otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Porozumienie w sprawie PKM podpisane

Kolej Metropolitarna rusza od 2018 Powiat Jarociński oraz Powiat Poznański, Powiat Średzki, Miasto Poznań, Gmina Kórnik, Gmina Jarocin, Gmina Środa Wielkopolska, Gmina Krzykosy i Gmina Nowe Miasto nad Wartą zadeklarowały udział w projekcie Poznańskiej Kolei Metropolitarnej. Porozumienie zawarto oficjalnie dzisiaj w Poznaniu, w imieniu Powiatu Jarocińskiego porozumienie podpisał Starosta Jarociński Teodor Grobelny i Wicestarosta Mirosław Drzazga, a Zarząd Województwa Wielkopolskiego reprezentował Wojciech Jankowiak – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

11 grudnia 2017
Informacje ogólne

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Wczoraj 6 grudnia br. dzieci pracowników Starostwa Powiatowego w Jarocinie spotkały się ze Świętym Mikołajem...

08 grudnia 2017
Informacje ogólne

Konsultacje społeczne

Starosta Jarociński ogłasza konsultacje projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji z budżetu powiatu jarocińskiego dla szkół i placówek niepublicznych prowadzonych na terenie powiatu jarocińskiego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.

04 grudnia 2017
Informacje ogólne

Audycja radiowa Wieści Powiatu Jarocińskiego

W każdy ostatni piątek miesiąca na antenie Radia Elka o godz. 11.30 ukazuje się wywiad o aktualnych sprawach i działalności Starostwa Powiatowego w Jarocinie w ramach audycji - "WIEŚCI POWIATU JAROCIŃSKIEGO".

27 listopada 2017
Informacje ogólne

Forum Sołtysów

W ostatni piątek w Jarocinie odbyło się „Forum Sołtysów” z udziałem m.in.: Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, Starosty Jarocińskiego Teodora Grobelnego czy Radnego Sejmiku Wojewódzkiego Jana Grześka.

27 listopada 2017
Informacje ogólne

Rewaloryzacja Parku Zabytkowego w Kotlinie II etap

W kotlińskim parku zakończył się drugi etap prac związanych z rewaloryzacją. Otoczenie parku wzbogaciło się o ponad 2 tysiące krzewów m.in.: jaśminowce, krzewuszki, hortensje, lilaki, pęcherznicę kalinolistną, irgę oraz śnieguliczkę.

22 listopada 2017
Informacje ogólne

Poznańska Kolej Metropolitalna

17 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu Wicemarszałek Województwa Wojciech Jankowiak i Jan Grabkowski, Starosta Poznański - przedstawili informacje na temat zaawansowania prac nad projektem Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) w spotkaniu uczestniczył także Starosta Jarociński Teodor Grobelny.

21 listopada 2017
Informacje ogólne

Starosta w Europarlamencie

Starosta Jarociński Teodor Grobelny wraz z delegacją samorządów województwa wielkopolskiego przebywał z wizytą w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

15 listopada 2017
Informacje ogólne

Rodziny Powstańców Wielkopolskich

W związku z przypadającą w przyszłym roku setną rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego…

15 listopada 2017
Informacje ogólne

Alert meteo - mgła

Na obszarze województwa wielkopolskiego w nocy z 15 na 16 listopada br. prognozuje się wystąpienie mgły, która może ograniczać widzialność do 100 metrów.

15 listopada 2017
Informacje ogólne

CEPiK

Nadal występują spowolnienia i przerwy w działaniu systemu CEPiK 2, co znacznie wydłuża obsługę spraw związanych z rejestracją pojazdów w referacie komunikacji jarocińskiego starostwa powiatowego.

14 listopada 2017
Informacje ogólne

Festyn Niepodległościowy w Wilkowyi

11 listopada br. w Wilkowyi odbył się „Festyn Niepodległościowy” pod patronatem Starosty Jarocińskiego Teodora Grobelnego.

13 listopada 2017
×