Odjazdowy bibliotekarz

Trzeci rajd „Odjazdowy Bibliotekarz” organizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin już za nami. Choć kolejny raz miłośnikom książek i "dwóch kółek" na trasie towarzyszyła deszczowa aura, nie miało to jednak dla nich żadnego znaczenia, bo coroczne spotkania na rowerowym szlaku zawsze należą do udanych.

14 maja 2013

Dodatkowe pociągi na trasie Jarocin - Gniezno - Jarocin

W związku z utrudnieniami komunikacyjnymi spowodowanymi awaryjnym zamknięciem mostu na Warcie w Nowym Mieście na trasie Poznań – Jarocin, od dzisiaj - 13 maja nastąpiło wznowienie kursowania pociągów na trasie Jarocin - Gniezno – Jarocin. Dodatkowe pociągi obsługiwane przez Przewozy Regionalne Sp. z o.o. będą kursowały w dni robocze do 28 czerwca 2013 roku. To, czy połączenia będą funkcjonowały po 28 czerwca, zależy od zainteresowania pasażerów.

Nocne spotkania muzealne

W najbliższą sobotę – 18 maja otworem przed nami staną polskie muzea. Tradycyjną już „Noc Muzeów” zaplanowano także w Śmiełowie, Jarocinie i Potarzycy.

Konkursy na dyrektorów

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłosił konkursy na dyrektorów: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie oraz Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Jarocinie. Oferty należy składać w Starostwie Powiatowym w Jarocinie do 3 czerwca 2013 roku.

Dzień Zwycięstwa

W 68. rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem delegacje samorządowców, kombatantów, służb mundurowych, szkół i harcerzy złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem w Parku Zwycięstwa w Jarocinie i Mauzoleum na jarocińskim cmentarzu. Okolicznościową mowę wygłosił starosta Mikołaj Szymczak.

08 maja 2013

Wznowiony ruch przez most w Nowym Mieście

Wczoraj  wieczorem wznowiono ruch dla samochodów osobowych przez most w ciągu drogi krajowej nr 11 w Nowym Mieście nad Wartą. Przez ponad dwa tygodnie most był zamknięty, a kierowcy musieli jeździć wyznaczonymi objazdami. Ruch wahadłowy przywrócono tylko dla pojazdów osobowych i autobusów. Ograniczenie dla samochodów ciężarowych będzie obowiązywało prawdopodobnie około 1,5 miesiąca.

08 maja 2013

Zaczynamy matury 2013!

660 maturzystów z terenu powiatu jarocińskiego przystąpi dziś do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego.

07 maja 2013

Stół pięknie nakryty

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie, odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu „Stół pięknie nakryty”, w której tematem przewodnim było przyjęcie komunijne. Zadaniem uczestników było samodzielne, ręczne wykonanie elementu dekoracyjnego oraz nakrycie stołu na przyjęcie komunijne. Decyzją jurorów I miejsce i nagroda główna przypadła Justynie Koronkowskiej - uczennicy Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni. W gronie laureatów znalazła się także reprezentantka gospodarzy - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie - Ewa Owczarek, która zajęła IV miejsce.

07 maja 2013

Uczcili Święto 3 Maja

W 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja samorządowcy Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin wraz z przedstawicielami organizacji kombatanckich, harcerzy oraz służb mundurowych złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej w Parku Zwycięstwa w Jarocinie. Powiatowej delegacji przewodzili starosta Mikołaj Szymczak i przewodniczący rady powiatu Tomasz Kosiński.

06 maja 2013

Szkolenie dla nauczycieli

9 maja o godz. 15.00 w jarocińskim ratuszu odbędzie się spotkanie informacyjno-rekrutacyjne w ramach projektu KATO - Kaliska Akademia Trenerów Oświaty. Celem projektu jest wyposażenie nauczycieli w nowe umiejętności dydaktyczne oraz kompetencje zawodowe, w kierunku kształcenia ustawicznego. Szkolenia w ramach projektu KATO są adresowane do nauczycieli zamieszkujących obszary wiejskie, miejsko-wiejskie oraz miast do 25 tysięcy mieszkańców z terenów byłego województwa kaliskiego i konińskiego. Proces szkoleniowy jest bezpłatny. Informacje dotyczące projektu można znaleźć na stronie www.kato.odn.kalisz.pl.

30 kwietnia 2013

"Mały instrument - wielka muzyka"

Towarzystwo Muzyczne w Jarocinie im. Alfonsa Kowalskiego zaprasza na drugi koncert X jubileuszowej edycji Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Jarocinie. 19 maja o godz. 17.00 w kinie „Echo”odbędzie się koncert pt. „Mały instrument – wielka muzyka” a wykonawcą będzie światowej sławy, unikalny i bardzo rzadki zespół – trio harmonijek ustnych Con brio. Bilety w cenie 5 zł można nabyć w kasie kina, kawiarni Cafe kadr oraz Czytelni pod ratuszem. Cały dochód uzyskany ze sprzedaży  biletów przeznaczony będzie na zakup wydawnictw nutowych i pomocy dydaktycznych dla uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie.

29 kwietnia 2013

Wyróżnienia dla młodych Europejczyków

Samorządowcy Powiatu Jarocińskiego wyróżnili prace sześcioro uczestników konkursu „Młodzi wiedzą o Funduszach”. Cykliczny konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przy współpracy Wielkopolskich Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, wśród których jest również Punkt z Jarocina. Wyróżnienia wręczyli starosta Mikołaj Szymczak i przewodniczący rady powiatu - Tomasz Kosiński podczas kwietniowej sesji rady.

29 kwietnia 2013