ż jak Żerkowsko-Czeszewski Park Krajobrazowy.  Wykład na ten temat wzbogacony prezentacją multimedialną i krótkimi filmami wygłosił pan Jakub Wojdecki z Nadleśnictwa Jarocin. Spotkanie odbyło się w czytelni Filii nr 1 „Pod Ratuszem”, przy której działa Jarocińskie Centrum Informacji o Regionie.

29 marca 2012