otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wystawa "Wypędzeni 1939" w ramach projektu "Odkryj bohatera"

15 czerwca o godzinie 13.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie - pierwszym obozie wysiedleńczym - otwierta zostanie wystawa „Wypędzeni 1939”, na którą składa się ok. 400 fotografii i plakatów oraz innych materiałów dokumentujących deportacje Polaków z ziem wcielonych do III Rzeszy i inne prześladowania Polaków oraz Żydów na tych terenach.

12 czerwca 2014
Informacje ogólne

Gimnazjaliści w starostwie

Młodzież z III klas gimnazjum w Cielczy odwiedziła dziś starostwo, by zapoznać się z zadaniami realizowanymi przez powiat i działalnością prowadzoną przez urząd.

10 czerwca 2014
Informacje ogólne

Koncert "Golec uOrkiestra" w Żerkowie

W najbliższą sobotę - 14 czerwca o godz. 16.00 w Żerkowie wystąpi Golec uOrkiestra

09 czerwca 2014
Informacje ogólne

Uwaga! Nadchodzi lato

Biesiada śląska, zabawa taneczna i super koncert zespołu Golec uOrkiestra to atrakcje imprezy Nadchodzi lato, która orgaanizuje Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne w Żerkowie.

09 czerwca 2014
Informacje ogólne

Statystyczny sukces "Jedynki"

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie znalazły się w gronie laureatów XLIII Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego. Weronika Walczak i Aleksandra Zdunek uplasowały się ex aequo na IV miejscu.

06 czerwca 2014
Informacje ogólne

O krok od podium

Drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 zajęła IV miejsce w Okręgowych Mistrzostwach I Pomocy PCK. Do zajęcia trzeciego miejsca zabrakło zaledwie 0,5 punkta.

04 czerwca 2014
Informacje ogólne

Rowery dla zwycięzców

Znamy już finalistów XV edycji powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”, który corocznie odbywa się pod patronatem Starosty Jarocińskiego. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w siedzibie starostwa, skąd troje zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych: Julia Szyszka, Jakub Knop i Marcin Hudak odjechało do domów rowerami.

04 czerwca 2014
Informacje ogólne

Spotkanie z Mariuszem Szczygłem

Mariusz Szczygieł - dziennikarz, reportażysta i autor książek będzie gościł w Jarocinie. Pogadankę z niekwestionowaną osobowością świata mediów zaplanowano na 13 czerwca 2014 roku o godz. 19.30 w "Sali odlotów" Południowej Oficyny Wydawniczej.

04 czerwca 2014
Informacje ogólne

Książki na półkach wolności

Z okazji 25. rocznicy przemian w Polsce jarocińska biblioteka przyłączyła się do akcji "Półki wolności". To inicjatywa Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i "Razem'89". Ma ona na celu wyeksponowanie książek, czasopism i publikacji ukazujących polską drogę prowadzącą do przemian.

03 czerwca 2014
Informacje ogólne

Warsztaty metodyczne z języków obcych

Praktyczne sposoby kontrolowania realizacji wymagań podstawy programowej, rozwiązania służące prowadzeniu wewnętrznej ewaluacji w szkole oraz diagnozowaniu postępów uczniów w nauce to tematy warsztatów metodycznych dla gimnazjów i szkół i ponadgimnazjalnych z języka niemieckiego i angielskiego, które odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

03 czerwca 2014
Informacje ogólne

Weterynarze na praktykach

Działanie nowoczesnego trychinoskopu projekcyjnego i proces diagnostyki i leczenia zwierząt to tylko niektóre z tematów ostatnich praktyk przyszłych techników weterynarii z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych w dobrze wyposażonej lecznicy specjalizującej się w leczeniu małych zwierząt w Środzie Wlkp.

02 czerwca 2014
Informacje ogólne

Sukces w ogólnopolskim konkursie BHP

Jagoda Kanafa uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie zajęła wysokie 10 miejsce w Ogólnopolskim Finale XIV edycji Konkursu Wiedzy z Prawa Pracy i BHP dla młodocianych pracowników.

02 czerwca 2014
×