otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

VII Regionalne Zawody Chemiczne

Dwoje uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie znalazło się w gronie najlepszych chemików w regionie. Izabela Koch zajęła trzecie miejsce, a Łukasz Praczyk - czwarte miejsce w VII Regionalnych Zawodach Chemicznych, które odbyły się 10 lutego 2009 roku. Jarociński „ogólniak” pełnił rolę gospodarza tegorocznej edycji konkursu, a pracami organizacyjnymi kierowała nauczycielka chemii Irena Ratajczak. W zawodach udział wzięły reprezentacje pięciu powiatów, a dziewięciu szkół: z I LO i IV LO w Kaliszu, z I LO w Kępnie, z LO i ZSP nr1 w Krotoszynie, z II LO i III LO w Ostrowie, z I LO i SLO w Jarocinie (razem 22 osoby). Zawodnicy mieli do rozwiązania pięć zadań problemowych z różnych działów chemii. Maksymalną ilość punktów i zarazem pierwsze miejsce zdobyła Karolina Grześkowiak z II LO w Ostrowie, drugie miejsce Dawid Kamiński (I LO Kalisz) i Mateusz Chwołka (I LO Kępno), trzecią lokatę zajęła Izabela Koch (I LO Jarocin), a czwartą Łukasz Praczyk (I LO Jarocin) i Martyna Maćkowiak (II LO Ostrów). Fundatorem nagród i dyplomów było Starostwo Powiatowe w Jarocinie. W przyszłym roku organizatorem zawodów chemicznych będzie powiat krotoszyński.

02 marca 2009
Informacje ogólne

Konkurs na najlepszą pracę magisterską poświęconą Funduszom Europejskim w Wielkopolsce

Punkt Informacyjny Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w Jarocinie informuje, iż Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił konkurs dla wszystkich osób, które w okresie od 30 kwietnia 2008 roku do 16 października 2009 roku broniły lub zamierzają przystąpić do obrony pracy magisterskiej poświęconej Funduszom Europejskim i ich wpływom na rozwój regionu, a przede wszystkim poświęconej Wielkopolskiemu Regionalnemu Programowi Operacyjnemu na lata 2007 – 2013.

26 lutego 2009
Informacje ogólne

Zespół Folklorystyczny "Snutki" ma 25 lat

W minioną sobotę Zespół Folklorystyczny „Snutki” z Potarzycy świętował 25-lecie działalności. Z życzeniami do jubilatów pospieszyło wielu gości, także władze samorządowe Powiatu Jarocińskiego, które ufundowały dla zespołu kapelusze.

25 lutego 2009
Informacje ogólne

Nabór wniosków na Działanie 1.2 Tworzenie i rozwój MSP

Punkt Informacyjny WRPO w Jarocinie informuje, iż zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego, podjętą na posiedzeniu w dniu 12 lutego br., 20 lutego br. - ogłoszono konkurs na Działanie 1.2 Wsparcie rozwoju MSP w ramach Wielkopolskich Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.23 lutego 2009
Informacje ogólne

Drzwi otwarte w "Dwójce"

13 lutego 2009 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie odbyły się Dni Otwarte Szkoły.  Gimnazjalistów witał osobiście dyrektor szkoły – Witold Bierła. Frekwencja podczas Dni Otwartych Szkoły dopisała. Mury „Dwójki” odwiedziło 450 gimnazjalistów. Oprócz młodzieży z Jarocina, na Franciszkańskiej 2 pojawili się również uczniowie z Borku Wlkp., Jaraczewa, Woli Książęcej,  Goliny, Cielczy, Chociczy, Kotlin, Żerkowa, Rusko, Dobrzyca.

20 lutego 2009
Informacje ogólne

Bezpieczne przekształcenie

Starosta Stanisław Martuzalski uczestniczył w konferencji dla samorządowców pt. „Ratujemy polskie szpitale”. W spotkaniu wzięli udział premier Donald Tusk oraz minister zdrowia Ewa Kopacz. Podczas warszawskiej konferencji przedstawiony został program „Ratujemy polskie szpitale”, który  ma umożliwić jednostkom samorządu terytorialnego skuteczne i bezpieczne przekształcenie szpitali.

20 lutego 2009
Informacje ogólne

Spotkanie z Afryką

Na zakończenie kampanii Unicef „Na ratunek dzieciom w Kongo” w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie zorganizowano „Spotkanie z Afryką”, w ramach którego do szkoły przyjechał doktor nauk ekonomicznych Killion Munyama, wykładowca na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. 

16 lutego 2009
Informacje ogólne

Miłość niejedno ma imię...

Weronika Krzynowek z ZSO i Patryk Nowaczyk z ZSP nr 2 zajęli eksekwo pierwsze miejsce w powiatowym konkursie Recytatorskim „Miłość niejedno ma imię…”. Konkurs odbył się w bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie 12 lutego 2009.

16 lutego 2009
Informacje ogólne

Medalion majora Gorzeńskiego

We Lgowie, na grobie dowódcy jarocińskiego batalionu powstańczego, majora Zbigniewa Ostroróg – Gorzeńskiego odsłonięto medalion z wizerunkiem majora oraz wmurowano  Wielkopolski Krzyż Powstańczy. Uroczystość odbyła się 15 lutego 2009 roku, w 140. rocznicę urodzin majora Gorzeńskiego.

16 lutego 2009
Informacje ogólne

Powstańcy Wielkopolscy z Wilkowyi

Zakończyły się powiatowe obchody 90. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Głównym punktem uroczystości zorganizowanej na terenie Wilkowyi było odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej powstańców. Uroczysty charakter zakończenia obchodów podkreśliła wspaniała akademia zorganizowana przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Wilkowyi, któremu patronują Powstańcy Wielkopolscy.

16 lutego 2009
Informacje ogólne

Spotkanie rodzin powstańczych

10 lutego, w restauracji Klubowa spotkały się rodziny Powstańców Wielkopolskich. Poza mieszkańcami Ziemi Jarocińskiej, przybyli nawet przedstawiciele rodzin mieszkających obecnie w Bygdoszczy, Pleszewie czy Krotoszynie. Okazję taką stworzyły im władze powiatu jarocińskiego zapraszając do Jarocina na spotkanie wspomnieniowe przy ciastku i kawie. Uroczystość była kolejną, zorganizowaną przez starostwo w ramach obchodów 90. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Podczas spotkania starosta Stanisław Martuzalski przekazał członkom rodzin książkę Jana Jajora "Jarocińscy Powstańcy Wielkopolscy 1918-1919" oraz Wielkopolskie Krzyże Powstańcze wykonane na zlecenie powiatu przez artystę Piotra Mastalerza – absolwenta wydziału rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Krzyżami z żywicy poliestrowej, stanowiącej imitację brązu, oznakowane zostaną groby Powstańców Wielkopolskich.

12 lutego 2009
Informacje ogólne

Odsłonięcie medalionu majora Gorzeńskiego

W ramach obchodów 90. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, w niedzielę, 15 lutego 2009 roku  odbędzie się odsłonięcie medalionu dowódcy jarocińskiego batalionu powstańczego, majora Zbigniewa Ostroróg – Gorzeńskiego i wmurowanie Wielkopolskiego Krzyża Powstańczego na grobie majora we Lgowie. Uroczystość, która odbędzie się w 140. rocznicę urodzin majora Gorzeńskiego,  rozpocznie się o godz. 10.00 mszą św. w kościele we Lgowie.

12 lutego 2009
×