Czasowe zamknięcie drogi

1-13 września 2017 - Czasowe zamknięcie drogi Żerków-Dobieszczyzna w związku z remontem nawierzchni.

29 sierpnia 2017

Postępowanie administracyjne dotyczące uzyskania pozwolenia na budowę ubojni drobiu w Golinie

W Golinie przewiduje się budowę „Ubojni drobiu wraz z infrastrukturą”. Inwestorem przedsięwzięcia ma być spółka Polżywność Sp. z o.o. w Warszawie. Teren planowanej inwestycji objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego wsi Golina i został zatwierdzony uchwałą nr XXI/315/2004 Rady Miejskiej w Jarocinie z dnia 17 września 2004 r.

28 sierpnia 2017

Powiat na Dożynkach Wielkopolskich

Przedstawiciele powiatu jarocińskiego reprezentowali nasz samorząd na XIX Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich w Gnieźnie.

28 sierpnia 2017

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

W dniu dzisiejszym w samo południe w Kaliszu zostało podpisane porozumienie ws wyposażenia jarocińskiego szpitala w narzędzia informatyczne umożliwiające wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

23 sierpnia 2017

Muszą odrobić

Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy spółką Budimex, a Powiatem Jarocińskim w czerwcu br. Budimex musi przeprowadzić remonty dwóch odcinków dróg powiatowych.

23 sierpnia 2017

Staże i kursy za pieniądze z funduszy europejskich

"Projekty były realizowane w Zespołach Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i 2 w Jarocinie oraz w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Staże dla uczniów ruszyły wraz z początkiem wakacji. Swoją pierwszą pracę na stażach odbywają uczniowie wielu kierunków kształcenia. Staże odbywały się w firmach różnych branży, pierwsze zawodowe doświadczenie zdobywają między innymi przyszli mechanicy, elektrycy, kucharze, specjaliści w branży hotelarskiej, fryzjerzy, weterynarze, informatycy, budowlańcy. Takie staże niewątpliwie dają uczniom możliwość zdobycia doświadczenia." - informuje Wicestarosta Mirosław Drzazga.

21 sierpnia 2017

Jest porozumienie - ratownicy wycofują wypowiedzenia

Dzisiaj o godzinie 15.30 zostało podpisane porozumienie z jarocińskimi ratownikami medycznymi kończące ich protest. Ratownicy wycofują wypowiedzenia.

21 sierpnia 2017

Nowe procedury po nawałnicach

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak wprowadził uproszczone procedury i podniósł zasiłki dla poszkodowanych przez nawałnice.

18 sierpnia 2017

Telekonferencja Wojewody w sprawie usuwania szkód po nawałnicach

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się telekonferencja, w której brał udział Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffman oraz włodarze powiatów i gmin z terenu całego województwa.

17 sierpnia 2017

Spotkanie z szefem MSWiA

W Poznaniu trwa aktualnie spotkanie Szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka z samorządowcami z wielkopolskich gmin najbardziej dotkniętych nawałnicami. Tematem rozmów jest pomoc poszkodowanym przez żywioł mieszkańcom. W spotkaniu biorą udział m.in.: Starosta Teodor Grobelny, Wicestarosta Mirosław Drzazga, czy Dariusz Strugała Burmistrz Jaraczewa.

16 sierpnia 2017

Jak pomagać - to realnie

„Wspólnie z Wicestarostą Drzazgą – wzięliśmy udział w zebraniu zwołanym przez burmistrza gminy Jaraczewo Dariusza Strugałę, bo właśnie na terenie tej gminy nawałnica poczyniła największe szkody, gdzie na bieżąco ustalaliśmy, co należy w pierwszej kolejności zrobić” - mówi Starosta Teodor Grobelny.

14 sierpnia 2017

Święto Wojska Polskiego

W jarocińskiej jednostce wojskowej odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Z tej okazji Starosta Teodor Grobelny złożył wszystkim żołnierzom najlepsze życzenia. Po zakończeniu obchodów w jednostce Dowódca ppłk Jarosław Grzesznik oraz zaproszeni goście udali się na jarociński cmentarz, by złożyć wiązanki kwiatów na grobach żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej.

14 sierpnia 2017