otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Z dziekanem o współpracy

Wicestarosta Mirosław Drzazga spotkał się w Poznaniu z dziekanem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM prof. dr hab. Tadeuszem Wallasem. Włodarz powiatu i szef Wydziału UAM-u podjęli rozmowy dotyczące współpracy uczelni z jarocińskimi szkołami ponadgimnazjalnymi.

15 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Jarociniacy na Festiwalu Nauki i Sztuki

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie wzięli udział w Festiwalu Nauki i Sztuki.  XVI już Festiwal odbył się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa poznańskiego UAM.

15 kwietnia 2013
Informacje ogólne

"Jedynka" najlepsza z rachunkowości

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie otrzymał tytuł najlepszej szkoły w wojewódzkim konkursie z rachunkowości  „Akademia Księgowego”. W nagrodę organizatorzy ufundowali szkole kamerę cyfrową, którą podczas uroczystej gali w Poznaniu odebrała dyrektor ZSP nr 1 w Jarocinie – Małgorzata Karwacka. Specjalną nagrodą za wyjątkowe osiągnięcia w przygotowania ekonomistów do wszystkich dotychczasowych pięciu edycji konkursu otrzymała nauczycielka z jarocińskiej „Jedynki” -  Małgorzata Ginter.

15 kwietnia 2013
Informacje ogólne

73. rocznica zbrodni katyńskiej

Przedstawiciele organizacji kombatanckich, służb mundurowych, placówek oświatowych oraz samorządowcy z terenu powiatu jarocińskiego wzięli dziś udział w obchodach 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 3. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uczestnicy uroczystości otrzymali okolicznościowe przypinki z napisem „Katyń 1940 – Powiat Jarociński – Pamiętamy!”, które wręczyli starosta Mikołaj Szymczak i wicestarosta Mirosław Drzazga.

12 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Wyróżnienie z Napoleonem

Uczniowie przeszkoleni przez jarocińskich konsultantów Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich odnieśli sukces w kolejnej edycji konkursu „Młodzi wiedzą o Funduszach”. Wśród wyróżnionych znalazła się praca  Arkadiusza Bilskiego, ucznia Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Zwyciężczyni konkursu Wiktoria Kornaszewska z gimnazjum w Gieczu, również korzystała z rad jarocińskich konsultantów.

11 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Patriotyczny koncert w Mieszkowie

W ramach obchodów Roku Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 Ziemi Jarocińskiej w najbliższą niedzielę – 14 kwietnia o godz. 10.00 w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Mieszkowie odbędzie się Koncert Piosenek i Pieśni Patriotycznych. Przedsięwzięcie organizują uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Taczaka w Mieszkowie.

11 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Dziewczęta z "jedynki" najlepsze

Reprezentacja dziewcząt Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie zajęła I miejsce w Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w Aerobiku Grupowym Szkół Ponadgimnazjalnych, który przeprowadzono 22 marca w  sali gimnastycznej jarocińskiej "Jedynki".

11 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Bezpłatne konsultacje z ekonomii społecznej

Fundacja im. Królowej Polski Św. Jadwigi  prowadzi Punkt Konsultacyjny Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Jarociński punkt czynny jest w środy w Warsztacie Terapii Zajęciowej w godz. 9-14. Można tam uzyskać bezpłatne konsultacje ekspertów ekonomii społecznej oraz specjalistów w zagadnieniach księgowości, marketingu i prawa podmiotów ekonomii społecznej.

11 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Życzenia z okazji Światowego Dnia Inwalidy

Starosta Mikołaj Szymczak uczestniczył dziś w uroczystości z okazji Światowego Dnia Inwalidy. Spotkanie odbyło się w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Okolicznościowy koncert uświetniły występy zespołów z terenu Ziemi Jarocińskiej. Podczas spotkania włodarz powiatu złożył życzenia uczestnikom uroczystości i pogratulował - wyłonionemu przed miesiącem - nowemu prezesowi jarocińskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Stefanowi Bujnowiczowi wyboru na to stanowisko, życząc mu wytrwałości w działaniach na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych. Jednocześnie starosta Mikołaj Szymczak podkreślił duży wkład pracy w działalność związku poprzedniego prezesa Józefa Zielezińskiego, któremu złożył serdeczne podziękowania.

10 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Starosta spotkał się z młodzieżą z Białorusi

Władze powiatu jarocińskiego gościły 20 – osobową grupę młodzieży z Gimnazjum nr 1 w Stołpcach, która przyjechała do Jarocina na zaproszenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.  Współpraca szkół jest jednym z efektów partnerstwa Powiatu Jarocińskiego i Obwodu Stołpce.

10 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Uczcijmy pamięć ofiar Katynia

Starosta Jarociński zachęca do udziału w uroczystościach z okazji 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 3. rocznicy katastrofy smoleńskiej. W najbliższy piątek - 12 kwietnia o godz. 11.00 w kościele oo. Franciszkanów odbędzie się Msza św. w intencji Ofiar Katynia oraz ofiar katastrofy samolotu, w której zginęli członkowie polskiej delegacji zmierzającej do Katynia na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Po mszy, o godz. 12.00 na terenie jarocińskich koszar zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele organizacji kombatanckich, służb mundurowych, placówek oświatowych oraz samorządowcy z terenu powiatu jarocińskiego.  

10 kwietnia 2013
Informacje ogólne

Innowacyjne i sprawne starostwo

W jarocińskim starostwie rozpoczął się cykl szkoleń organizowanych w ramach projektu „Innowacyjna i Sprawna Administracja źródłem sukcesu w gospodarce opartej na wiedzy”. Do tej pory przeprowadzone zostały szkolenia z zakresu zarządzania infrastrukturą lokalną i drogami, ochrony środowiska i rolnictwa w JST oraz planowania rozwoju instytucjonalnego.

09 kwietnia 2013
×