otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Konkurs plastyczny o bezpieczeństwie

Marta Mazurek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie, Marta Leonherd z Zespołu Szkół w Wilkowyi i Magdalena Wechterowicz z Gimnazjum w Witaszycach zostały laureatkami powiatowego etapu ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!”. Ze zwyciężczyniami konkursu spotkał się dziś starosta Bartosz Walczak, który wręczył im nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

19 marca 2015
Informacje ogólne

Trzy medale w Holandii

Aż trzy medale wywalczyły reprezentantki MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin w rozegranej w holenderskim Eindhoven 42 edycja Dutch Open 2015. Na drugim stopniu podium stanęły: juniorka Patrycja Adamkiewicz i kadetka Martyna Stasik, natomiast stopień niżej uplasowała się kolejna juniorka Anna Zbawiona.

19 marca 2015
Informacje ogólne

Szkoły w nieszablonowym kadrze

Film ZSP nr 1 "JEDYNataKA" zdobył pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy film/spot reklamowy „Szkoła oczami ucznia”. Organizacja konkursu filmowego jest jednym z elementów promocji szkół ponadgimnazjalnych wśród gimnazjalistów. Efekt pracy młodych filmowców mogli podziwiać uczniowie klas trzecich gimnazjów podczas Edukacyjnej Akademii Filmowej, która odbyła się na początku marca w jarocińskim kinie "Echo".

16 marca 2015
Informacje ogólne

Kiermasz Wielkanocny na jarocińskim rynku

Przed nami kolejny Kiermasz Wielkanocny, podczas którego swą ofertę zaprezentują lokalne firmy. W tym roku przedświąteczny jarmark na jarocińskim rynku odbędzie się w sobotę, 28 marca.

16 marca 2015
Informacje ogólne

Niedoszacowane zlecenia

Powiaty domagają się rzeczywistego zwrotu kosztów poniesionych na realizację zadań zleconych jednostkom samorządu terytorialnego z zakresu administracji rządowej. Stanowisko tej treści podjęli starostowie obecni na Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich w Poznaniu. W obradach uczestniczyli także starosta Bartosz Walczak i wicestarosta Mikołaj Szymczak.

16 marca 2015
Informacje ogólne

"Dwójka" z otwartymi drzwiami

6 – 7 marca 2015 odbyły się Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Oprócz gimnazjalistów z powiatu jarocińskiego, szkołę odwiedzili również uczniowie z powiatów ościennych: z krotoszyńskiego, pleszewskiego, średzkiego, gostyńskiego, śremskiego.

11 marca 2015
Informacje ogólne

Remont drogi przy ZSP nr 2

Piękna pogoda sprzyja pracom drogowym. Wczoraj rozpoczął się remont utwardzeń dojazdu do warsztatów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Inwestycja, która będzie kosztowała 83 tys. zł finansowana jest głównie z budżetu powiatu. 8 tys. zł dołożyła Rada Rodziców.

10 marca 2015
Informacje ogólne

Poetyckie "Cuda natury"

Już po raz szósty w Zespole Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach odbył się powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Cuda natury”. O miano mistrza recytacji i laur zwycięzcy zmagało się 19 uczniów z siedmiu drużyn zgłoszonych przez szkoły gimnazjalne. Zwyciężczynią konkursu została Katarzyna Orpel z Gimnazjum w Golinie.

10 marca 2015
Informacje ogólne

100 dni starosty

8 marca minęło 100 dni, od wyboru nowego włodarza powiatu. Z tej okazji w starostwie zorganizowano konferencję prasową, podczas której starosta Bartosz Walczak i przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego Karol Matuszak dokonali podsumowania minionego okresu.

09 marca 2015
Informacje ogólne

Nowy regulamin w starostwie

Od dziś w starostwie funkcjonuje zmieniony regulamin organizacyjny. Jak podkreśla starosta Bartosz Walczak reorganizacja ma usprawnić pracę urzędu, a tym samym jego efektywność.

02 marca 2015
Informacje ogólne

Oddali hołd ofiarom reżimu komunistycznego

Delegacje powiatu i gminy Jarocin w otoczeniu pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich i szkół uczciły pamięć żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia składając kwiaty pod tablicą poświęconą ofiarom reżimu komunistycznego znajdująca się przy Gimnazjum nr 1 w Jarocinie.

02 marca 2015
Informacje ogólne

Powalczą o klip

Stowarzyszenie Osiedle z Jarocina przy udziale portalu polakpotrafi.pl uruchamia zbiórkę funduszy niezbędnych do przeprowadzenia kolejnej edycji konkursu Street Levels. Następstwem planowanych działań najzdolniejszy z młodych i nieznanych twórców muzyki zostanie doceniony profesjonalnym teledyskiem. Doskonałym przykładem zasadności akcji są chłopacy z Zijen Su, którzy w 2013 roku za sprawą Street Levels wygrali klip do utworu "Brud" wyprodukowany przez Grupę 13 z Wrocławia.

27 lutego 2015
×