otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Powiat sfinansował badania

Mieszkańcy powiatu jarocińskiego skorzystali z bezpłatnych badań w ramach programu zdrowotnego realizowanego w grudniu przez jarociński szpital. Przedsięwzięcie obejmowało profilaktykę chorób układu krążenia (pomiar ciśnienia, cholesterolu, cukru we krwi, EKG) oraz profilaktykę gruczołu krokowego, tzw. badanie PSA. Na realizację badań samorząd powiatu jarocińskiego przeznaczył 8 tys. zł. W ramach programu przeprowadzono 169 badań PSA, 200 badań poziomu cholesterolu, 200 badań poziomu cukru. Dodatkowo z badań EKG skorzystało 113 kobiet i 186 mężczyzn.

28 grudnia 2009
Informacje ogólne

OSTRZEŻENIE o marznących opadach

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie w związku z komunikatem wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega:

Ważność: od godz. 11:00 dnia 22.12.2009 r. do godz. 18:00 dnia 22.12.2009 r.
Obszar:
województwo wielkopolskie
Stopień zagrożenia:
1
Przebieg:
przewiduje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu powodującego gołoledź
Skutki:
gołoledź, śliskość dróg, jezdni i chodników, utrudnienia komunikacyjne.
www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html

22 grudnia 2009
Informacje ogólne

"Zaczarowany las" z Zespole Szkół Specjalnych

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie gościł aktorów Teatru Lalek z Nowego Sącza. Uczniowie obejrzeli przedstawienie zatytułowane „Zaczarowany las”. Dzieci z zainteresowaniem śledziły zmieniające się obrazy, podziwiały rekwizyty i dekoracje, nuciły i klaskały podczas fragmentów muzycznych, żywo reagowały na efekty dźwiękowe. Spotkanie odbyło się dzięki inicjatywie Rady Rodziców.

16 grudnia 2009
Informacje ogólne

Gospodarze wiedzieli najwięcej

Już po raz ósmy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych noszących imię Eugeniusza Kwiatkowskiego sprawdzali swoją wiedzę o patronie uczestnicząc w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim. W kategorii drużynowej zwyciężyli gospodarze imprezy – reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

16 grudnia 2009
Informacje ogólne

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich nieczynny

Uprzejmie informujemy, iż w związku z udziałem konsultantów Funduszy Europejskich w szkoleniu, w dniach 16-17 grudnia br. (środa-czwartek) Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie będzie nieczynny. Jednocześnie informujemy, że również w Wigilię Bożego Narodzenia - 24 grudnia br. (czwartek) Punkt Informacyjny FE będzie zamknięty. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

16 grudnia 2009
Informacje ogólne

28. rocznica wybuchu stanu wojennego

Władze powiatu jarocińskiego uczciły pamięć ofiar stanu wojennego składając kwiaty pod pomnikiem "Solidarności" w Jarocinie. Hołd złożono 13 grudnia, w 28. rocznicę wybuchu Stanu Wojennego.

14 grudnia 2009
Informacje ogólne

Wdzięczne serca z Jarocina

Zespół Szkół Specjalnych z Jarocina został laureatem II Ogólnopolskiego Konkursu „Wdzięczność Młodych Serc” w kategorii instytucja lub organizacja. Finał tegorocznej edycji odbył się 8 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie.

14 grudnia 2009
Informacje ogólne

Nowy sprzęt w szpitalu

Trwa montaż sprzętu medycznego i urządzeń niezbędnych do uruchomienia bloku operacyjnego oraz centralnej sterylizatorni w jarocińskim szpitalu. Wyposażenie zostało zakupione dzięki dotacji, którą szpital pozyskał z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

11 grudnia 2009
Informacje ogólne

Starostwo w Wigilię nieczynne

24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia, Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie nieczynne. Wszystkie sprawy prowadzone przez urząd powiatowy będzie można załatwiać już pierwszego dnia po świętach – 28 grudnia 2009 roku. W związku z tym, że w tym roku dzień 26 grudnia, w który obchodzone jest drugie święto Bożego Narodzenia przypada w sobotę, zgodnie z przepisami prawa pracownikom przysługuje dzień wolny od pracy. Jako dzień wolny od pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego w Jarocinie, Starosta Jarociński wyznaczył czwartek -  24 grudnia 2009 roku.

11 grudnia 2009
Informacje ogólne

Szkolą nauczycieli w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu, uczestniczy w projekcie badawczym zatytułowanym. „Wielkopolska musi wiedzieć - partnerstwo szkolnictwa zawodowego i rynku pracy kluczem podniesienia atrakcyjności zawodów technik logistyk i technik spedytor w województwie wielkopolskim”. Projekt otrzymał dofinansowanie z funduszy UE Kapitał Ludzki.

11 grudnia 2009
Informacje ogólne

Starosta czytał dzieciom

21 bajek i baśni z całego świata wysłuchali najmłodsi mieszkańcy Kotlina i okolic podczas dziesięciu spotkań zorganizowanych w tym roku w ramach „Podróży z Bajką i Baśnią”. Bajki czytali przedstawiciele samorządowców, środowiska kultury, służb mundurowych, nauczyciele, przedsiębiorcy, gospodynie wiejskie, a nawet ksiądz. Nie zabrakło oczywiście mam i najukochańszych babć i dziadków.  Podczas ostatniego w tym roku - grudniowego czytania - dzieci odwiedzili starosta jarociński - Stanisław Martuzalski i dyrektor muzeum w Śmiełowie – Ewa Kostołowska.

11 grudnia 2009
Informacje ogólne

Niedźwiady pozbyły się odpadów niebezpiecznych

Zlikwidowano składowisko z niebezpiecznymi odpadami, które od wielu lat znajdowało się w Niedźwiadach (gmina Jaraczewo). Zadanie realizowane było przez Województwo Wielkopolskie przy wsparciu środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jarocinie, który przeznaczył na ten cel ponad 120 tys. zł.

09 grudnia 2009
×