Święto pieczonego ziemniaka

1 października 2013 r.  w siedzibie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jarocinie harcerze z 56 DHW NS „Jagódki” oraz wszyscy uczniowie klas przysposabiających do pracy Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wraz z opiekunami uczestniczyli w uroczystym ognisku z okazji „Święta pieczonego ziemniaka”. Uczniowie z uwagą wysłuchali gawędy o  ważnych wydarzeniach i postaciach związanych z powstaniem wielkopolskim, którą wygłosił pan Wojciech Koterba, szef Grupy Rekonstrukcyjnej Powstańców Wielkopolskich im. generała Stanisława Taczaka. Nie zabrakło piosenek harcerskich, pieczonych ziemniaków oraz wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

04 października 2013

Obwodnica Jarocina w załączniku

Budowę obejścia Jarocina drogą ekspresową S11 zakłada najnowszy projekt przygotowany przez Ministerstwo Transportu. Cieszymy się z tego, że nasze liczne apele zyskały poparcie rządu. Planowana inwestycja z pewnością udrożni ruch w centrum Jarocina, jednak dla mieszkańców Witaszyc, Wyszek i Kotlina problem pozostanie nierozwiązany nadal, bo te miejscowości zostały niestety pominięte - uważa starosta  Mikołaj Szymczak. Teraz musimy wspólnie walczyć o to, by inwestycja zrealizowana została na całej długości, bo dopiero wtedy możemy mówić o sukcesie i rozwiązaniu problemu zakorkowanego Jarocina na S11 – apeluje starosta.

03 października 2013

Akcja zwalczania wścieklizny u lisów

Wielkopolski Lekarz Weterynarii informuje, że rozpoczęła się jesienna akcja wykładania z samolotów innunoprzynęt do zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa wielkopolskiego.

Otwarcie przebudowanej drogi w Lisewie

Ponad 500 tysięcy zł kosztowała przebudowa drogi powiatowej w Lisewie. Inwestycja realizowana była w dwóch etapach. Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi odbyło się 2 października.

Jubileusz Dyskusyjnego Klubu w Witaszycach

Gościem specjalnym Dyskusyjnego Klubu działającego w Witaszycach był regionalista Andrzej Gogulski, który opowiadał o swojej najnowszej książce „…zaczęło się w Jarocinie”.  Po spotkaniu członkowie Klubu oraz Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc przygotowali niespodziankę – tort z okazji 15-lecia istnienia Klubu w Witaszycach.

Jubileusz Dyskusyjnego Klubu w Witaszycach

Noc z legendą w tle

Dzielny rycerz Jarota, nieszczęśliwie zakochana Bogna, król Mieszko I, hrabia Sapieha, dziedzic Radoliński i cioty z Cielczy to bohaterowie legend Ziemi Jarocińskiej i tegorocznej, piątej nocy w bibliotece zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin.

Rajd śladami gen. Taczaka

Słoneczna, ostatnia niedziela września skłoniła ok. 50 osób do wzięcia udziału w rajdzie Śladami generała Taczaka. Uczestnicy odwiedzili grób rodziców generała Taczaka i Heliodora Cepy, byli na mieszkowskim rynku pod pomnikiem generała Taczaka, później w dworku, a na koniec w Izbie Pamięci Powstania Wielkopolskiego, która mieści się w bibliotecznej filii w Mieszkowie. Po wszystkich miejscach uczestników rajdu oprowadzał szef Grupy Rekonstrukcyjnej Powstańców Wielkopolskich pan Wojciech Koterba. Rajd odbył się z inicjatywy Jarocińskiego Centrum Informacji o Regionie przy Filii nr 1 „Pod Ratuszem” i Grupy Rekonstrukcyjnej Powstańców Wielkopolskich w Mieszkowie, a wsparcia udzielili Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarocinie i Stowarzyszenie „Trójka”.

Praktycznie o sieciach

Spawanie światłowodów, konfiguracja połączeń z wykorzystaniem najnowszych technologii sieciowych, urządzeń, szaf krosowniczych i testerów to tematyka praktyk, które jarocińscy uczniowie odbyli w specjalnym laboratorium Politechniki Poznańskiej.

Praktycznie o sieciach

Darmowa nauka angielksiego przez Internet

Unia Europejska w dzisiejszym kształcie to wspólnota 450 milionów ludzi, mówiących w ponad 20 językach urzędowych. Owa różnorodność jest źródłem bogactwa kulturowego, jednak z drugiej strony tworzy bariery w komunikacji dla obywateli krajów członkowskich. Stąd wielojęzyczność od wielu lat jest jednym z priorytetów UE.

Memoriał Taczaka

Siostry i Bracia z Mieszkowa serdecznie zapraszają na XI Memoriał o medal okolicznościowy Generała Stanisława Taczaka. Turniej odbędzie się 06 października 2013r. na strzelnicy brackiej.