NAGRODA DLA UCZENNIC Z LO

Uczennice I Liceum im. T. Kościuszki zostały nagrodzone w wojewódzkim konkursie „Epizody z Powstania Wielkopolskiego w komiksie i plakacie” zorganizowanym przez Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu.

AZBEST - DOTACJE 2019

Zarząd Powiatu Jarocińskiego informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie dotacji w roku 2019 na dofinansowanie kosztów związanych z likwidacją wyrobów zawierających azbest.

MOST W MAGNUSZEWICACH - ZAKOŃCZENIE PRZEBUDOWY

„Oddajemy dzisiaj do użytku most nad Lutynią; most, który służyć będzie nie tylko mieszkańcom Magnuszewic, ale i wszystkich okolicznych miejscowości. Most, który łączy dwie strony tej miejscowości, jednocześnie jest też ważnym szlakiem komunikacyjnym dla wszystkich okolicznych wsi. Stan techniczny mostu przed przebudową stanowił już realne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu, którzy korzystali z tej przeprawy. Teraz po przebudowie nowy most jest obiektem nowoczesnym i bezpiecznym.” – mówiła m.in. Starosta Jarociński Lidia Czechak podczas oficjalnego oddawania do użytku przebudowanego mostu w Magnuszewicach.

V SESJA RADY POWIATU JAROCIŃSKIEGO

V SESJA RADY POWIATU JAROCIŃSKIEGO zostanie zwołana w dniu 11 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 15:00.

09 stycznia 2019

SPOTKANIE NOWOROCZNE

5 stycznia br. odbyło się spotkanie noworoczne z biskupem Łukaszem Buzunem.

07 stycznia 2019

ZAKUP SPRZĘTU DLA ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH

Powiat Jarociński zakupił pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt na doposażenie sal lekcyjnych w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie; łącznie nowe pomoce dydaktyczne kosztowały ponad 91 tys. złotych. "Te pieniądze zostały spożytkowane w najlepszy możliwy sposób - zakupiliśmy za nie nowy sprzęt i pomoce naukowe dla uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie" - mówi Mirosław Drzazga, Członek Zarządu Powiatu, odpowiedzialny za sprawy oświatowe.

07 stycznia 2019

PIERWSZY MIESZKANIEC

Drogi Aleksandrze, Drodzy Rodzice... W imieniu swoim, a także Zarządu Powiatu Jarocińskiego pragnę życzyć Tobie i Twoim Rodzicom wszystkiego najlepszego w dniu Twoich narodzin, a także życzyć wszystkiego, co najlepsze... (na zdjęciu: Starosta Lidia Czechak trzyma małego Aleksandra, pierwszego mieszkańca powiatu jarocińskiego, który urodził się w 2019 roku).

04 stycznia 2019

PUNKT INFORMACYJNY

Informujemy o spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 11 stycznia 2019 r. o godz. 8.00 – 10.30 w sali nr 30 znajdującej się na parterze budynku Starostwa Powiatowego w Jarocinie przy Al. Niepodległości 10.

04 stycznia 2019

IV SESJA RADY POWIATU

Sesja odbyła się w dniu 27 grudnia 2018 r.

02 stycznia 2019

REJESTRACJA DAWCÓW SZPIKU KOSTNEGO

W ZSP nr 2 odbyła się już po raz drugi rejestracja dawców szpiku. Pełnoletni uczniowie klas trzecich i czwartych mogli zarejestrować się w auli u wolontariuszek.

20 grudnia 2018

SPOTKANIE OPŁATKOWE ZE STRAŻAKAMI

18 grudnia w strażnicy PSP w Jarocinie Starosta Jarociński Lidia Czechak wraz z Wicestarostą Katarzyna Szymkowiak wzięły udział w uroczystej wigilii strażackiej.

18 grudnia 2018

ROZŚPIEWANA WIGILIA