otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Co z tymi wiaduktami?

Powiat Jarociński stara się o dofinansowanie przebudowy wiaduktów na ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie. By zwiększyć szanse na pozyskanie środków z ministerstwa transportu, radni podjęli uchwałę o zmianie nazwy zadania. Czysto techniczna decyzja rady spowodowała niezrozumiałą dla mnie dyskusję o charakterze politycznym, wprowadzając w błąd mieszkańców – mówi starosta Mikołaj Szymczak podkreślając, że zmiana nazwy zadania wynikała z tego, że ministerstwo transportu, w którym powiat zabiega o dodatkowe środki, preferuje projekty obejmujące modernizację tzw. obiektów inżynieryjnych, a takimi są wiadukty.

22 lutego 2012
Informacje ogólne

Więcej konsultacji w PIFE

921 klientów skorzystało w 2011 roku z konsultacji przeprowadzonych przez pracowników Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich działającego w Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

22 lutego 2012
Informacje ogólne

Prokuratura "prześwietli" byłego starostę

17 lutego 2012 roku starosta jarociński Mikołaj Szymczak złożył do Prokuratury Rejonowej w Jarocinie zawiadomienie o  możliwości popełnienia przestępstwa przez Stanisława Martuzalskiego, byłego starostę jarocińskiego. Podejrzenie dotyczy procedury zbywania nieruchomości położonej w Jarocinie, przy ul. Śródmiejskiej nr 9, na której znajduje się budynek bożnicy żydowskiej, wykorzystywany przez wiele lat, jako sala gimnastyczna jednej ze szkół zarządzanych przez samorząd powiatowy.

22 lutego 2012
Informacje ogólne

"Miłość niejedno ma imię..."

Już po raz dziewiąty Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie był organizatorem konkursu recytatorskiego „Miłość niejedno ma imię...”. Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie mieli do wyboru utwory trzech poetów. W związku z „okrągłymi” rocznicami śmierci, które przypadają w 2012 roku byli to: Halina Poświatowska – 45 rocznica, Leopold Staff – 55 rocznica oraz Adam Asnyk - 115 rocznica śmierci.

13 lutego 2012
Informacje ogólne

Uroczysta akademia w Tarcach

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach uczcili jedyny zwycięski polski zryw narodowy. Z okazji 93 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbyła się uroczysta akademia.

06 lutego 2012
Informacje ogólne

IX Powiatowe Zawody Chemiczne - Jarocin 2012

Po raz kolejny uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych walczyli o zwycięstwo w Powiatowych Zawodach Chemicznych. Organizatorem i gospodarzem corocznych spotkań najlepszych chemików z powiatu jarocińskiego jest Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Jarocinie. Nagrody i dyplomy dla finalistów tradycyjnie ufundowało  Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

06 lutego 2012
Informacje ogólne

Cześć ich pamięci

Samorządowcy Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jaraczewo wraz z przedstawicielami Szkoły Podstawowej w Górze, w asyście wojskowej 16. batalionu remontu lotnisk w Jarocinie uczcili 67. rocznicę wyzwolenia Ziemi Jarocińskiej oddając hołd pod obeliskiem w Bielejewie. Obelisk upamiętnia krwawą potyczkę między ukrywającymi się żołnierzami niemieckimi a polskimi siłami porządkowymi z Mieszkowa, która miała miejsce 31 stycznia 1945 roku w lesie między Osiekiem a Bielejewem. Trzech zabitych Mieszkowian pochowano we wspólnej mogile na cmentarzu parafialnym.

02 lutego 2012
Informacje ogólne

Nowy radny powiatowy

Rafał Trybek został nowym radnym Rady Powiatu Jarocińskiego, po tym jak starosta Mikołaj Szymczak zrezygnował z mandatu. Ślubowanie złożył podczas wczorajszej sesji rady. Rafał Trybek będzie członkiem dwóch komisji – Budżetu i Rozwoju oraz Zdrowia i Spraw Społecznych. W tej drugiej objął funkcję wiceprzewodniczącego. Nadal nieobsadzone pozostały dwa mandaty radnych powiatowych – Stanisława Martuzalskiego oraz zmarłego Jana Jajora.

27 stycznia 2012
Informacje ogólne

SOR zostaje

Niepokojące informacje o zlikwidowaniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jarocinie nie spełniły się. Zarząd spółki „Szpital Powiatowy w Jarocinie” podpisał z Narodowym Funduszem Zdrowia kontrakt na funkcjonowanie oddziału w 2012 roku.

26 stycznia 2012
Informacje ogólne

Nowe poradnie i oddziały w szpitalu

Osiem poradni specjalistycznych zostało uruchomionych przy jarocińskim szpitalu. Mimo ciągłych potrzeb finansowych szpital rozszerza swoją ofertę. Dodatkowo uruchomiony został Ośrodek Rehabilitacji Dziennej. Podpisaliśmy też kontrakt na funkcjonowanie nowych oddziałów szpitalnych: ortopedii i traumatologii ruchu, kardiologii i pododdziału urologii – informuje prezes spółki „Szpital Powiatowy w Jarocinie”, Tomasz Paczkowski. Trzeba pamiętać o tym, że jednocześnie rozbudowujemy placówkę o kolejny blok, a to pozwoli nam przeprowadzić końcowy etap dostosowywania jarocińskiego szpitala do ministerialnych standardów – mówi prezes szpitala, choć zaznacza, że nie jest to łatwe zadanie.

26 stycznia 2012
Informacje ogólne

Znikną węglowe chmury znad Witaszyc

Od 2009 roku trwa walka mieszkańców wspieranych przez samorządowców z firmą BM Kobylin Sp. z o.o. - Efektem podjętych przez nas działań jest wstrzymanie użytkowania obiektu wydane przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Nie zostawiamy mieszkańców Witaszyc samych z problemem. Mamy nadzieję, że będzie to koniec ich gehenny, nadal sprawę będziemy monitorować – zapewnia starosta jarociński Mikołaj Szymczak.


25 stycznia 2012
×