otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Laureatki Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych

Uczennice ZSP nr 1 w Jarocinie Klaudia Włodarczyk, Daria Nowak znalazły się w gronie laureatów drugiej polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych.

25 marca 2015
Informacje ogólne

Drzwi otwarte w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach 20 i 21 marca br szeroko otworzył drzwi dla wszystkich gimnazjalistów i ich rodziców. Przygotował też dużo atrakcji takich jak koncert muzyczny, pokazy podnoszenia ciężarów, degustację kanapek i ciast wykonanych przez uczniów kształcących się w zawodzie technik technologii żywności oraz pokaz nowoczesnego sprzętu dla agrobiznesu i logistyki.

24 marca 2015
Informacje ogólne

Mistrzowska Gala

Adrian Pawlicki, Agata Sawada, Agnieszka Borkiewicz, ZPM Biernacki, Fundacja "Ogród Marzeń" to laureaci nagrody Starosty Jarocińskiego "Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego" w 2014 roku. Wyróżnienia wręczone zostały podczas uroczystej Gali Powiatu Jarocińskiego, która odbyła się w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

21 marca 2015
Informacje ogólne

Niepokorni - Niezłomni - Wyklęci

1 marca obchodziliśmy po raz czwarty Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji, w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie, przygotowana została wystawa poświecona wszystkim tym, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie godzili się na podporządkowanie Polski komunistycznej władzy Związku Radzieckiego i zniewolenie intelektualne narodu polskiego.

19 marca 2015
Informacje ogólne

Konkurs plastyczny o bezpieczeństwie

Marta Mazurek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie, Marta Leonherd z Zespołu Szkół w Wilkowyi i Magdalena Wechterowicz z Gimnazjum w Witaszycach zostały laureatkami powiatowego etapu ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!”. Ze zwyciężczyniami konkursu spotkał się dziś starosta Bartosz Walczak, który wręczył im nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

19 marca 2015
Informacje ogólne

Trzy medale w Holandii

Aż trzy medale wywalczyły reprezentantki MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin w rozegranej w holenderskim Eindhoven 42 edycja Dutch Open 2015. Na drugim stopniu podium stanęły: juniorka Patrycja Adamkiewicz i kadetka Martyna Stasik, natomiast stopień niżej uplasowała się kolejna juniorka Anna Zbawiona.

19 marca 2015
Informacje ogólne

Szkoły w nieszablonowym kadrze

Film ZSP nr 1 "JEDYNataKA" zdobył pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy film/spot reklamowy „Szkoła oczami ucznia”. Organizacja konkursu filmowego jest jednym z elementów promocji szkół ponadgimnazjalnych wśród gimnazjalistów. Efekt pracy młodych filmowców mogli podziwiać uczniowie klas trzecich gimnazjów podczas Edukacyjnej Akademii Filmowej, która odbyła się na początku marca w jarocińskim kinie "Echo".

16 marca 2015
Informacje ogólne

Kiermasz Wielkanocny na jarocińskim rynku

Przed nami kolejny Kiermasz Wielkanocny, podczas którego swą ofertę zaprezentują lokalne firmy. W tym roku przedświąteczny jarmark na jarocińskim rynku odbędzie się w sobotę, 28 marca.

16 marca 2015
Informacje ogólne

Niedoszacowane zlecenia

Powiaty domagają się rzeczywistego zwrotu kosztów poniesionych na realizację zadań zleconych jednostkom samorządu terytorialnego z zakresu administracji rządowej. Stanowisko tej treści podjęli starostowie obecni na Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich w Poznaniu. W obradach uczestniczyli także starosta Bartosz Walczak i wicestarosta Mikołaj Szymczak.

16 marca 2015
Informacje ogólne

"Dwójka" z otwartymi drzwiami

6 – 7 marca 2015 odbyły się Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Oprócz gimnazjalistów z powiatu jarocińskiego, szkołę odwiedzili również uczniowie z powiatów ościennych: z krotoszyńskiego, pleszewskiego, średzkiego, gostyńskiego, śremskiego.

11 marca 2015
Informacje ogólne

Remont drogi przy ZSP nr 2

Piękna pogoda sprzyja pracom drogowym. Wczoraj rozpoczął się remont utwardzeń dojazdu do warsztatów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Inwestycja, która będzie kosztowała 83 tys. zł finansowana jest głównie z budżetu powiatu. 8 tys. zł dołożyła Rada Rodziców.

10 marca 2015
Informacje ogólne

Poetyckie "Cuda natury"

Już po raz szósty w Zespole Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach odbył się powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Cuda natury”. O miano mistrza recytacji i laur zwycięzcy zmagało się 19 uczniów z siedmiu drużyn zgłoszonych przez szkoły gimnazjalne. Zwyciężczynią konkursu została Katarzyna Orpel z Gimnazjum w Golinie.

10 marca 2015
×