"Schetynówka" z Klęki do Żerkowa

Już w czerwcu rozpocznie się realizacja II etapu przebudowy drogi powiatowej Klęka – Żerków. Inwestycja realizowana będzie w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011”.

29 kwietnia 2010

Wielkopolski Turniej w Aerobiku Grupowym

W czwartek 22 kwietnia 2010r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie odbył się X Wielkopolski Turniej w Aerobiku Grupowym. W zawodach wzięło udział 11 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z: Kępna, Pleszewa, Kalisza, Koźmina Wlkp., Ostrowa Wlkp., Turka, Środy Wlkp., Puszczykowa i Jarocina, w sumie ok. 120 zawodników.

29 kwietnia 2010

Dąb Czesława Masznera

Dąb pamięci poświęcony zamordowanemu w Katyniu Czesławowi Masznerowi zasadzony został na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształacących w Jarocinie. Symbolicznego zasadzenia dębu dokonali starosta jarociński Stanisław Martuzalski oraz dyrektor ZSO w Jarocinie Dorota Andrzejewska.

28 kwietnia 2010

Włącz przedsiębiorczość!

Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w projekcie „Startuj z biznesem”. Projekt składa się z kompleksowego programu szkoleń i doradztwa. Najlepsze osoby, wyłonione przez Komisję Oceny Wniosków mogą otrzymać dotację inwestycyjną w kwocie 40 000 zł na założenie własnej firmy wraz z comiesięcznym wsparciem w wysokości 1276 zł (przez okres 6 miesięcy).

27 kwietnia 2010

Uwaga klienci Wydziału Komunikacji!

W poniedziałek, 26 kwietnia 2010 r. Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Jarocinie będzie czynny do godz. 13.00.

Skrócenie czasu obsługi interesantów związane jest z wymianą serwera w systemie informatycznym „Pojazd” i „Kierowca”.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!

Nowy ambulans dla szpitala

Nowy ambulans wraz z wyposażeniem będzie pracował na rzecz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w jarocińskim szpitalu. Specjalistyczny pojazd zostanie zakupiony dzięki dofinansowaniu unijnemu.

22 kwietnia 2010

Rusza budowa sali przy "Dwójce"

Firma REM BUD z Jarocina złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wykonanie powiatowej inwestycji pn. „Budowa sali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie”.  Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez wykonawcę, pierwszy etap prac obejmujący stan surowy zamknięty powinien zakończyć się jeszcze w tym roku.

Zwycięzcy z Tarc

Uczniowie Technikum Agrobiznesu oraz Technikum Architektury Krajobrazu w Tarcach: Krzysztof Grochulski, Mateusz Kaczmarek oraz Paweł Kaźmierczak wygrali  XVI edycję finału Regionalnego Konkursu Wiedzy z Zakresu BHP. Konkurs odbył się 20 kwietnia 2010 roku w Zespole Szkół Nr 3 w Ostrzeszowie. Finał został zorganizowany przez Regionalną Komisję ds. BHP przy Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wlkp.

21 kwietnia 2010

Komunikat Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jarocinie

W związku z planowanym na II kwartał 2010 roku naborem wniosków Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jarocinie informuje, że w dniu 30 kwietnia 2010 r. o godz. 10.00 w sali Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Jarocinie (ul. Wrocławska 53) odbędzie się szkolenie z następujących Działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na 2007 - 2013:

21 kwietnia 2010

Uwaga!

W DNIACH 20.04.2010 – 04.05.2010
BIURO POWIATOWEGO RZECZNIKA KONSUMENTÓW BĘDZIE NIECZYNNE.

Bezpłatna informacja konsumencka w dni powszednie od 9:00 – 17:00

Koalicja na rzecz Rozwoju Bibliotek

W jarocińskiej bibliotece, jako jednej z pierwszych w Wielkopolsce, utworzono Gminną Koalicję na rzecz Rozwoju Bibliotek. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 13 kwietnia 2010 roku w czytelni Biblioteki Głównej w Pałacu Radolińskich. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, stowarzyszeń, gminnych instytucji kultury, mediów oraz sympatycy biblioteki.

Misja Gospodarcza Wielkopolskich Przedsiębiorstw do Kazachstanu

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego jest organizatorem Misji Gospodarczej Wielkopolskich Przedsiębiorstw do Kazachstanu, która odbędzie się w dniach 6-11 czerwca 2010 roku.