"Jedynka" w gronie laureatów

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zajęła II miejsce i zdobyła tytuł laureata siódmej edycji Wielkopolskiego Konkursu „Statystyka mnie dotyka”.

21 kwietnia 2015

Włodarze spotkali się w starostwie

Dziś w starostwie odbyło się kolejne spotkanie w ramach comiesięcznych spotkań starosty z wójtami i burmistrzami gmin z terenu powiatu jarocińskiego.

Termomodernizacja na półmetku

W Kotlinie trwa modernizacja obiektu, do którego przeniesiony zostanie z Zakrzewa Dom Pomocy Społecznej. Na półmetku są prace termomodernizacyjne, na które powiat pozyskał dofinansowanie europejskie. Prace idą zgodnie z planem – potwierdza starosta Bartosz Walczak. Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, przeprowadzka odbędzie się jeszcze w tym roku - dodaje.

21 kwietnia 2015

Już niebawem kolejna "schetynówka" w powiecie

Kolejna droga powiatowa realizowana będzie przy udziale dodatkowych środków pozyskanych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. "schetynówek".

17 kwietnia 2015

Najlepsi księgowi z Jarocina

Dwoje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie znalazło się w gronie finalistów Międzywojewódzkiego Konkursu z Rachunkowości „Turniej Talentów-Akademia Księgowego”. Technikum Ekonomiczne z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie potwierdziło swoją renomę i tak jak co roku, znalazło się w gronie najlepszych szkół ekonomicznych w konkursie z rachunkowości.

15 kwietnia 2015

Jubileusz w koszarach

25 kwietnia odwiedź jarocińskie koszary. Świętować będziemy jubileusz 70-lecia 16. jarocińskiego batalionu lotnisk.

Zwycięzca z "ogólniaka"

36 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych z terenu Jarocina, Krotoszyna, Koźmina Wlkp. i Pleszewa wzięło udział w Rejonowym Konkursie Informatycznym, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. Zmagania wygrał Tomasz Paluszkiewicz - uczeń jarocińskiego "ogólniaka".

14 kwietnia 2015

Młodzi liderzy turystyki na start

Masz 18-35 lat? Nie możesz usiedzieć w miejscu? Twoją pasją jest turystyka i podróżowanie? Chcesz wiedzieć jak działać skuteczniej? Zgłoś się do udziału w V Szkoleniu Młodzieżowych Liderów Turystyki w Supraślu! Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 30 kwietnia 2015!

14 kwietnia 2015

Sukces drużyny z "Jedynki"

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zajęła II miejsce w siódmej edycji Wielkopolskiego Konkursu Statystyka mnie dotyka, którego organizatorami są: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz Urząd Statystyczny w Poznaniu. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 11 czerwca br. Gratulujemy!

14 kwietnia 2015

Jarocińskie obchody rocznicy zbrodni katyńskiej

Przedstawiciele organizacji kombatanckich, służb mundurowych, placówek oświatowych oraz samorządowcy z terenu powiatu jarocińskiego wzięli dziś udział w obchodach 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

13 kwietnia 2015

Rozwój zależy od współpracy

Rozwój powiatu zależy od współpracy i zaangażowania wszystkich gmin, które go tworzą - podkreśla Bartosz Walczak, starosta jarociński.

11 kwietnia 2015

"Agromarsz" już w niedzielę

Na Wiosennych Targach Rolno - Ogrodniczych "Agromarsz" w Marszewie nie zabraknie stoiska Powiatu Jarocińskiego, na którym prezentować się będzie Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach.

11 kwietnia 2015