otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Startuje Akademia Darta

17 listopada startują zajęcia w pierwszej w Polsce Akademii Darta w Jarocinie działającej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

10 listopada 2014
Informacje ogólne

Minister nagrodził Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie

Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie został doceniony nagrodą Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Uznanie ministra podziela także starosta jarociński Mikołaj Szymczak, który złożył na ręce dyrektora PUP w Jarocinie Grzegorza Fenglera gratulacje dla całej załogi.

04 listopada 2014
Informacje ogólne

Dofinansowanie coraz bliżej

Coraz bliżej do pozyskania przez Powiat Jarociński środków na przebudowę drogi z Brzostowa przez Panienkę do granicy powiatu z powiatem średzkim. Aplikacja znalazła się na liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zadań w ramach NPPDL. Ostateczna lista projektów wyłonionych do dofinansowania zostanie ogłoszona przez wojewodę do 30 listopada 2014 r.

04 listopada 2014
Informacje ogólne

Posprzątali groby

Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu z Zespołu Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach posprzątali na cmentarzu Mauzoleum poległych.

04 listopada 2014
Informacje ogólne

Jubileusz Sanepidu

Jubileusz 95-lecia Służb Sanitarnych w Polsce i 60-lecia Państwowej Inspekcji Sanitarnej był okazją do złożenia życzeń i gratulacji pracownikom jarocińskiego Sanepidu. W uroczystości wziął udział Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Poznaniu - Andrzej Trybusz. Z życzeniami do jubilatów pospieszli także starosta Mikołaj Szymczak i wicestarosta Mirosław Drzazga.

03 listopada 2014
Informacje ogólne

Mobilne Punkty wróciły

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

03 listopada 2014
Informacje ogólne

Powiat finansuje remont ulicy Zacisznej

Trwa remont drogi na ul. Zacisznej w Jarocinie. Inwestycja Gminy Jarocin realizowana jest przy znacznym udziale pomocy finansowej Powiatu Jarocińskiego. Zgodnie z porozumieniem powiat dokłada gminie 850 tys. zł.

28 października 2014
Informacje ogólne

Złoty Adrian z powiatu jarocińskiego

Adrian Włodarczyk z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach zdobył złoty medal podczas finału Licealiady Województwa Wielkopolskiego w Lekkiej Atletyce. Wynikiem 6,50m w skoku w dal zdeklasował swoich rywali.

27 października 2014
Informacje ogólne

Konkurs "Lekcje z ZUS"

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego przygotowanego przez ZUS, który skierowany jest do szkół i uczniów ponadgimnazjalnych. Przedsięwzięcie realizowane jest pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

27 października 2014
Informacje ogólne

Biuro Rzeczy Znalezionych

Kluczyki samochodowe, telefony komórkowe, rowery – to zguby czekające na swoich właścicieli w Biurze Rzeczy Znalezionych, funkcjonującym przy Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

27 października 2014
Informacje ogólne

Cały powiat czyta dzieciom

„Nasz zwierzyniec” Janiny Grali był czytany w trzynastu bibliotekach publicznych w powiecie jarocińskim . W tym roku czytającym gościem był pan Jakub Wojdecki z Nadleśnictwa Jarocin, które było partnerem akcji.

27 października 2014
Informacje ogólne

Olimpijska gala

Zuzanna Kaczmarek, zawodniczka MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin, miała zaszczyt reprezentować swój klub oraz całe środowisko taekwondo olimpijskiego w Wielkopolsce podczas uroczystego podsumowania startu wielkopolskich sportowców w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich. Uroczysta gala w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się w związku z pierwszym zwycięstwem w klasyfikacji województw, w dwudziestoletniej historii rozgrywania Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

27 października 2014
×