iPolak za granicą

Wybierasz się za granicę...? Będziesz czuć się bezpieczniej z aplikacją iPolak. Bezpłatna aplikacja iPolak to niezbędnik w podróży.

11 sierpnia 2015

Nadal walczymy o pracownię multimedialną

Oddajcie dziś i przez kolejne 4 dni po 5 głosów na pracownię Orange dla jarocińskiej biblioteki. Obecnie przegrywamy o ok. 1 tys. głosów z Krajenką. Jeśli połączymy siły i oddamy po 5 głosów przy jednym logowaniu się, nadrobimy straty. Został jeszcze piątek, sobota, niedziela i poniedziałkowy poranek, bo 10 sierpnia to ostatni dzień, kiedy możemy głosować.

06 sierpnia 2015

Jak bezpiecznie spędzić wakacje w okresie upałów

Radzimy jak przygotować się na czas wysokich temperatur...

Środa dla przedsiębiorców

W ramach kolejnej "Środy z funduszami" dziś w starostwie spotkali się przedsiębiorcy, aby dowiedzieć się, jak pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych na przeszkolenie swoich pracowników.

05 sierpnia 2015

I Bieg Uliczny "Żerkowska Górka"

23 sierpnia odbędzie się I Bieg Uliczny "Górka Żerkowska" połączony z Marszem Nordic Walking.

Dożynkowe After Party Disco

Podczas tegorocznych Dożynek Powiatowo-Gminnych w Łuszczanowie szykuje się kilkugodzinne After Party Disco.

04 sierpnia 2015

Złom w prokuraturze

Dziś starosta Bartosz Walczak skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Powiatu Jarocińskiego. Sprawa dotyczy złomu z rozbiórki przebudowywanych w 2012 roku wiaduktów przy ul. Powstańców Wlkp.w Jarocinie. Wraz z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, w tym w szczególności kradzieży i przywłaszczenia mienia, starosta złożył wniosek o ściganie.

03 sierpnia 2015

Kącik malucha w starostwie

Nowe mebelki i zabawki pojawiły się przy Biurze Obsługi Klienta w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Kącik malucha ma służyć dzieciom, których rodzice załatwiają urzędowe sprawy na terenie magistratu.

03 sierpnia 2015

Oddali hołd bohaterom

W 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego starosta Bartosz Walczak, burmistrz Jarocina Adam Pawlicki i członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego Mirosław Drzazga oddali hołd uczestnikom powstania, składając kwiaty pod tablicą pamiątkową w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

01 sierpnia 2015

Święto plonów w rytmie disco

Tegoroczne Dożynki Powiatowo - Gminne odbędą się 22 sierpnia na boisku przy sali wiejskiej w Łuszczanowie.

31 lipca 2015

Powstanie Warszawskie - Pamiętamy!

1 sierpnia o godzinie. 17.00 uruchomione zostaną syreny alarmowe na terenie miast i powiatów województwa wielkopolskiego.

Zdobądź koronę królowej

1 sierpnia rusza trzecia edycja konkursu Królowa Mleka. Do zdobycia są aż trzy korony! Podobnie bowiem jak przed rokiem, wybrana zostanie nie tylko Królowa Mleka na 2016 rok, ale także dwie Księżniczki Mleka. Projekt rozwija się dynamicznie, a liczba zaproszeń dla Królowej do udziału w różnych wydarzeniach rośnie w tak szybkim tempie, że zdecydowano, iż Królowa potrzebuje wsparcia.