otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Pomoc ze strony samorządu powiatowego dla szpitala w Jarocinie

Dzisiaj, 2-go sierpnia br. odbyła się w Jarocinie pikieta protestujących ratowników medycznych. Około godziny 10-ej rano kilkudziesięcioosobowa grupa ratowników zgromadziła się na placu przed szpitalem, a następnie ratownicy przeszli przez jarociński rynek i dotarli pod budynek Starostwa Powiatowego, gdzie na ich spotkanie wyszedł Teodor Grobelny, Starosta Jarociński.

02 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2017, w 73-ą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – Starosta Jarociński, Teodor Grobelny razem z przedstawicielami władz powiatowych oraz dyrekcji LO w Jarocinie – złożył symboliczną wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą absolwentów jarocińskiej szkoły, którzy polegli w Powstaniu Warszawskim.

01 sierpnia 2017
Informacje ogólne

W Jaraczewie mają Święto Parówki

W Jaraczewie 6 sierpnia br. odbędzie się już trzecia edycja Święta Parówki - wszystkich smakoszy tego przysmaku zapraszamy na kolejną edycję tej imprezy - będzie się działo!

31 lipca 2017
Informacje ogólne

Będzie mniej farbowanych lisów...

Czyli wsparcie dla kół łowieckich w zakresie regulacji populacji lisa. Uchwałą z dnia 20 czerwca 2017 r. Zarząd Powiatu Jarocińskiego zatwierdził „Regulamin konkursu dla kół łowieckich, wspierający regulację populacji lisa na terenie powiatu jarocińskiego”. Nowy regulamin zastąpił poprzednie zasady konkursu przyjęte przez Zarząd w ubiegłym roku. Sytuacja ta wynika z ponownej analizy zasad konkursu, w oparciu o wnioski m.in. Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Jarocińskiego oraz rzeczywistych możliwości odstrzału lisa przez koła łowieckie, na podstawie planów łowieckich.

26 lipca 2017
Informacje ogólne

Na Białoruś i Ukrainę!

Trzy uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zostały laureatkami w ogólnopolskim konkursie historycznym - w nagrodę pojadą na wycieczkę historyczną na Białoruś i Ukrainę.

25 lipca 2017
Informacje ogólne

Święto Policji

Dzisiaj z okazji Święta Policji w jarocińskiej Komendzie Powiatowej odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i stanowiska służbowe. Z tej okazji Wicestarosta Mirosław Drzazga, który reprezentował Zarząd Powiatu – złożył wszystkim jarocińskim - i nie tylko – Policjantom i Policjantkom serdeczne życzenia.

21 lipca 2017
Informacje ogólne

Eugenia Wieczorek – znana nawet w Australii

Pani Eugenia Wieczorek, mieszkanka Jarocina, od ponad 30 lat profesjonalnie zajmuje się wykonywaniem koronki zwanej frywolitką. Przy okazji Pani Eugenia aktywnie popularyzuje lokalną sztukę tradycyjną. Jest mistrzynią frywolitek, koronek wykonywanych przy użyciu drewnianego czółenka służącego do łączenia nici. „Tacy ludzie jak ja - chcą zaszczepić pasję sztuki koronkarskiej, żeby ta tradycja przechowała się do następnych pokoleń” – mówi p. Eugenia Wieczorek.

20 lipca 2017
Informacje ogólne

Pałac powrócił w ręce prawowitych właścicieli

Dzisiaj, tj.14 lipca 2017 - nastąpiło oficjalne przekazanie przez Powiat Jarociński nieruchomości w Zakrzewie, gdzie mieścił się uprzednio Dom Pomocy Społecznej, prawowitym właścicielom - potomkom Rodziny Draheim.

14 lipca 2017
Informacje ogólne

Zakończenie w pięknym stylu

W międzynarodowej obsadzie – ponieważ poza czołowymi ekipami z całej Polski, na turnieju taekwondo w Kórniku pojawiły się również drużyny z Niemiec i Białorusi - wystartowała bardzo liczna, bo aż 26-o osobowa ekipa MUKS Białe Tygrysy Jarocin, która w pięknym stylu zdobyła łącznie 17 medali ( 2 złote, 8 srebrnych i 7 brązowych).

13 lipca 2017
Informacje ogólne

Podziękowanie za wsparcie

Pod koniec czerwca dzieci i młodzież z terenu Powiatu Jarocińskiego zaprezentowała podczas występów na poznańskim Starym Rynku obyczaje Ziemi Jarocińskiej. Występy odbywały się w ramach „Dnia Tradycji”, jako część tegorocznego Jarmarku Świętojańskiego.

13 lipca 2017
Informacje ogólne

Park w Kotlinie jak nowy

Przedsięwzięcie pod nazwą „Rewaloryzacja parku zabytkowego w Kotlinie – etap II” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

13 lipca 2017
Informacje ogólne

Przedszkolaki z wizytą w Starostwie

We wtorek 11 lipca br. Starostwo Powiatowe odwiedzili nietypowi goście – Przedszkolaki z Siedlemina.

12 lipca 2017
×