otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Spotkanie z prof. Miodkiem

Nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie; Anna Minta i Agata Klimaszewska uczestniczyły w warsztatach „Najnowsze formy poprawnościowe języka polskiego”. Punktem kulminacyjnym było spotkanie z prof. dr hab. Janem Miodkiem, które odbyło się w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

18 maja 2010
Informacje ogólne

Uwaga na intensywne opady deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na terenie powiatu jarocińskiego w dniach 17 i 18 maja br.

Komunikat

17 maja 2010
Informacje ogólne

Uczniowie szukają informacji o UE

Jarociński Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich rozwija swoją współpracę ze szkołami. 12 maja konsultanci przeprowadzili spotkanie informacyjne pn. „Polska i jej fundusze europejskie”, w którym wzięli udział uczniowie z Gimnazjum przy Zespole Szkół w Cielczy.

14 maja 2010
Informacje ogólne

Utrudnienia na drodze Jarocin - Żerków

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie informuje, że w związku z realizowaną „Przebudową drogi powiatowej Jarocin – Żerków – Śmiełów – Ruda Komorska” wystąpią czasowe wyłączenia z ruchu drogi Jarocin – Żerków na odcinku od Wilkowyi do skrzyżowania w kierunku Lisewa. Wyłączenie nastapi w sobotę 15 maja 2010 r. w godz. od 7.00 do 17.00 oraz w dniach od 17 do 19 maja 2010 roku w godz. od 7.00 do 19.00 (objazd przez Łuszczanów, Lisew).

Za wszelkie utrudnienia w ruchu w czasie prowadzonej przebudowy drogi serdecznie przepraszamy.

13 maja 2010
Informacje ogólne

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Szkoła Podstawowa z Woli Książęcej oraz Gimnazjum z Ruska będą reprezentowały powiat jarociński na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

12 maja 2010
Informacje ogólne

Ludwinów pamięta o bohaterach

Dąb upamiętniający zamordowanego w Katyniu porucznika Wojska Polskiego Szczepana Cerekwickiego posadzono przy Szkole Podstawowej w Ludwinowie. Uroczystość odbyła się we wtorek, 11 maja.

12 maja 2010
Informacje ogólne

Polska pięknieje

Znamy już wyniki konkursu plastycznego „Polska pięknieje – Fundusze Unijne w Powiecie Jarocińskim”, który adresowany był do uczniów klas czwartych, piątych oraz szóstych szkół podstawowych z terenu powiatu jarocińskiego.

11 maja 2010
Informacje ogólne

Dodatkowe 50 tys. zł na sprzęt edukacyjny

Kolejne ponad 50 tys. zł jest w zasięgu ręki samorządowców z powiatu jarocińskiego. Ich wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Zakup specjalistycznego wyposażenia na potrzeby kształcenia ustawicznego w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach” znalazł się na wysokim drugim miejscu na liście rankingowej projektów złożonych do WRPO.

11 maja 2010
Informacje ogólne

Uporządkowali Mauzoleum

Nauczyciele i młodzież Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach wyszli z inicjatywą uporządkowania bardzo zaniedbanego Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich na cmentarzu w Jarocinie. Po uzyskaniu zgody Urzędu Miejskiego, 4 maja 2010r. uczniowie technikum architektury usunęli wyrzucone tam śmieci i zniszczoną roślinność, umyli płyty oraz przycięli gałęzie utrudniające dostęp do Mauzoleum. W czasie uroczystych obchodów Dnia Zwycięstwa  -7 maja młodzież z ZSP-B w Tarcach wraz z harcerzami zaciągnęła warty i zapaliła znicze.          

10 maja 2010
Informacje ogólne

65. rocznica zakończenia wojny

7 maja delegacje samorządowców powiatu jarocińskiego oraz organizacji kombatanckich i szkół uczciły 65. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej w Parku Zwycięstwa oraz w Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich na jarocińskim cmentarzu.

10 maja 2010
Informacje ogólne

Z Napoleonem do Wielkopolski

Sześć wielkopolskich powiatów zamierza realizować projekt, którego celem będzie wykreowanie nowego produktu turystycznego – Szlaku Napoleońskiego. By ambitne zamierzenie się ziściło samorządy zawiązały partnerstwo i starają się o pozyskanie dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Liderem projektu zatytułowanego „Z Napoleonem do Wielkopolski" jest powiat jarociński.

10 maja 2010
Informacje ogólne

Objazdy na drodze z Wilkowyi do Żerkowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie informuje, że w związku z realizowaną „Przebudową drogi powiatowej Jarocin – Żerków – Śmiełów – Ruda Komorska” wystąpią czasowe wyłączenia z ruchu niektórych odcinków drogi Jarocin - Żerków:

- w dniu 6 maja 2010 roku w godz. od 7.00 do 19.00 - odcinek od skrzyżowania z drogą w kierunku Lisewa do Żerkowa (objazd przez Lisew, Ludwinów)

- w dniach od 7 – 14 maja 2010 roku w godz. od 7.00 do 19.00 - odcinek od Wilkowyi do skrzyżowania w kierunku Lisewa (objazd przez Łuszczanów, Lisew).

Za wszelkie utrudnienia w ruchu w czasie prowadzonej przebudowy drogi serdecznie przepraszamy!

 

05 maja 2010
×