powiat.jpg
  „Wielkopolska” w Poznaniu Licealiada 2006/2007
  Zarządu SZS Powiatu Jarocińskiego

opracował terminarz rozgrywek powiatowych
  na I semestr roku szkolnego 2006/ 2007.
  Wszystkie zawody przeprowadzane będą zgodnie regulaminami
  zawartymi w Kalendarzu Imprez i przepisami odpowiednich
  związków sportowych. Ponadto:

20 września 2006

Informacja o stypedniach

unia.jpg efs.jpg zpor.jpg urzad.jpg

W sierpniu br. Powiat Jarociński zakończył realizacje projektów „Szansa na edukację - stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych/studentów Powiatu Jarocińskiego” w roku szkolnym/akademickim 2005/2006.
Stypendia realizowane były w ramach Działania 2.2. Zintegrowanego Programu
Operacyjnego Rozwoju Regionalnego „Wyrównywanie szans edukacyjnych
poprzez programy stypendialne”, współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego
oraz budżetu państwa.

Szczegóły w dziale edukacja - stypendia.

18 września 2006

Ofiarom stalinizmu

IMG_0147.JPG15 września br. z okazji Dnia Sybiraka, z inicjatywy Związku Sybiraków - Koło Jarocin, delagacje związków kombatanckich, harcerzy, jednostki wojskowej oraz miejscowe władze powiatu i gminy oddały hołd ofiarom stalinizmu pod Krzyżem Martyrologii na ul. Żwirki i Wigury w Jarocinie.W trakcie spotkania uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 przedstawili poetycki program artystyczny. Następnie w jarocińskim starostwie odbyło się spotkanie wspomnieniowe.

18 września 2006

Wielkopolski Sportowy Rok szkolny 2006/2007 rozpoczęty

IMG_0116.JPG8 września w Jarocinie zainaugurowano Wielkopolski Sportowy rok szkolny 2006/2007. Oficjalnego otwarcia dokonała olimpijka, słynna kajakarka Izabella Dylewska. Barwne widowisko w wykonaniu uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego zachwyciło zarówno uczestników, jak i obserwatorów imprezy. Następnie z udziałem sławnych olimpijczyków: Jacka Wszoły, Izabelli Dylewkiej, Zdzisława Hoffmanna, Adama Kaczora, Mariusza Kubiaka i Jacka Bociana dokonano uroczystego otwarcia nowych obiektów sportowych w Żerkowie.

14 września 2006

Sprzątanie świata Polska 2006

Już za kilka dni rozpocznie się kolejna edycja akcji „Sprzątanie świata – Polska 2006”. Zbliżająca się 13 edycja kampanii przypada na 15, 16 i 17 września. Na terenie powiatu jarocińskiego kulminacja akcji przypadnie 15 września 2006 r.

13 września 2006

Najlepsi maturzyści

1 września w Starostwie Powiatowym w Jarocinie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VII edycji Konkursu na Najlepszego Maturzystę Ziemi Jarocińskiej 2005/2006 roku.
Laureatami konkursu zostali:

a) w kategorii liceów ogólnokształcących:
- Tytuł Najlepszej Maturzystki przyznano Lidii Kołackiej – absolwentce Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki w Jarocinie,
- Tytuł Najlepszego Maturzysty przyznano Dariuszowi Woźniakowi – absolwentowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki w Jarocinie
b) w kategorii szkół zawodowych:
- Tytuł Najlepszej Maturzystki przyznano Monice Andrzejczak – absolwentce Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie,
- Tytuł Najlepszego Maturzysty przyznano Michałowi Szkudelskiemu – absolwentowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie.
Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz powiatu, przedstawiciele Koła Unii Wielkopolan w Jarocinie,  rodzice laureatów, dyrektorzy szkół do których uczęszczali nagrodzeni, przedstawiciele mediów, sponsorzy.

12 września 2006

Snutki i Ciświczanie w Portugalii i we Francji

Zespół Folklorystyczny „Snutki” w dniach 15 – 27 sierpnia br. odbył swoją 26-tą podróż zagraniczną. Tym razem „Snutki” gościły w Portugalii i we Francji. Zespołowi z Potarzycy towarzyszyła także ośmioosobowa reprezentacja Zespołu Śpiewaczego „Ciświczanie”. Wyjazd ten jak zwykle łączył walory artystyczne i turystyczne. Dodatkowo istotny był aspekt religijny.

Zespoły przed świątynią w Fatimie.jpg
Zespoły przed świątynią
w Fatimie

05 września 2006

Władze powiatu oddały hołd ofiarom II wojny światowej

IMG_0082.JPG1 września przedstawiciele władz
powiatu jarocińskiego oraz organizacje
kombatanckie oddały hołd ofiarom II wojny Światowej
w Parku Zwycięstwa w
Jarocinie.

05 września 2006

Pożegnanie dyrektorów jarocińskiego "ogólniaka"

Z początkiem września Bronisława Włodarczyk – wieloletnia dyrektorka jarocińskiego ogólniaka i jej zastępca Andrzej Kunz odeszli na emeryturę. Pożegnanie „Absolwentów pracy” odbyło się 4 września w szkolnej auli. Zaproszeni goście przybyli na uroczystość nie tylko z bukietami kwiatów i nietuzinkowymi prezentami. Przynieśli ze sobą wdzięczność, szacunek i serdeczność wyrażone w wielu ciepłych i pięknych słowach.

Starosta Wąsiewski podziękował Bronisławie Włodarczyk za 40 lat pracy w szkolnictwie i 25 lat pracy na stanowisku dyrektora placówkiStarosta Wąsiewski podziękował
Bronisławie Włodarczyk za 40 lat pracy
w szkolnictwie i 25 lat pracy na stanowisku
dyrektora placówki

Serdeczne podziękowania przyjął także Andrzej Kunz, który przez ostatnie 18 lat był wicedyrektorem Serdeczne podziękowania przyjął
także Andrzej Kunz, który przez ostatnie
18 lat był wicedyrektorem "ogólniaka"

Nowi dyrektorzy szkół

Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski powierzył obowiązki nowym dyrektorom szkół zarządzanych przez powiat. Dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie został Grzegorz Maćkowiak, a Dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie Dorota Andrzejewska.

Powierzenie obowiązków dyrektorowi Zespołu Szkół Specjalnych w JarociniePowierzenie obowiązków dyrektorowi
Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie

Powierzenie obowiązków dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących w JarociniePowierzenie obowiązków dyrektorowi
Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie