otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Równać szanse 2009

Wyrównywanie szans na dobry start młodzieży z terenów wiejskich i małych miast przyświeca Regionalnemu Konkursowi Grantowemu w ramach programu „Równać szanse” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program adresowany jest do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat z terenów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców. Uprawnione do startowania w konkursie są organizacje pozarządowe, domy kultury, biblioteki gminne oraz nieformalne grupy dorosłych. Mogą one ubiegać się o dotacje do 7 tys. zł przyznawane na okres 6 miesięcy. Organizatorzy konkursu oferują także wsparcie szkoleniowe i doradztwo dla koordynatorów projektów. Wnioski o dofinansowanie można składać do 10 października 2009 roku.

Pobierz zasady konkursu Pobierz zasady konkursu (98.00 KB)

kryteria oceny.pdf kryteria oceny.pdf (75.62 KB)

 

29 września 2009
Informacje ogólne

X Międzypowiatowy Przegląd Talentów Muzycznych

Do 10 listopada można zgłosić chęć udziału w X Międzypowiatowym Przeglądzie Talentów Muzycznych Środa Wlkp. 2009. Uczestnicy przeglądu będą musieli wykonać dwa utwory z repertuaru muzyki poważnej na wybranym przez siebie instrumencie. Przegląd odbędzie się 28 listopada 2009 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Środzie Wlkp.

Pobierz regulamin Pobierz regulamin (36.49 KB)

Pobierz zgłoszenie Pobierz zgłoszenie (33.97 KB)

29 września 2009
Informacje ogólne

Powiat nagrodził sportowców

Powiatowe nagrody dla najlepszych sportowców 2008 roku rozdane. Samorząd powiatu przeznaczył na ten cel blisko 6 tys. zł. W tym roku wyróżniono również trenerów, którzy są współtwórcami sukcesu młodych zawodników.

29 września 2009
Informacje ogólne

Akordeony za pasem

W najbliższą niedzielę, w Kotlinie rusza kolejny Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych. W ramach XIV edycji przeglądu organizowanego przez Stowarzyszenie „Społeczny Komitet Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych”, poza intrygującymi koncertami, po raz pierwszy będziemy mogli obejrzeć projekcję filmu muzycznego. Jednym z mecenasów festiwalu jest samorząd Powiatu Jarocińskiego.

28 września 2009
Informacje ogólne

2 mln na zwalczanie bezrobocia

Powiat Jarociński pozyskał blisko 2 mln zł z rezerwy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Dodatkowe fundusze Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie przeznaczy na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej. Do samorządów województwa wielkopolskiego wpłynęło łącznie 15 mln zł, a zapotrzebowanie było na poziomie dwukrotnie wyższym.

28 września 2009
Informacje ogólne

Przedszkole współpracy

Od nowego roku szkolnego najmłodsi mieszkańcy gminy Żerków i ich rodzice cieszą się z nowej lokalizacji publicznego przedszkola w Żerkowie. Dzięki współpracy samorządów powiatu jarocińskiego i gminy Żerków udało się znaleźć lokum, które zdecydowanie poprawiło warunki dotychczasowego przedszkola. Uroczyste poświęcenie i otwarcie obiektu miało miejsce 21 września 2009 roku.

23 września 2009
Informacje ogólne

Dzień Sybiraka w Jarocinie

17 września - dzień, w którym Armia Czerwona wkroczyła w 1939 r., na Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej obchodzony jest jako Dzień Sybiraka. Z tej okazji delegacje organizacji kombatanckich, członkowie Związku Sybiraków oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy Jarocin złożyli kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie.

23 września 2009
Informacje ogólne

Lokale do wynajęcia

Zarząd Powiatu w Jarocinie informuje o możliwości wynajęcia na działalność administracyjno – biurową bądź usługową 11 lokali użytkowych o powierzchni od 8,86 m2 do 21,57 m2 (Jarocin, ul. Kościuszki 16). Miesięczna stawka czynszu najmu za 1 m2 - 15,00 zł + VAT. Szczegółowe informacje o lokalach można uzyskać w Wydziale Rozwoju Starostwa Powiatowego w Jarocinie (ul. Kościuszki 10 - pokój nr 102 lub telefonicznie pod numerem 062-747-19-83 lub 47-19-82) lub pobierz plik

22 września 2009
Informacje ogólne

Tak daleko, a tak blisko

Niezwykła wyprawa – tak uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie podsumowują swój pobyt na Białorusi. Poznaliśmy kraj urzekających krajobrazów i pięknych ludzi. Warto było pokonać 800 kilometrów, żeby przeżyć wyjątkową przygodę – mówią.

22 września 2009
Informacje ogólne

Smaki Powiatu Jarocińskiego

Niepowtarzalne smaki regionów prezentowane były podczas tegorocznych Targów Polagra Food, które odbyły się pomiędzy 14 a 17 września w Poznaniu. Wśród stoisk targowych wyróżniało się stoisko Powiatu Jarocińskiego zbudowane w stylu wiejskiej izby.

17 września 2009
Informacje ogólne

Uzależnienia w fotografii

Każdy, kto ukończył 18 a nie przekroczył jeszcze 25 lat, mieszka bądź uczy się na terenie Wielkopolski może wziąć udział konkursie fotograficznym dotyczącym uzależnień. Konkurs pod hasłem: „Uzależnienia – nie bądź obojętny!” organizuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

15 września 2009
Informacje ogólne

Masowe sprzątanie powiatu

Jak co roku, i tym razem - we wrześniu, będziemy mieli okazję przystąpić do wspólnego porządkowania środowiska. Masowe sprzątanie powiatu jarocińskiego - w ramach XVI edycji kampanii „Sprzątanie świata – Polska 2009” - odbędzie się 18 września.

15 września 2009
×