Opublikuj zdjęcie z wakacji - wygraj nagrodę

Chcesz wygrać zestaw gadżetów Powiatu Jarocińskiego weź udział w konkursie i opublikuj na nasze stronie na facebooku zdjęcie z wakacji. Zwycięzcą konkursu zostanie autor zdjęcia, które zbierze najwięcej lajków.

27 lipca 2015

Walczymy o multimedialną świętlicę

Jarocin dostał się do finału II edycji programu „Pracownie Orange”. Każda Pracownia otrzyma komputery z bezpłatnym dostępem do Internetu, drukarkę ze skanerem, konsolę do gier oraz telewizor LCD, a pomieszczenia przeznaczone na świetlicę zostaną wyremontowane i umeblowane.

27 lipca 2015

Jak pozyskać środki na szkolenia dla przedsiębiorstw?

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu: „Środa z Funduszami”. Tym razem zapraszamy przedstawicieli przedsiębiorstw zainteresowanych tematyką pozyskania dofinansowania ze źródeł unijnych przede wszystkim na szkolenia oraz rozwój kompetencji kadr z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

24 lipca 2015

Policjanci obchodzili swoje święto

W jarocińskim ratuszu obchodzono dziś Święto Policji.

24 lipca 2015

Droga do Panienki w przebudowie

Przebudowa powiatowej drogi z Brzostowa do Panienki rozpoczęta. W ubiegłym tygodniu usuwano z poboczy zarastające je krzewy. W tym tygodniu w okolicy można spodziewać się ekipy drogowej... Prace mają zakończyć się we wrześniu tego roku.

21 lipca 2015

Odwaga ratuje życie

Wraz z początkiem wakacji rusza nowa kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka „Odwaga ratuje życie”. Akcja ma zwrócić uwagę dzieci i młodzieży, że od podejmowanych decyzji może zależeć życie najbliższych oraz ich własne.

20 lipca 2015

Nie żyje Zygmunt Meisnerowski

Zmarł Zygmunt Meisnerowski wieloletni samorządowiec, przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego III kadencji.

20 lipca 2015

Staże i szkolenia w urzędzie pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie rozpoczął kolejny nabór na staże i szkolenia dla osób bezrobotnych. Do urzędu mogą zgłaszać się także zainteresowani stażami pracodawcy. Działanie Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie skierowane jest do osób, które mają 30 lat lub więcej.

17 lipca 2015

Jarocin Festiwal

Już jutro rozpoczyna się Jarocin Festiwal. Impreza potrwa do niedzieli - 19 lipca.

16 lipca 2015

Nie daj się oszukać - sprawdź paragon

Zachęcenie kupujących nie tylko do brania, ale także do sprawdzania paragonów wydawanych z kas fiskalnych – to cel akcji „Nie daj się oszukać - sprawdź paragon". Tegoroczna nowa odsłona prowadzonej od lat przez Ministerstwo Finansów akcji „Weź paragon" ruszyła w lipcu.

15 lipca 2015

Urząd Marszałkowski zmienił adres

Urzędu Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Sejmik Województwa Wielkopolskiego mają nową siedzibę.

14 lipca 2015

Spichlerz w TVP

Zapraszamy na emisję odcinka programu „Piękniejsza Polska w UE”, który poświęcony jest Spichlerzowi Polskiego Rocka w Jarocinie na antenach TVP. Najbliższa emisja jutro - 15 lipca, o godz. 11.15 na antenie TVP Poznań.

14 lipca 2015