otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Powołano radę nadzorczą szpitala

Zarząd Powiatu w Jarocinie powołał członków Rady Nadzorczej „Szpitala Powiatowego w Jarocinie” spółka z o.o. W skład organu weszli: Leszek Sikorski – polski polityk, doktor nauk medycznych, były minister zdrowia, obecnie kierujący Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, Adela Grala - Kałużna – doktor nauk medycznych, była prezes Centrum Medycznego w Pleszewie spółka z o.o. oraz Janusz Wojtczak, przedsiębiorca mający na swoim koncie liczne sukcesy gospodarcze. Powołana Rada Nadzorcza, w drodze konkursu, dokona wyboru zarządu tworzonej spółki. Nazwisko prezesa powinniśmy poznać po około dwóch tygodniach od ogłoszenia konkursu.

08 stycznia 2010
Informacje ogólne

"Dwójka" stawia na Policję

Liceum Ogólnokształcące z przysposobieniem policyjno – prawnym to nowy kierunek nauczania, który uruchomiony zostanie od września tego roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. To w jarocińskiej „Dwójce” drugi kierunek, obok Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym, związany ze służbami mundurowymi.

08 stycznia 2010
Informacje ogólne

Medale Ministra Obrony Narodowej

Decyzją Ministra Obrony Narodowej starosta jarociński Stanisław Martuzalski oraz burmistrz Jarocina Adam Pawlicki uhonorowani zostali Brązowymi Medalami „Za zasługi dla Obronności Kraju”. Wyróżnienia wręczone zostały podczas uroczystego koncertu kolęd z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, który odbył się w Święto Trzech Króli w kościele Ojców Franciszkanów w Jarocinie. Przyznanie medalu stanowi uznanie dla ludzi, którzy swoją pracą lub działalnością przyczynili się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. W imieniu Ministra Obrony Narodowej medale przekazali ppłk Andrzej Krupiński – komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu oraz ppłk Marian Borowiak - dowódca miejscowej jednostki wojskowej i garnizonu Jarocin, który wnioskował o przyznanie wyróżnień włodarzom powiatu i gminy.

07 stycznia 2010
Informacje ogólne

Miłość słowami poetów

Już po raz siódmy miłośnicy poezji spotkają się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie na Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Miłość niejedno ma imię…”. Tym razem królować będą wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, ks. Jana Twardowskiego i Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej.

07 stycznia 2010
Informacje ogólne

Unijne dotacje na otwarcie własnej działanościInformujemy, iż w najbliższym czasie na terenie powiatu jarocińskiego realizowane będą projekty, w ramach których osoby fizyczne, a zwłaszcza: kobiety, osoby do 25 roku życia lub osoby zamieszkujące obszar wiejski i miasta do 25 tys. mieszkańców, będą mogły uzyskać nawet do 40 tys. zł dofinansowania na otwarcie własnej działalności gospodarczej.

06 stycznia 2010
Informacje ogólne

Pozytywna ocena projektu na przebudowę drogi Kotlin - Sławoszew

Starania powiatu o pozyskanie środków na przebudowę drogi powiatowej Kotlin – Sławoszew – granica powiatu w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 idą w dobrym kierunku. Wniosek przeszedł pozytywną ocenę formalną i został skierowany do dalszej oceny, tym razem merytorycznej. O ostatecznym wyborze projektów zakwalifikowanych do dofinansowania zadecyduje Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Wyniki rankingu poznamy prawdopodobnie w marcu tego roku.

05 stycznia 2010
Informacje ogólne

Piękniejszy park w Górze

Rewaloryzacja parku zabytkowego w Górze to kolejne zadanie z zakresu ochrony środowiska, które zamierza realizować powiat jarociński w 2010 roku. Inwestycja ma kosztować ponad 276 tys. zł. Samorząd stara się o dofinansowanie przedsięwzięcia w wysokości ponad 193,5 tys. zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Po pozytywnym przejściu oceny merytorycznej, wniosek powiatu ma dużą szansę na pozyskanie unijnych środków.

05 stycznia 2010
Informacje ogólne

O grypie w starostwie

29 grudnia 2009 roku w Starostwie Powiatowym w Jarocinie miało miejsce posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku poświęcone aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu jarocińskiego w związku z grypą sezonową oraz grypą wywoływaną wirusem A/H1N1.

30 grudnia 2009
Informacje ogólne

Drogowy budżet

Radni uchwalili budżet powiatu jarocińskiego na 2010 rok. Zgodnie z planem finansowym w przyszłym roku najwięcej inwestycji szykuje się w drogownictwie. Samorządowcy stawiają także na oświatę i ochronę zdrowia. Mimo wszędzie głoszonego kryzysu, zapowiada się dobry rok dla powiatowych inwestycji. Rekordowy, biorąc pod uwagę 10 lat funkcjonowania samorządów powiatowych – mówi starosta Stanisław Martuzalski. Już dziś mogę powiedzieć, że jeśli uda nam się zrealizować wszystkie plany, to będziemy mogli zakończyć czteroletnią kadencję ze stanem 38,5 mln zł w rubryce – inwestycje – dodaje włodarz powiatu.

30 grudnia 2009
Informacje ogólne

Odznaki dla "Noskowiaków" i "Snutek"

Zespoły Folklorystyczne reprezentujące Powiat Jarociński: „Noskowiacy”  oraz „Snutki” z Potarzycy uhonorowane zostały odznakami „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Zaszczytne nagrody wręczono 19 grudnia 2009 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, podczas siódmego spotkania folklorystów i twórców ludowych subregionu kaliskiego. W imieniu marszałka województwa odznaki wręczyła radna sejmiku Barbara Nowak.

29 grudnia 2009
Informacje ogólne

Samorządy zakupiły wideoendoskop

Jarociński szpital wyposażony został w kolejne urządzenie medyczne. Wideoendoskop zakupiony został dla Poradni Endoskopowej w celu wykonywania badań gastroskopii i kolonoskopii. Nowoczesny sprzęt kosztował blisko 240 tys. zł. Jego zakup został współfinansowany przez samorząd powiatu jarocińskiego (159 193,50 zł) oraz gminy: Kotlin (19 584 zł), Jaraczewo (22 070 zł) i Żerków (39 100 zł).

28 grudnia 2009
Informacje ogólne

91. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

W 91. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego władze samorządowe powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin wraz z przedstawicielami organizacji kombatanckich oraz szkół oddały hołd bohaterom walk powstańczych składając kwiaty w miejscach upamiętniających bohaterów zrywu niepodległościowego z 1918 roku.

28 grudnia 2009
×