Kiermasz na rynku

W sobotę, 12 kwietnia na jarocińskim rynku odbędzie sie Kiermasz Wielkanocny.

31 marca 2014

Konkurs na najlepszy obiekt turystyki wiejskiej

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór zgłoszeń do VIII edycji Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce. Termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu odbywa się w okresie od 1 marca do 15 maja 2014 roku.

Zdiagnozowali potrzeby szkół

Trwa realizacja projektu "Kompleksowy Program Wspomagania Rozwoju Szkół oraz Przedszkoli na terenie Powiatu Jarocińskiego". Powiatowe przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków unijnych.

Targi Agromarsz

Na Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ w niedzielę 6 kwietnia do Centrum Edukacyjno-Wystawowego w Marszewie zaprasza Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Targi będą się odbywały w godzinach 9.00 – 16.00. Organizatorzy spodziewają się ponad 150 wystawców. Wśród nich Powiat Jarociński i Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach.

Ukonstytuowała się Jarocińska Rada Pożytku Publicznego

Ukonstytuowała się Jarocińska Rada Pożytku Publicznego. W jej skład weszło 12 przedstawicieli organizacji pozarządowych, 2 przedstawicieli Rady Powiatu Jarocińskiego i 2 przedstawicieli Zarządu Powiatu w Jarocinie. O terminie pierwszego posiedzenia rady jej członkowie zostaną poinformowani listownie.

Tydzień z Internetem w bibliotece

Trwa polska edycja kampanii Tydzień z Internetem (Get Online Week). Tegoroczna akcja odbywa się w dniach 24-30 marca br. Jej myśl przewodnia to zdobywanie i rozwijanie umiejętności cyfrowych potrzebnych w nowoczesnej europejskiej gospodarce. W ramach akcji Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin zaplanowała cykl spotkań:

Dyrektor biblioteki w Pałacu Prezydenckim

W poniedziałek 24 marca zainaugurowana została polska edycja kampanii "Tydzień z Internetem", nad którą honorowy patronat objął prezydent Bronisław Komorowski. Uroczystej inauguracji w Pałacu Prezydenckim towarzyszyła debata, w której uczestniczyła Agnieszka Borkiewicz - dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, realizującej również zadania biblioteki powiatowej.

Odjazdowy Bibliotekarz startuje w kwietniu

Zapraszamy na „odjazdowe” spotkania rowerowe organizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin. Spotkania wprowadzą nas w majową atmosferę rowerowych wypadów po Ziemi Jarocińskiej.

Arcydzieła Muzyki Pasyjnej

6 kwietnia kolejna odsłona Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem w kościele oo. Franciszkanów w Jarocinie wystąpi duet CELLORGANIC. Początek koncertu o godz. 17.15.

Szkolili mechaników samochodowych

40 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wzięło udział w szkoleniu prowadzonym przez przedstawiciela firmy MAHLE Polska Sp. z o.o. Firma produkuje części samochodowe i jest potencjalnym pracodawcą uczniów jarocińskiej „Dwójki”.

Powiat wspiera gminę

5 tys. zł przekaże samorząd powiatu gminie Jarocin na realizację kiermaszu, który ma się odbyć 12 kwietnia na jarocińskim rynku. Podczas ostatniej sesji radni powiatowi wyrazili zgodę na udzielenie na ten cel dotacji.

V Kiermasz Wielkanocny

W niedzielę Palmową na sali wiejskiej w Noskowie odbędzie się V Kiermasz Wielkanocny Gminy Jaraczewo.