otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Dotacja na salę w Tarcach

Powiat jarociński pozyskał 70 tys. zł na dokończenie modernizacji sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Dofinansowanie pochodzić będzie budżetu województwa wielkopolskiego. Całkowity koszt ostatniego etapu modernizacji, zaplanowanej do realizacji na drugą połowę tego roku, wyniesie ok. 200 tys. zł. Do tej kwoty doliczyć trzeba blisko 370 tys. zł, które samorząd powiatu zainwestował w obiekt w ciągu ostatnich trzech lat.

04 maja 2010
Informacje ogólne

Awansowali do finału wielkopolskiego

Uczniowie Technikum Agrobiznesu w Tarcach: Piotr Kaźmierczak, Piotr Mieloszyk oraz Mateusz Paluszkiewicz awansowali do Finału Wielkopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Rywalizacja odbędzie się w maju w Kaliszu.

04 maja 2010
Informacje ogólne

Absolutorium jednogłośnie

Radni powiatu jarocińskiego udzielili absolutorium zarządowi powiatu. Dobre zarządzanie finansami pozwoliło wykonać w 2009 roku inwestycje za ok. 9 mln zł. Połowa tych środków zainwestowana została w drogi. Ubiegły rok był rekordowy pod względem nakładów na remonty i inwestycje w oświacie. Przebudowano m.in. obiekty sportowe przy ZSO w Jarocinie i wybudowano nowy kompleks boisk przy ZSP nr 2 w Jarocinie. Znacznie podniósł się także standard usług medycznych realizowanych w jarocińskim szpitalu. Udało się bowiem pozyskać dotację unijną na wyposażenie bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni. Te i wiele innych przedsięwzięć podczas wczorajszej sesji powiatowej przedstawił radnym w prezentacji multimedialnej starosta Stanisław Martuzalski.

29 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Zmarł były sekretarz powiatu

27 kwietnia zmarł Andrzej Świderski – emerytowany pracownik Starostwa Powiatowego w Jarocinie, sekretarz powiatu w latach 2004-2006, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w latach 1999 – 2004. Miał 63 lata. Pogrzeb Śp. Andrzeja Świderskiego odbędzie się na jarocińskim cmentarzu w piątek – 30 kwietnia 2010 roku o godz. 13.00.

29 kwietnia 2010
Informacje ogólne

"Schetynówka" z Klęki do Żerkowa

Już w czerwcu rozpocznie się realizacja II etapu przebudowy drogi powiatowej Klęka – Żerków. Inwestycja realizowana będzie w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011”.

29 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Wielkopolski Turniej w Aerobiku Grupowym

W czwartek 22 kwietnia 2010r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie odbył się X Wielkopolski Turniej w Aerobiku Grupowym. W zawodach wzięło udział 11 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z: Kępna, Pleszewa, Kalisza, Koźmina Wlkp., Ostrowa Wlkp., Turka, Środy Wlkp., Puszczykowa i Jarocina, w sumie ok. 120 zawodników.

29 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Dąb Czesława Masznera

Dąb pamięci poświęcony zamordowanemu w Katyniu Czesławowi Masznerowi zasadzony został na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształacących w Jarocinie. Symbolicznego zasadzenia dębu dokonali starosta jarociński Stanisław Martuzalski oraz dyrektor ZSO w Jarocinie Dorota Andrzejewska.

28 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Włącz przedsiębiorczość!

Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w projekcie „Startuj z biznesem”. Projekt składa się z kompleksowego programu szkoleń i doradztwa. Najlepsze osoby, wyłonione przez Komisję Oceny Wniosków mogą otrzymać dotację inwestycyjną w kwocie 40 000 zł na założenie własnej firmy wraz z comiesięcznym wsparciem w wysokości 1276 zł (przez okres 6 miesięcy).


27 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Uwaga klienci Wydziału Komunikacji!

W poniedziałek, 26 kwietnia 2010 r. Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Jarocinie będzie czynny do godz. 13.00.

Skrócenie czasu obsługi interesantów związane jest z wymianą serwera w systemie informatycznym „Pojazd” i „Kierowca”.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!

22 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Nowy ambulans dla szpitala

Nowy ambulans wraz z wyposażeniem będzie pracował na rzecz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w jarocińskim szpitalu. Specjalistyczny pojazd zostanie zakupiony dzięki dofinansowaniu unijnemu.

22 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Rusza budowa sali przy "Dwójce"

Firma REM BUD z Jarocina złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wykonanie powiatowej inwestycji pn. „Budowa sali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie”.  Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez wykonawcę, pierwszy etap prac obejmujący stan surowy zamknięty powinien zakończyć się jeszcze w tym roku.

22 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Zwycięzcy z Tarc

Uczniowie Technikum Agrobiznesu oraz Technikum Architektury Krajobrazu w Tarcach: Krzysztof Grochulski, Mateusz Kaczmarek oraz Paweł Kaźmierczak wygrali  XVI edycję finału Regionalnego Konkursu Wiedzy z Zakresu BHP. Konkurs odbył się 20 kwietnia 2010 roku w Zespole Szkół Nr 3 w Ostrzeszowie. Finał został zorganizowany przez Regionalną Komisję ds. BHP przy Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wlkp.

21 kwietnia 2010
×