otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Lokale do wynajęcia w centrum Jarocina - atrakcyjny czynsz

Zarząd Powiatu w Jarocinie informuje o możliwości wynajęcia na działalność administracyjno – biurową bądź usługową 11 lokali użytkowych o powierzchni od 8,86 m2 do 21,57 m2 (Jarocin,  ul. Kościuszki 16). Miesięczna stawka czynszu najmu za 1 m2 -  25,00 zł + VAT. Szczegółowe informacje o lokalach można uzyskać w Wydziale Rozwoju Starostwa Powiatowego w Jarocinie (ul. Kościuszki 10 - pokój nr 102 lub telefonicznie pod numerem 062-747-19-83 lub 47-19-82).

 

08 lipca 2009
Informacje ogólne

OSTRZEŻENIE o burzach

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 220 wydanego przez IMGW Oddział w Poznaniu dnia 07.07.2009 r.:
Ważność: 13:00 dnia 07.07.2009 r. do godz. 22:00 dnia 07.07.2009 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Stopień zagrożenia: 1
Przebieg: Prognozowane są burze z przelotnymi opadami deszczu. Wysokość opadów 10-25 mm. Wiatr w porywach do 60 km/h.
Skutki: Zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia od uderzenia piorunów.

www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html

07 lipca 2009
Informacje ogólne

Folklorystyczne święto po raz XII

Zakończyły się XII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy. Podczas tegorocznego festiwalu zobaczyliśmy zespoły z Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Cypru Północnego, Węgier i Polski. Zaangażowanie organizatorów imprezy w popularyzację folkloru na Ziemi Jarocińskiej docenione zostało nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którą otrzymała inicjatorka festiwalu - Aleksandra Mendelska.

07 lipca 2009
Informacje ogólne

Wicestarosta na Białorusi

Wicestarosta Przemysław Musielak oraz kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie Przemysław Masłowski uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Białorusi, które nasi wschodni sąsiedzi obchodzą  3 lipca. Przedstawiciele powiatu spotkali się z władzami zaprzyjaźnionego Obwodu Stołbce, m.in. z przewodniczącym Waldemarem Miśko oraz członkami białoruskiej delegacji, która dwa tygodnie wcześniej gościła na terenie powiatu jarocińskiego.

06 lipca 2009
Informacje ogólne

Rewaloryzacji parków ciąg dalszy...

Powiat Jarociński złożył kolejne wnioski do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Poznaniu. Tym razem dotyczą one udzielenia pomocy finansowej w 2010 roku na realizację trzech projektów: IV etap rewaloryzacji parku zabytkowego na terenie Domu Dziecka w Górze, IV etap rewaloryzacji parku zabytkowego na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie oraz uzupełnianie zadrzewień w krajobrazie rolniczym w Powiecie Jarocińskim. Na wykonanie przedsięwzięć, powiat ubiega się łącznie o dotację w wysokości ponad 105 tys. zł.

06 lipca 2009
Informacje ogólne

OSTRZEŻENIE o burzach

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 204 wydanego przez IMGW Oddział w Poznaniu dnia 02.07.2009 r.:

Ważność: od godz. 12:00 dnia 02.07.2009 r. do godz. 21:00 dnia 02.07.2009 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Stopień zagrożenia: 1
Przebieg: Na południe od linii Nowy Tomyśl-Poznań-Gniezno prognozuje się wystąpienie burz z krótkotrwałymi opadami deszczu. Wysokość opadów 10-30 mm. Wiatr w porywach do 70 km/h.
Skutki: Zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia od uderzenia piorunów.

www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html

02 lipca 2009
Informacje ogólne

Dobre wyniki matur

Powiat jarociński znalazł się na pierwszym miejscu wśród powiatów Południowej Wielkopolski w rankingu zdawalności tegorocznego egzaminu maturalnego. W klasyfikacji obejmującej całą Wielkopolskę, maturzystów z powiatu jarocińskiego wyprzedzili - zaledwie o 1% - uczniowie z powiatu wrzesińskiego.

02 lipca 2009
Informacje ogólne

OSTRZEŻENIE o burzach z gradem

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 196 wydanego przez IMGW Oddział w Poznaniu dnia 01.07.2009 r.:

Ważność:
od godz. 09:30 dnia 01.07.2009 r. do godz. 24:00 dnia 01.07.2009 r.
Obszar:
województwo wielkopolskie
Stopień zagrożenia:
1
Przebieg:
Na obszarze województwa są prognozowane burze z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie z gradem. Po południu zjawiska będą się nasilać. Wysokość opadów 10-20 mm, po południu lokalnie 30-40 mm. Wiatr w porywach do 70 km/h, po południu lokalnie do 90 km/h.
Skutki:
zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia od uderzenia piorunów.

www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html


01 lipca 2009
Informacje ogólne

Zawody wędkarskie o Puchar Mariana

21 czerwca 2009 roku na zalewie w Roszkowie odbyły się zawody wędkarskie – gruntowe o Puchar Mariana – Komendanta Powiatowego Społecznej Straży Rybackiej. Zawody poświęcone były Marianowi Szczepańskiemu w pierwszą rocznicę śmierci, któremu koledzy wędkarze chcieli podziękować za ponad 50 – letnią pracę w Polskim Związku Wędkarskim. I miejsce – Puchar ufundowany przez Starostę Jarocińskiego otrzymał Sławomir Mikołajczak z koła Jaraczewo.

29 czerwca 2009
Informacje ogólne

Przekształcenie szpitala ruszyło

Rozpoczął się proces przekształcenia jarocińskiego szpitala w spółkę prawa handlowego, której jedynym udziałowcem będzie samorząd powiatu. Pierwszym krokiem jest likwidacja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jarocinie. Uchwałę w tej sprawie podjęli podczas wczorajszej sesji radni Rady Powiatu Jarocińskiego. Samorządowcy zdecydowali także o rozszerzeniu działalności szpitala o pododdział ortopedii przy oddziale chirurgicznym oraz pododdział kardiologii przy oddziale internistycznym.

26 czerwca 2009
Informacje ogólne

Noc w bibliotece pełnej magii

Jarocińska Biblioteka zafundowała nie lada atrakcję na początek wakacji: spędzenie nocy wśród książek, z legendami, zamkiem i duchami! Śmiałkowie, którzy zgodzili się na to, przybyli w piątek 19 czerwca do biblioteki w parku …ze śpiworami i latarkami.

25 czerwca 2009
Informacje ogólne

Biegiem przez Polskę dla Elizki

Stowarzyszenie Biegiem przez Polskę już po raz drugi postanowiło zorganizować akcję charytatywną, której celem będzie zbiórka pieniędzy na rehabilitację niepełnosprawnego dziecka. W tym roku bieg postanowiono zorganizować ze Wschodu na Zachód dla Elizki Zalewskiej. Dziewczynka cierpi na Zespół Larsena, którego konsekwencją jest wiotkość wiązadłowa, a w jej wyniku zwichnięcia wszystkich stawów kończyn dolnych. Elizka ma już za sobą 10 operacji kończyn dolnych, jest pod stałą opieką specjalistów z dziedziny ortopedii i rehabilitacji, jednak jest dzieckiem pogodnym i wesołym, a uśmiech nie znika jej z twarzy. Elizka dzielnie walczy z chorobą uczestnicząc w obozach rehabilitacyjnych, by pokazać, że ona też będzie biegać z innymi dziećmi.

23 czerwca 2009
×