otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

100 dni starosty

8 marca minęło 100 dni, od wyboru nowego włodarza powiatu. Z tej okazji w starostwie zorganizowano konferencję prasową, podczas której starosta Bartosz Walczak i przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego Karol Matuszak dokonali podsumowania minionego okresu.

09 marca 2015
Informacje ogólne

Nowy regulamin w starostwie

Od dziś w starostwie funkcjonuje zmieniony regulamin organizacyjny. Jak podkreśla starosta Bartosz Walczak reorganizacja ma usprawnić pracę urzędu, a tym samym jego efektywność.

02 marca 2015
Informacje ogólne

Oddali hołd ofiarom reżimu komunistycznego

Delegacje powiatu i gminy Jarocin w otoczeniu pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich i szkół uczciły pamięć żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia składając kwiaty pod tablicą poświęconą ofiarom reżimu komunistycznego znajdująca się przy Gimnazjum nr 1 w Jarocinie.

02 marca 2015
Informacje ogólne

Powalczą o klip

Stowarzyszenie Osiedle z Jarocina przy udziale portalu polakpotrafi.pl uruchamia zbiórkę funduszy niezbędnych do przeprowadzenia kolejnej edycji konkursu Street Levels. Następstwem planowanych działań najzdolniejszy z młodych i nieznanych twórców muzyki zostanie doceniony profesjonalnym teledyskiem. Doskonałym przykładem zasadności akcji są chłopacy z Zijen Su, którzy w 2013 roku za sprawą Street Levels wygrali klip do utworu "Brud" wyprodukowany przez Grupę 13 z Wrocławia.

27 lutego 2015
Informacje ogólne

Kwalifikacja wojskowa już w marcu

23 marca rozpoczyna się tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu jarocińskiego. Prace Powiatowej Komisji Lekarskiej w Jarocinie potrwają do 16 kwietnia. Badania przeprowadzane będą w Jarocińskim Ośrodku Kultury codziennie w dni robocze od godz. 7.30 do 15.30.

27 lutego 2015
Informacje ogólne

Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa

Przygotuj się do kolejnej edycji Konkursu Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa, w ramach którego możesz pozyskać do 5000 zł na inicjatywę społeczną!

26 lutego 2015
Informacje ogólne

Pobiegną ku pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Bieg pamięci „Żołnierzy wyklętych” organizuje Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Przedsięwzięcie realizowane jest pod hasłem „Wilczym tropem”. Biegacze pokonają trasę o symbolicznej długości 1963 m. W tym bowiem roku zmarł ostatni z "Żołnierzy wyklętych".

26 lutego 2015
Informacje ogólne

Miłosne recytacje

Po raz kolejny uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zmierzyli się w konkursie recytatorskim „Miłość niejedno ma imię...”, który odbył się w bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

25 lutego 2015
Informacje ogólne

Mobilne Punkty Informacyjne w marcu

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje. Zobaczcie terminy spotkań zaplanowane na marzec.

25 lutego 2015
Informacje ogólne

Dzień otwarty w Urzędzie Skarbowym

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat odliczania ulgi podatkowej na dzieci, skorzystaj z oferty Urzędu Skarbowego i przyjdź do jarocińskiej placówki na "Dzień otwarty", który zaplanowano na sobotę - 7 marca. W tym dniu "skarbówka" będzie czynna od godz. 9-13.

25 lutego 2015
Informacje ogólne

Preferencyjne pożyczki dla kobiet

Preferencyjne pożyczki dla kobiet planujących otwarcie własnej działalności albo rozwój dotychczasowej firmy, wsparcie na uzyskanie grantu oraz dotacje z tzw. dużego bonu. To propozycje Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na najbliższe miesiące.

20 lutego 2015
Informacje ogólne

Spotkania na temat programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2014-2020

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zaprasza do udziału w spotkaniach na temat programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2014-2020: Interreg Region Morza Bałtyckiego, Interreg Europa Środkowa, INTERREG EUROPA. Wydarzenia odbędą się w Poznaniu, Toruniu i Katowicach.

18 lutego 2015
×