otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Jarocin - miasto idealne. Czy nadal?

"Jarocin - miasto idealne. Czy nadal?" to temat wykładu, jaki w czwartek 18 grudnia o godz. 17.00 w Muzeum Regionalnym w ratuszu wygłosi dr Piotr Korduba, historyk sztuki, zajmujący się na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu badaniami w zakresie architektury dawnej i współczesnej, urbanistyki oraz problematyką miejską (przestrzeń publiczna, zagadnienia społeczne).

15 grudnia 2014
Informacje ogólne

Oddali hołd ofiarom stanu wojennego

13 grudnia przedstawiciele samorządu powiatu i gminy Jarocin złożyli kwiaty pod obeliskiem "Solidarności" przy ul. Kardynała Wyszyńskiego w Jarocinie.

15 grudnia 2014
Informacje ogólne

Drogi do starostwa

Rozpoczęła się procedura likwidacyjna Zarządu Dróg Powiatowych w Jarocinie. Docelowo placówka zostanie wcielona w struktury starostwa. Likwidacja będzie realizowana stopniowo, jej zakończenie przewidziano na koniec marca 2015 roku.

15 grudnia 2014
Informacje ogólne

Ku pamięci ofiar stanu wojennego

Starosta Jarociński Bartosz Walczak zachęca do udziału w akcji społecznej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Akcja Instytutu Pamięci Narodowej polegająca na zapaleniu świec w oknach w sobotę o godzinie 19.30 jest nawiązaniem do gestu dwóch wybitnych mężów stanu – papieża Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Regana - którzy w grudniu 1981 roku w ten sposób przypomnieli o Polsce i Polakach.

12 grudnia 2014
Informacje ogólne

13 grudnia "zobaczyłem władzę" z bliska...

Mroźna noc daleko od Jarocina i gotowość bojowa jak w czasie wojny. Padają krótkie komendy, rozkazy. Jeszcze broń i amunicja. Jeszcze chwila i koszary opustoszeją, palec jednego z oficerów wcisnął klawisz na telewizorze... Przerażeni dwudziestoparoletni chłopcy w skupieniu wpatrzeni w ekran telewizora słyszą głos generała…

12 grudnia 2014
Informacje ogólne

Noc generałów

W nocy 13 grudnia 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny

12 grudnia 2014
Informacje ogólne

Zasłużeni dla powiatu

Do końca grudnia można zgłaszać kandydatów do nagrody „Za zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Zaszczytne, honorowe wyróżnienie przyznane zostanie w czterech kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport; działalność społeczna oraz młody talent.

11-12-2014
Informacje ogólne

Bajki Mikołajki

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zaprasza WSZYSTKIE DZIECI!!! TE MAŁE I TE DUŻE na „Bajki Mikołajki”. Impreza zaplanowana jest na 14 grudnia w auli ZSP Nr 1 w Jarocinie (dawne Technikum Drzewne).

11 grudnia 2014
Informacje ogólne

Międzyszkolne Warsztaty Humanistyczne

W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyły się VII Międzyszkolne Warsztaty Humanistyczne. Gośćmi szkoły byli uczniowie klasy integracyjnej Gimnazjum nr 5 w Jarocinie. Zadania rozwiązywane przez uczniów nawiązywały do realizowanego w szkole kolejnego projektu UNICEF – „Wszystkie Kolory Świata”.

10 grudnia 2014
Informacje ogólne

Połowinki w "Jedynce"

Uczniowie klas 2 Liceum Ogólnokształcącego i 3 Technikum świętowali półmetek nauki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Do wspólnej zabawy zaprosili Dyrekcję, Wychowawców i Rodziców, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości.

09 grudnia 2014
Informacje ogólne

Sukces recytatorski naszej uczennicy

Ania Stachowiak – uczennica ZSP nr 2 w Jarocinie zakwalifikowała się do ścisłego finału konkursu recytatorskiego „Legendarni i tragiczni”, który odbędzie się na początku przyszłego roku w Instytucie Filologii Polskiej UAM.

09 grudnia 2014
Informacje ogólne

Złoty jubileusz ogniska muzycznego

Społeczne Ognisko Muzyczne w Jarocinie obchodziło jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbył się okolicznościowy koncert, podczas którego zaprezentowali się uczniowie i nauczyciele skupieni w Ognisku. Z życzeniami do złotych jubilatów przybyli przedstawiciele władz samorządowych, wśród których był wicemarszałek województwa wielkopolskiego - Krzysztof Grabowski, starosta jarociński Bartosz Walczak i burmistrz Jarocina - Adam Pawlicki.

08 grudnia 2014
×