Noc z Mickiewiczem

Na wszystkich, którzy noc z 20 na 21 maja zdecydują się spędzić w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie, czekać będzie szereg atrakcji. Organizatorzy nocy w muzeum zaplanowali organizację wystaw, spektakle teatralne i koncerty.

09 maja 2017

Strażacki konkurs rozstrzygnięty

Ponad 200 prac oceniła komisja powiatowego etapu XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „ 25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. 9 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego laureaci z rąk starosty Teodora Grobelnego odebrali nagrody, wyróżnienia i dyplomy.

10 maja 2017

Bądź kumplem i nie dokuczaj

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie zaangażował się w ogólnopolską akcję „Bądź kumplem i nie dokuczaj”, której patronem jest Rzecznik Praw Dziecka, a honorowym ambasadorem piłkarz Jakub Błaszczykowski.

08 maja 2017

Dzień Zwycięstwa

Samorządowcy, kombatanci, przedstawiciele służb mundurowych oraz licznie zgromadzone poczty sztandarowe uczcili Dzień Zwycięstwa składając kwiaty pod pomnikiem w Parku im. mjr. Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego.

08 maja 2017

Rocznica uchwalenia Konstytucji

W 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, władze samorządowe, służby mundurowe, harcerze, przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji, w asyście pocztów sztandarowych kombatantów i szkół złożyli kwiaty pod pomnikiem w Parku im. mjr. Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego.

04 maja 2017

Cała prawda o jarocińskim szpitalu

- Brak właściwego zarządzania i przede wszystkim brak nadzoru właścicielskiego nad działalnością spółki w ciągu ostatnich kilku lat, to przyczyny bardzo złej kondycji Szpitala Powiatowego w Jarocinie Sp. z o. o. – stwierdza Członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego Stanisław Martuzalski. Wyniki zewnętrznego audytu zleconego przez nowy zarząd szpitala nie pozostawiają złudzeń – spółka jest w bardzo złej kondycji finansowej.

04 maja 2017

Absolwenci odebrali świadectwa

W piątek, 28 kwietnia absolwenci szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Jarocińskiego odebrali świadectwa ukończenia szkoły. W szkołach odbyły się okolicznościowe uroczystości, w których uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu.

02 maja 2017

Szerokopasmowy Internet

27 kwietnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jarocinie odbyło się spotkanie przedstawicieli zespołu do spraw cyfryzacji oraz informatyzacji Starostwa Powiatowego w Jarocinie oraz kierowników powiatowych jednostek organizacyjnych z przedstawicielką firmy INEA S.A. odnośnie możliwości korzystania z Internetu szerokopasmowego.

28 kwietnia 2017

Święto jarocińskiego batalionu

Dziś w jarocińskich koszarach odbyły się obchody 72. jubileuszu powstania jarocińskiej jednostki wojskowej. Uroczystość była również okazją do pożegnania „starego” i powitania „nowego” dowódcy batalionu.

28 kwietnia 2017

Światowy Dzień Inwalidy

Dziś, w sali Jarocińskiego Ośrodka Kultury odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Inwalidy. Święto było okazją do wyróżnienia medalami i dyplomami osób zasłużonych dla Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jarocinie.

27 kwietnia 2017

IV Turniej Klas Policyjnych

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie był organizatorem IV Turnieju Klas Policyjnych im. asp. Jana Kubiaka. Wydarzenie miało nie tylko charakter sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim było wyrazem pamięci o funkcjonariuszach policji, więźniach Ostaszkowa zamordowanych przez Rosjan w 1940r.

25 kwietnia 2017

Wystawa w Dobrzycy

220 lat temu, we włoskim miasteczku Reggio Emilia, powstały słowa „Mazurka Dąbrowskiego”, które odtąd towarzyszyły Polsce i Polakom we wszystkich – dobrych i złych - momentach narodowych dziejów, stając się w końcu 90 lat temu hymnem państwowym. Uczczenie obu tych rocznic stawia sobie za cel najnowsza wystawa czasowa Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy "Józef Wybicki i jego czasy. Hymn. Legiony. Księstwo Warszawskie".

24 kwietnia 2017