otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Jarociński fotoreporter nagrodzony

Szymon Gruchalski z Jarocina zdobył główną nagrodę w kategorii fotografia prasowa w konkursie SGL Local Press 2013 organizowanym przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. Fotoreporter reprezentujący Gazetę Jarocińską doceniony został za zdjęcie „Piknik na skraju miasta”.

13 stycznia 2014
Informacje ogólne

Spotkanie z biskupem

W niedzielę 5 stycznia, Starosta Mikołaj Szymczak i przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego - Tomasz Kosiński uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym z biskupem kaliskim seniorem Stanisławem Napierałą.

07 stycznia 2014
Informacje ogólne

Mistrzostwa w siatkówce i tenisie

Jeszcze w starym roku 12 zespołów ze wszystkich klas technikum ZSP-B w Tarcach wzięło udział w Świątecznym Turnieju Siatkówki.

02 stycznia 2014
Informacje ogólne

Warszawskie uroczystości rocznicowe

Z udziałem Jarociniaków, wyjątkowo podniosłe obchody 95-lecia wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 miały miejsce w kilku ważnych miejscach stolicy. Tradycją już stało się, że 28 grudnia w Warszawie odbywają się uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu powstania. Dzień wcześniej uroczystości rocznicowe odbyły się w Jarocinie i w Poznaniu.

31 grudnia 2013
Informacje ogólne

Rocznica Powstania Wlkp. w Mieszkowie

W 95. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, delegacje samorządowców powiatu i gminy Jarocin oraz przedstawiciele służb mundurowych i organizacji społecznych złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. Stanisława Taczaka w Mieszkowie.

27 grudnia 2013
Informacje ogólne

W Wigilię i Sylwestra krócej

Informujemy, że 24 grudnia - w Wigilię Bożego Narodzenia Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie czynne

20 grudnia 2013
Informacje ogólne

Dawcy Szpiku nie zawiedli

261 potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało się w Jarocinie podczas akcji Dzień Dawcy Szpiku, która odbyła się w minioną niedzielę na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

Lekcja historii i demokracji

Pod koniec listopada uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach udali się do Berlina na lekcję historii i demokracji. Polsko-niemieckie warsztaty zorganizowane przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Eureka” w Tarcach odbyły się pod hasłem „Berlin – od zniszczenia do światowej metropolii”. W projekcie uczestniczyło blisko 40 osób.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

Seminarium BHP w Tarcach

Tradycyjnie już uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach kształcących się w zawodach technik agrobiznesu i technik architektury krajobrazu uczestniczyli w seminarium „Bezpieczeństwo i higiena pracy w gospodarce żywnościowej”.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

Pamięci walczących o wolną Polskę

„Naród, który traci pamięć, traci sumienie..." – przesłanie Zbigniewa Herberta zobowiązuje nas do pielęgnowania przeszłości, która stanowi fundament narodowej tożsamości, kultury i rozwoju. 32 lata po obwieszczeniu przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego, przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy Jarocin uczciły pamięć bohaterów walczących w tym czasie o wolną Polskę, składając kwiaty pod pomnikiem "Solidarności" w Jarocinie.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

95 pływaków w sztafecie memoriałowej

W sobotnie przedpołudnie na jarocińskiej pływalni 95 ochotników w różnym wieku stanęło do Powstańczej Pływackiej Sztafety Memoriałowej. Impreza została zorganizowana w ramach obchodów 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

Barwicki w Pradze

Na przełomie listopada i grudnia Chór im. K.T.Barwickiego koncertował w Pradze. Chórzyści wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej.

19 grudnia 2013
×