otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla naszych uczniów

Sześcioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Jarocińskiego otrzymało Stypendia Prezesa Rady Ministrów.

08 grudnia 2016
Informacje ogólne

II miejsce w wielkopolskim konkursie

6 grudnia Wielkopolski Odział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu ogłosił wyniki konkursu na krótką formę literacką dotyczącą promocji honorowego krwiodawstwa „Oddając Krew Ratujesz Życie”. W gronie laureatów znalazła się uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, która zajęła wysokie II miejsce.

08 grudnia 2016
Informacje ogólne

Zaadaptowali tygrysa dla kolegów z ZSS

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie dokonali symbolicznej adopcji tygrysa poprzez fundację WWF Polska, a akt adopcyjny transakcji wręczyli na ręce dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie – Grzegorza Maćkowiaka.

08 grudnia 2016
Informacje ogólne

Wolontariat ponad podziałami

Programiści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie spotkali się z przedstawicielami innych szkół współpracującymi w ramach ogólnopolskiego projektu programowania „WOLONTARIAT PONAD BARIERAMI. Działam dla dobra innych i własnego rozwoju.”

07 grudnia 2016
Informacje ogólne

Symulowali dachowanie

Symulacja dachowania samochodu i innych zdarzeń drogowych w Skoda Auto Lab w Poznaniu oraz wizyta w centrum logistycznym Poczty Polskiej w Komornikach – to główne atrakcje wycieczki, w której uczestniczyli uczniowie technikum logistyki w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.

07 grudnia 2016
Informacje ogólne

Podaruj pół tony karmy zwierzakom ze schroniska w Radlinie

Schronisko w Radlinie ma szansę zdobyć aż pół tony dodatkowej karmy dla zwierzaków, a wszyscy możemy mu w tym pomóc i stać się Świętymi Mikołajami dla bezdomnych psów i kotów. W jaki sposób?J Włączając się w trwającą na www.dlaschroniska.pl akcję „Gwiazdka dla bezdomniaka”, w ramach której właśnie wystartował konkurs. Trzy podmioty, które dzięki wsparciu internautów, jako pierwsze uzbierają 100% zgłoszonego na zimę zapotrzebowania, wygrają dodatkowe zapasy.

06 grudnia 2016
Informacje ogólne

Nowoczesne USG w szpitalu

Od miesiąca w jarocińskim szpitalu wykonywane są badania na nowym ultrasonografie. Bardzo dobrej jakości aparat USG do wszechstronnej diagnostyki zasilił Dział Diagnostyki Obrazowej. Niezbędny zakup kosztował 160 tys. zł.

06 grudnia 2016
Informacje ogólne

Zatrzymali lato w słoiku

Druga edycja konkursu gastronomicznego „Lato zamknięte w słoiku” odbyła się w ZSP nr 1 w Jarocinie. Uczniowie klas gastronomicznych zaprezentowali 27 różnych przetworów oraz sposoby ich zastosowania do sporządzania potraw. Można było spróbować m.in. kiszonego kalafiora, konserwową dynię oraz kruche babeczki z konfiturą gruszkową.

05 grudnia 2016
Informacje ogólne

"Jagódki" na Harcfestiwalu

Reprezentanci 56. Drużyny Harcerskiej Wielopoziomowej NS „Jagódki” działającej przy Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie uczestniczyli w Festiwalu Piosenki Harcerskiej HARCFESTIWAL 2016.

05 grudnia 2016
Informacje ogólne

Piłkarski turniej mikołajkowy po raz drugi

W najbliższą niedzielę w hali widowiskowo-sportowej Jarocin Sport odbędzie się II edycja Mikołajkowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Jarocina.

02 grudnia 2016
Informacje ogólne

Zagłosuj na położną z jarocińskiego szpitala

Dorota Kubiak – położna z jarocińskiego szpitala bierze udział w plebiscycie Wielkopolski Hipokrates 2016. Możesz głosować na naszą kandydatkę do 14 grudnia.

02 grudnia 2016
Informacje ogólne

Krótki film o HIV

Troje uczniów Gimnazjum im. Niepodległości Polski w Woli Książęcej zwyciężyło w powiatowej edycji konkursu na film pod tytułem „Krótki film o HIV”. Pracę gimnazjalistów doceniła również kapituła konkursu na szczeblu wojewódzkim przyznając im wyróżnienie.

30 listopada 2016
×