"Bajki Mikołajki" w "Jedynce"

Calineczka, Pszczółka Maja i inne bajkowe postaci pojawiły się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie, aby jak co roku przywitać zaprzyjaźnione przedszkolaki z „Bajeczki” na przedstawieniu teatralnym. Tym razem w roli głównej wystąpił „Czerwony Kapturek" i jak to w bajkach bywa wszystko dobrze się skończyło, a uczniowie z Jedynki w ramach prezentu mikołajkowego postanowili zaprosić wszystkie dzieci z Jarocina i okolic wraz z rodzinami na przedstawienie, które odbędzie się w niedzielę 13. grudnia o godzinie 16, w auli ZSP 1. Zapraszamy wszystkie grzeczne dzieci!

09 grudnia 2009

Piłkarska integracja

Zawodnicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Koźmina Wlkp. zwyciężyli w III Integracyjnym Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w minioną sobotę na terenie jarocińskiej Jednostki Wojskowej.  Organizatorem sportowej imprezy był Ośrodek Kuratorki przy Sądzie Rejonowym w Jarocinie.

08 grudnia 2009

Mikołajkowy turniej

W minioną sobotę w sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie odbył się II Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dla chłopców z rocznika 2000 i młodszych. W turnieju udział wzięło 5 drużyn: Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „Antonio”, Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „Witaszacy”, Grom Golina, Uczniowski Klub Sportowy Mieszków oraz druga drużyna Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Antonio”.

08 grudnia 2009

Podróże po Europie

Czworo uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie: Natalia Baraniak, Kinga Musielak, Sebastian Korasiak i Wojciech Mizerny wzięło udział w VII Międzyszkolnym Konkursie pt. „Podróżujemy po Europie”. Organizatorem przedsięwzięcia był Specjalny Ośrodek Szkolno -  Wychowawczy  im. J. Korczaka w Borzęciczkach.

BHP w Tarcach

60 uczniów technikum architektury krajobrazu i agrobiznesu Zespołu Szkół Przyrodniczo- Biznesowych w Tarcach oraz ich rodzice przeszli szkolenie bhp. Nie ma bardziej szlachetnej inwestycji w ludzi jak bezpieczeństwo i higiena pracy. Stąd nasza determinacja dotycząca kształcenia w tym kierunku - podkreśla dyrektor ZSP-B w Tarcach Sławomir Adamiak.

07 grudnia 2009

"Ortografia (nie) jest moją słabą stroną"

„Ortografia (nie) jest moją słabą stroną” to tytuł konkursu, który odbył się w Jarocinie. Gospodarzem IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego był tym razem Zespół Szkół Specjalnych.

Pojadą na praktyki do Niemiec

Czworo uczniów Zespołu Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach przygotowuje się do trzymiesięcznych praktyk w Niemczech w ramach programu Leonardo da Vinci. Rozpoczęli od szlifowania zawodowego języka niemieckiego. Wkrótce będą uczestniczyć w tygodniowym specjalistycznym kursie językowym, który odbędzie się jeszcze w Polsce.

04 grudnia 2009

Szkolenie dla nauczycieli

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu oraz Wydział Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Jarocinie serdecznie zapraszają dyrektorów, wicedyrektorów, przewodniczących zespołów przedmiotowych lub wytypowanych nauczycieli szkół na warsztaty zatytułowane „Narzędzia i analiza wyników pomiaru dydaktycznego”. Szkolenie odbędzie się 8 grudnia 2009 roku o godz. 13.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Zajęcia poprowadzi doświadczony edukator, współautor podstawy programowej, współpracownik CODN i MEN – Andrzej Melson.

04 grudnia 2009

O jedzeniu po angielsku

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie po raz piąty był organizatorem konkursu języka angielskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tegorocznej edycji wzięło udział 30 uczniów z 8 szkół. Zawodnicy zastanawiali się m.in. nad kulturą jedzenia w Polsce i szaleństwem zakupów.

03 grudnia 2009

Cztery "Orliki" otwarte

Baza sportowa powiatu jarocińskiego wzbogaciła się o cztery kompleksy boisk wybudowanych w ramach Programu „Moje boisko – ORLIK 2012”. Nowoczesne obiekty sportowe przy Zespole Szkół w Rusku, przy Szkole Podstawowej w Witaszycach, przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie oraz przy Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie powstały dzięki wsparciu finansowemu budżetów Ministerstwa Sportu i Turystki, Województwa Wielkopolskiego oraz samorządów: Powiatu Jarocińskiego, Gminy Jarocin i Gminy Jaraczewo.

30 listopada 2009

Telemedycyna Południowej Wielkopolski

Starostwie Południowej Wielkopolski poparli inicjatywę zorganizowania Systemu Telemedycyny Ratunkowej. System, który umożliwi szybką pomoc pacjentom z ostrą niewydolnością wieńcową ma powstać w oparciu o Oddział Kardiologii i Pracownię Hemodynamiki Kaliskiego Szpitala. Podobny projekt z powodzeniem realizowany jest w subregionie pilskim.

26 listopada 2009

Bezpłatne badania w szpitalu

Od 1 do 18 grudnia 2009r. w jarocińskim szpitalu mieszkańcy powiatu jarocińskiego będą mogli bezpłatnie wykonać badanie ciśnienia krwi, EKG, PSA, a także cholesterolu i cukru we krwi. Z darmowych badań, pomiaru RR oraz EKG mogą skorzystać kobiety i mężczyźni od 45 roku życia. Otrzymają oni również skierowanie na bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi i cholesterolu. Mężczyźni od 55 roku życia mogą bezpłatnie wykonać badanie PSA (polegające na oznaczeniu poziomu markera nowotworowego). Badania przeprowadzone zostaną w ramach programu zdrowotnego na lata 2007 - 2009, na realizację którego powiat zaplanował w tegorocznym budżecie 8 tys. zł.

24 listopada 2009