otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

W JAROCIŃSKIM SZPITALU

795 dzieci przyszło na świat w 2018 roku w jarocińskim szpitalu; wśród nich było 388 dziewczynki i 407 chłopców; od dwóch lat liczba rodzących się chłopców rośnie systematycznie.

14 stycznia 2019
Informacje ogólne

SZACHY DRUŻYNOWE

W Poznaniu odbył się Finał Wielkopolski w Szachach Drużynowych. Reprezentacja ZSP nr 2 w Jarocinie wystąpiła tam w składzie: Weronika Spychaj, Kacper Śnieżek, Adrian Orpel i Mikołaj Witczak

11 stycznia 2019
Informacje ogólne

„SNAJPERKA” I SNAJPERZY

W Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie odbył się finał II Szkolnego Turnieju Strzeleckiego. Uczniowie mieli możliwość rywalizowania na nowej, w pełni zautomatyzowanej strzelnicy jarocińskiego komisariatu.

11 stycznia 2019
Informacje ogólne

SZKOŁY POWIATOWE TRZYMAJĄ POZIOM!

21. finał Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy”, który odbył się 10 stycznia w Warszawie. Najlepszym szkołom z całej Polski gratulowała Kapituła Rankingu, rektorzy i prorektorzy uczelni, prezydenci miast, reprezentanci władz oświatowych.

11 stycznia 2019
Informacje ogólne

NAGRODA DLA UCZENNIC Z LO

Uczennice I Liceum im. T. Kościuszki zostały nagrodzone w wojewódzkim konkursie „Epizody z Powstania Wielkopolskiego w komiksie i plakacie” zorganizowanym przez Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu.

10 stycznia 2019
Informacje ogólne

AZBEST - DOTACJE 2019

Zarząd Powiatu Jarocińskiego informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie dotacji w roku 2019 na dofinansowanie kosztów związanych z likwidacją wyrobów zawierających azbest.

10 stycznia 2019
Informacje ogólne

MOST W MAGNUSZEWICACH - ZAKOŃCZENIE PRZEBUDOWY

„Oddajemy dzisiaj do użytku most nad Lutynią; most, który służyć będzie nie tylko mieszkańcom Magnuszewic, ale i wszystkich okolicznych miejscowości. Most, który łączy dwie strony tej miejscowości, jednocześnie jest też ważnym szlakiem komunikacyjnym dla wszystkich okolicznych wsi. Stan techniczny mostu przed przebudową stanowił już realne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu, którzy korzystali z tej przeprawy. Teraz po przebudowie nowy most jest obiektem nowoczesnym i bezpiecznym.” – mówiła m.in. Starosta Jarociński Lidia Czechak podczas oficjalnego oddawania do użytku przebudowanego mostu w Magnuszewicach.

10 stycznia 2019
Informacje ogólne

V SESJA RADY POWIATU JAROCIŃSKIEGO

V SESJA RADY POWIATU JAROCIŃSKIEGO zostanie zwołana w dniu 11 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 15:00.

09 stycznia 2019
Informacje ogólne

SPOTKANIE NOWOROCZNE

5 stycznia br. odbyło się spotkanie noworoczne z biskupem Łukaszem Buzunem.

07 stycznia 2019
Informacje ogólne

ZAKUP SPRZĘTU DLA ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH

Powiat Jarociński zakupił pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt na doposażenie sal lekcyjnych w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie; łącznie nowe pomoce dydaktyczne kosztowały ponad 91 tys. złotych. "Te pieniądze zostały spożytkowane w najlepszy możliwy sposób - zakupiliśmy za nie nowy sprzęt i pomoce naukowe dla uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie" - mówi Mirosław Drzazga, Członek Zarządu Powiatu, odpowiedzialny za sprawy oświatowe.

07 stycznia 2019
Informacje ogólne

PIERWSZY MIESZKANIEC

Drogi Aleksandrze, Drodzy Rodzice... W imieniu swoim, a także Zarządu Powiatu Jarocińskiego pragnę życzyć Tobie i Twoim Rodzicom wszystkiego najlepszego w dniu Twoich narodzin, a także życzyć wszystkiego, co najlepsze... (na zdjęciu: Starosta Lidia Czechak trzyma małego Aleksandra, pierwszego mieszkańca powiatu jarocińskiego, który urodził się w 2019 roku).

04 stycznia 2019
Informacje ogólne

PUNKT INFORMACYJNY

Informujemy o spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 11 stycznia 2019 r. o godz. 8.00 – 10.30 w sali nr 30 znajdującej się na parterze budynku Starostwa Powiatowego w Jarocinie przy Al. Niepodległości 10.

04 stycznia 2019
×