Ekonomiści na Targach Nauki

Ekonomiści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie uczestniczyli w Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbył się w Poznaniu. To  akademickie święto zorganizowano już po raz szesnasty w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, a patronat nad nim objęło Kolegium Rektorów Miasta Poznania.

17 kwietnia 2013

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Uczniowie II klasy Gimnazjum im. UNICEF w Jarocinie opracowali Przewodnik turystyczny po Ziemi Jarocińskiej. Zatytułowali go „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. W informatorze można znaleźć propozycje tras ciekawych wycieczek po Ziemi Jarocińskiej oraz savoir-vivre młodego turysty.

17 kwietnia 2013

Z dziekanem o współpracy

Wicestarosta Mirosław Drzazga spotkał się w Poznaniu z dziekanem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM prof. dr hab. Tadeuszem Wallasem. Włodarz powiatu i szef Wydziału UAM-u podjęli rozmowy dotyczące współpracy uczelni z jarocińskimi szkołami ponadgimnazjalnymi.

Jarociniacy na Festiwalu Nauki i Sztuki

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie wzięli udział w Festiwalu Nauki i Sztuki.  XVI już Festiwal odbył się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa poznańskiego UAM.

"Jedynka" najlepsza z rachunkowości

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie otrzymał tytuł najlepszej szkoły w wojewódzkim konkursie z rachunkowości  „Akademia Księgowego”. W nagrodę organizatorzy ufundowali szkole kamerę cyfrową, którą podczas uroczystej gali w Poznaniu odebrała dyrektor ZSP nr 1 w Jarocinie – Małgorzata Karwacka. Specjalną nagrodą za wyjątkowe osiągnięcia w przygotowania ekonomistów do wszystkich dotychczasowych pięciu edycji konkursu otrzymała nauczycielka z jarocińskiej „Jedynki” -  Małgorzata Ginter.

73. rocznica zbrodni katyńskiej

Przedstawiciele organizacji kombatanckich, służb mundurowych, placówek oświatowych oraz samorządowcy z terenu powiatu jarocińskiego wzięli dziś udział w obchodach 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 3. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uczestnicy uroczystości otrzymali okolicznościowe przypinki z napisem „Katyń 1940 – Powiat Jarociński – Pamiętamy!”, które wręczyli starosta Mikołaj Szymczak i wicestarosta Mirosław Drzazga.

12 kwietnia 2013

Wyróżnienie z Napoleonem

Uczniowie przeszkoleni przez jarocińskich konsultantów Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich odnieśli sukces w kolejnej edycji konkursu „Młodzi wiedzą o Funduszach”. Wśród wyróżnionych znalazła się praca  Arkadiusza Bilskiego, ucznia Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Zwyciężczyni konkursu Wiktoria Kornaszewska z gimnazjum w Gieczu, również korzystała z rad jarocińskich konsultantów.

Patriotyczny koncert w Mieszkowie

W ramach obchodów Roku Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 Ziemi Jarocińskiej w najbliższą niedzielę – 14 kwietnia o godz. 10.00 w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Mieszkowie odbędzie się Koncert Piosenek i Pieśni Patriotycznych. Przedsięwzięcie organizują uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Taczaka w Mieszkowie.

Dziewczęta z "jedynki" najlepsze

Reprezentacja dziewcząt Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie zajęła I miejsce w Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w Aerobiku Grupowym Szkół Ponadgimnazjalnych, który przeprowadzono 22 marca w  sali gimnastycznej jarocińskiej "Jedynki".

11 kwietnia 2013

Bezpłatne konsultacje z ekonomii społecznej

Fundacja im. Królowej Polski Św. Jadwigi  prowadzi Punkt Konsultacyjny Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Jarociński punkt czynny jest w środy w Warsztacie Terapii Zajęciowej w godz. 9-14. Można tam uzyskać bezpłatne konsultacje ekspertów ekonomii społecznej oraz specjalistów w zagadnieniach księgowości, marketingu i prawa podmiotów ekonomii społecznej.

Życzenia z okazji Światowego Dnia Inwalidy

Starosta Mikołaj Szymczak uczestniczył dziś w uroczystości z okazji Światowego Dnia Inwalidy. Spotkanie odbyło się w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Okolicznościowy koncert uświetniły występy zespołów z terenu Ziemi Jarocińskiej. Podczas spotkania włodarz powiatu złożył życzenia uczestnikom uroczystości i pogratulował - wyłonionemu przed miesiącem - nowemu prezesowi jarocińskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Stefanowi Bujnowiczowi wyboru na to stanowisko, życząc mu wytrwałości w działaniach na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych. Jednocześnie starosta Mikołaj Szymczak podkreślił duży wkład pracy w działalność związku poprzedniego prezesa Józefa Zielezińskiego, któremu złożył serdeczne podziękowania.

10 kwietnia 2013

Starosta spotkał się z młodzieżą z Białorusi

Władze powiatu jarocińskiego gościły 20 – osobową grupę młodzieży z Gimnazjum nr 1 w Stołpcach, która przyjechała do Jarocina na zaproszenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.  Współpraca szkół jest jednym z efektów partnerstwa Powiatu Jarocińskiego i Obwodu Stołpce.

10 kwietnia 2013