otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Co dziesiąta firma dostaje wsparcie

Wczoraj w Ministerstwie Gospodarki i Pracy odbyło się spotkanie dotyczące wsparcia polskich przedsiębiorstw z unijnych funduszy strukturalnych w pierwszym roku członkostwa Polski we Wspólnocie - Ze wsparcia Unii Europejskiej korzysta jedynie co dziesiąte składające wniosek przedsiębiorstwo - zdecydowana większość wniosków odrzucana jest z powodów niespełniania wymogów formalnych.

12 maja 2005
Informacje ogólne

Prawo swobody przepływu pracowników

Swobodny przepływ pracowników stanowi jeden z fundamentów tzw. rynku wewnętrznego istniejącego w Unii Europejskiej. Zgodnie z Traktatem o ustanowieniu Wspólnoty Europejskiej rynek wewnętrzny jest to obszar bez granic pomiędzy państwami członkowskimi, na którym zapewniony jest swobodny przepływ osób, towarów, usług i kapitału.

09 maja 2005
Informacje ogólne

Sejm przyjął nowelizację ustawy o VAT

W czwartek Sejm przyjął nowelizację ustawy o VAT. Ulga na złe długi, odliczenia dla samochodów czy podatek od zleceń to tylko niewielka część zmian. Na nowych przepisach skorzystają m.in. przedsiębiorcy, którzy mają niewypłacalnych dłużników.

09 maja 2005
Informacje ogólne

Będzie obniżka VAT wśród nowych członków UE?

Zgodnie z nową propozycją kompromisu w sprawie VAT kraje Unii Europejskiej mogłyby dłużej stosować zredukowane stawki tego podatku na uzgodnione wcześniej towary i usługi, a inne, w tym nowi członkowie UE, miałyby możliwość wprowadzenia takich stawek także u siebie - podał w czwartek tygodnik "European Voice".

09 maja 2005
Informacje ogólne

Nowy obowiązek dla księgowych z certyfikatem

rzeczpospolita.gifCi, którzy prowadząc usługowo księgi rachunkowe, zajmują się też wypełnianiem zwykłych ewidencji, powinni mieć dodatkowe ubezpieczenie obowiązkowe.

Dotychczas ubezpieczenie w tym zakresie było dobrowolne.

05 maja 2005
Informacje ogólne

Przeszkol swoją kadrę i pracowników za pieniądze z UE!

parp.gifPolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości opublikowała na swojej stronie internetowej listę dofinansowanych otwartych szkoleń i studiów podyplomowych w ramach SPO RZL działania 2.3 schemat a. "Doskonalenie umiejętności i kwalifikacji kadr".

04 maja 2005
Informacje ogólne

Patenty, znaki towarowe i prawa autorskie - nowy adres w sieci

Wszystkich zainteresowanych praktycznymi informacjami z zakresu prawa własności intelektualnej i 6. Programem Ramowym, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na stronę informacyjną www.ipr-helpdesk.org.

04 maja 2005
Informacje ogólne

Kasy fiskalne w salonach piękności

gazeta_prawna.gifOd 1 maja 2005 r. obowiązkiem ewidencjonowania obrotów przy zastosowaniu kas rejestrujących zostaną objęte nowe grupy podatników, m.in. fryzjerzy i kosmetyczki.

04 maja 2005
Informacje ogólne

Dotacje dla bezrobotnych bez podatku

gazeta_prawna.gifBezrobotni, którzy otrzymali w 2004 r. środki z Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej, nie będą musieli zapłacić od tych dotacji podatku. Właśnie zostało podpisane rozporządzenie przewidujące zaniechanie poboru podatku od tak przyznanych środków.

04 maja 2005
Informacje ogólne

Polsko-Chińska Izba Gospodarcza

Uprzejmie informujemy, że powstała Polsko-Chińska Izba Gospodarcza z siedzibą w Sopocie. Statutowe zadania izby to wspieranie rozwoju szeroko rozumianych polsko-chińskich kontaktów gospodarczych i handlowych na szczeblu małych i dużych przedsiębiorstw dowolnego sektora i branży. Członkami izby jest wielu inwestorów i przedsiębiorców ze strony chińskiej, jak również podmioty polskiego przemysłu i handlu.

04 maja 2005
Informacje ogólne

Wyróżnienia dla przedsiębiorców z powiatu jarocińskiego

krzyze_zaslugi.jpg
Wyróżnieni przedsiębiorcy z Ministrem Jackiem Piechotą, senator Genewefą Ferenc,
Wojewodą Andrzejem Nowakowskim oraz starostą jarocińskim Sławomirem Wąsiewskim


Adam Radaś - właściciel Firmy Produkcyjno-Handlowej "Paula" z Parzewa otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Brązowy Krzyż Zasługi natomiast Prezydent przyznał Wiesławie Biegun - właścicielce Zakładu Przetwórstwa Mięsnego W.P. Biegun z Jaraczewa. Odznaczenia zostały wręczone 25 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu przez Ministra Gospodarki Marka Piechotę.

04 maja 2005
Informacje ogólne

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Jarocińskiego w Lekkiej Atletyce

lekka2005.jpgW dniu 25 kwietnia 2005r. na stadionie spółki "Jarocin Sport" odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Jarocińskiego w Lekkiej Atletyce. Organizatorem tegorocznej edycji mistrzostw było Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie. O godz. 10.00 Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski, życząc młodym sportowcom osiągnięcia jak najlepszych wyników, otworzył zawody, które zgromadziły na starcie liczną rzeszę uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

29 kwietnia 2005
×