otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Odsłonięcie medalionu majora Gorzeńskiego

W ramach obchodów 90. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, w niedzielę, 15 lutego 2009 roku  odbędzie się odsłonięcie medalionu dowódcy jarocińskiego batalionu powstańczego, majora Zbigniewa Ostroróg – Gorzeńskiego i wmurowanie Wielkopolskiego Krzyża Powstańczego na grobie majora we Lgowie. Uroczystość, która odbędzie się w 140. rocznicę urodzin majora Gorzeńskiego,  rozpocznie się o godz. 10.00 mszą św. w kościele we Lgowie.

12 lutego 2009
Informacje ogólne

Zarobili na... giełdzie

Zakończyła się VII edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG 7), organizowanej przez Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego przy wsparciu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W Polsce w grze uczestniczyło ponad 5 tys. drużyn (w tym 368 z Wielkopolski). Do rywalizacji włączyło się także 29 uczniów z ZSP nr 2 w Jarocinie, reprezentujących 8 komitetów inwestycyjnych.  Zadaniem uczestników było inwestowanie na giełdzie wirtualnych 100.000 zł w akcje firm WIG 20 i mWIG-40 oraz w lokaty bankowe. W grze bardzo dobrze spisali się przedstawiciele zespołu A.K.G. Team Buisnes (Joanna Piątka, Krzysztof Lewiński, Grzegorz Wiza) z klasy III Liceum Ogólnokształcącego Wojskowego, którzy mimo bardzo trudnej i nieprzewidywalnej sytuacji na giełdzie, zarobili w czasie trwania konkursu 7.85 %, co dało im 6 miejsce w Wielkopolsce i 85 w Polsce. Opiekunami komitetów byli nauczyciele: Adam Cyfert oraz Anna Konieczna.

11 lutego 2009
Informacje ogólne

XIII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

25 uczniów z terenu powiatu jarocińskiego zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu konkursu wiedzy o Wielkopolsce. Powiatowy etap XIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce rozegrany został 5 lutego 2009 r. w Gimnazjum im. Bohaterów Armii „Poznań” w Jaraczewie. 

11 lutego 2009
Informacje ogólne

Benefisowa "dziesiątka"

W ostatni piątek stycznia świętowano jubileusz Powiatu Jarocińskiego. Uroczystość zorganizowana została w formie benefisu, podczas którego wspominano dokonania minionych 10 lat działalności samorządu i życzono dalszych sukcesów.

10 lutego 2009
Informacje ogólne

Hit dla Mariki i Kanbudu

Zakład Dziewiarski „MARIKA” s.c. w Jarocinie oraz Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe  KANBUD Sp. z o.o. w Cielczy otrzymały tytuł Wielkopolski Gospodarczo -Samorządowy HIT roku 2008. Nominacja do tego prestiżowego wyróżnienia przypadła jarocińskiemu przedsiębiorstwu ANIA - Anna Malecha.

09 lutego 2009
Informacje ogólne

Wyzwolenie Ziemi Jarocińskiej

W środę 24 stycznia 1945r. Jarocin został wyzwolony przez oddziały 33 Armii (ogólnowojskowej) dowodzonej przez gen. Wiaczesława Dimitrewicza Cwietajewa oraz żołnierzy 7 Korpusu Kawalerii Gwardii. Grupą żołnierzy radzieckich, którzy pierwsi wkroczyli do miasta dowodził pułkownik T. Wasilenko. Dla uczczenia pamięci poległych wzniesiono pomnik – mauzoleum na cmentarzu w Jarocinie, pod którym w 64. rocznicę wyzwolenia władze powiatu jarocińskiego złożyły wiązankę kwiatów. Tydzień później przy obelisku w Osieku samorządowcy oddali hołd poległym Polakom, którzy 31 stycznia 1945r. stoczyli potyczkę z żołnierzami niemieckimi ukrywającymi się w lesie między Osiekiem a Bielejewem.

09 lutego 2009
Informacje ogólne

Wicemarszałek Niesiołowski w Jarocinie

Legenda i symbol walki o niepodległą Polskę, wyrazista osobowość wyrażająca nierzadko kontrowersyjne poglądy, człowiek niezwykłej energii - wicemarszałek sejmu Stefan Niesiołowski spotkał się wczoraj z młodzieżą Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Marszałkowi towarzyszyli posłowie Maciej Orzechowski i Witold Sitarz oraz starosta jarociński Stanisław Martuzalski.

04 lutego 2009
Informacje ogólne

Wizyta białoruskiej delegacji

Przez trzy dni na terenie powiatu jarocińskiego gościła 7-osobowa delegacja przedstawicieli Obwodu Stołbce na Białorusi, z którym samorząd Powiatu Jarocińskiego współpracuje od 2005 roku. Przyjaciele z Białorusi, na czele z przewodniczącym Obwodu Stołbce Władimirem Miśko, pokonali blisko 800 km by móc uczestniczyć w Benefisie z okazji jubileuszu 10-lecia samorządu Powiatu Jarocińskiego.

04 lutego 2009
Informacje ogólne

KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY

OSTRZEŻENIE o marznących opadach

04 lutego 2009
Informacje ogólne

Kolejne pieniądze na rozwój przedsiębiorstw przyznane

22 stycznia 2009r. zakończona została ocena wniosków aplikacyjnych składanych przez przedsiębiorców z sektora MSP z Województwa Wielkopolskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Priorytet I Konkurencyjność przedsiębiorstw Działanie 1.2 Wsparcie rozwoju MSP. Nabór wniosków trwał od 20.06.2008 roku do 25.07.2008 roku.03 lutego 2009
Informacje ogólne

Rada zatrudnienia w nowym składzie

Starosta jarociński Stanisław Martuzalski powołał nowych członków Rady Zatrudnienia działającej przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarocinie.

03 lutego 2009
Informacje ogólne

Nabór wniosków na odnowę i rozwój wsi

Punkt Informacyjny WRPO w Jarocinie informuje, iż Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił Uchwałą nr 2166/2009 z dnia 16 stycznia 2009 r. nabór wniosków o przyznanie pomocy dla Działania „Odnowa i rozwój wsi” realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2007-2013. Nabór wniosków trwać będzie od dnia 2 lutego do dnia 1 kwietnia 2009 r.


03 lutego 2009
×