Forum Sołtysów

W ostatni piątek w Jarocinie odbyło się „Forum Sołtysów” z udziałem m.in.: Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, Starosty Jarocińskiego Teodora Grobelnego czy Radnego Sejmiku Wojewódzkiego Jana Grześka.

27 listopada 2017

Rewaloryzacja Parku Zabytkowego w Kotlinie II etap

W kotlińskim parku zakończył się drugi etap prac związanych z rewaloryzacją. Otoczenie parku wzbogaciło się o ponad 2 tysiące krzewów m.in.: jaśminowce, krzewuszki, hortensje, lilaki, pęcherznicę kalinolistną, irgę oraz śnieguliczkę.

22 listopada 2017

Poznańska Kolej Metropolitalna

17 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu Wicemarszałek Województwa Wojciech Jankowiak i Jan Grabkowski, Starosta Poznański - przedstawili informacje na temat zaawansowania prac nad projektem Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) w spotkaniu uczestniczył także Starosta Jarociński Teodor Grobelny.

21 listopada 2017

Starosta w Europarlamencie

Starosta Jarociński Teodor Grobelny wraz z delegacją samorządów województwa wielkopolskiego przebywał z wizytą w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Rodziny Powstańców Wielkopolskich

W związku z przypadającą w przyszłym roku setną rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego…

Alert meteo - mgła

Na obszarze województwa wielkopolskiego w nocy z 15 na 16 listopada br. prognozuje się wystąpienie mgły, która może ograniczać widzialność do 100 metrów.

CEPiK

Nadal występują spowolnienia i przerwy w działaniu systemu CEPiK 2, co znacznie wydłuża obsługę spraw związanych z rejestracją pojazdów w referacie komunikacji jarocińskiego starostwa powiatowego.

14 listopada 2017

Festyn Niepodległościowy w Wilkowyi

11 listopada br. w Wilkowyi odbył się „Festyn Niepodległościowy” pod patronatem Starosty Jarocińskiego Teodora Grobelnego.

13 listopada 2017

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

Wczoraj 9 listopada na jarocińskim rynku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości poprzedzony mszą świętą w kościele p.w. Chrystusa Króla.

10 listopada 2017

19 Dni Przeciwko Przemocy

Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie bierze udział w międzynarodowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania co roku prowadzona jest na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata.

09 listopada 2017

Modernizacja CEPiK - zmiany godzin urzędowania

Modernizacją Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK2.0)

08 listopada 2017

Erasmus - warsztaty szkoleniowe

Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+.? Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli.

07 listopada 2017