Weź udział w rajdzie żniwnym

I Rowerowy Rajd Żniwny to jedna z imprez towarzyszących tegorocznym dożynkom powiatowo – gminnym. Głównym organizatorem rajdu jest Stowarzyszenie dla Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Miś”, organizacja doświadczona w przygotowaniu podobnych rajdów. W rajdzie może wziąć udział każdy, kto przyozdobi swój rower elementem związanym ze żniwami. Dla właściciela najoryginalniej  ozdobionego roweru przewidziana jest nagroda. Trasa rajdu ma ok. 16 km. Rowerzyści wyruszą z jarocińskiego rynku w niedzielę 8 września o godz. 15.00. „Żniwny” peleton przejedzie przez Zakrzew, Prusy, Roszkówko, Wilczę, by dotrzeć na boisko w Magnuszewicach, gdzie odbywać się będą uroczystości dożynkowe Powiatu Jarocińskiego i Gminy Kotlin. Więcej informacji na temat rajdu i chęć udziału w imprezie można zgłaszać pod numerem Tel. 724660584.

28 sierpnia 2013

Złóż wniosek do budżetu

Zarząd Powiatu w Jarocinie przystępuje do prac związanych z opracowaniem budżetu powiatu jarocińskiego na rok 2014. Warto wiedzieć, że wszyscy mieszkańcy mogą mieć wpływ na tworzenie tego najważniejszego w samorządzie planu finansowego. Do 30 września zarówno radni, jak i mieszkańcy powiatu mogą zgłaszać swoje wnioski do budżetu. Wypełnione formularze należy składać w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Jarocinie.
Wniosek.doc Wniosek.doc

27 sierpnia 2013

Rzutniki i tablice multimedialne za szkolenia

Kolejni uczniowie i nauczyciele Zespołu szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach skorzystali z dodatkowych szkoleń finansowanych ze środków unijnych. Tym razem uczniowie zdobywali umiejętności z zakresu grafiki komputerowej, a nauczyciele szkolili się w e-learningu.

26 sierpnia 2013

Rzutniki i tablice multimedialne za szkolenia

26 sierpnia 2013

Święto żołnierzy

93 rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego było okazją do uczczenia pamięci tych, którzy oddali swe życie w walce o wolność ojczyzny. Na cmentarzu przy grobach jarociniaków, oraz żołnierzy Wojska Polskiego, którzy zmarli w szpitalu wojskowym w 1920 roku złożono kwiaty i zapalono znicze. Wcześniej w jednostce swoje święto uczcili żołnierze 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk.

16 sierpnia 2013

Obwodnica Jarocina w nowym załączniku

Ministerstwo Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej skierowało do konsultacji społecznych projekt załącznika nr 6 do uchwały Rady Ministrów, ustanawiającej Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Załącznik zawiera obwodnice 11 miast, w tym 13 kilometrowy odcinek obwodnicy Jarocina. Jeśli uchwała przejdzie weryfikację w proponowanym kształcie oznacza to, że jeszcze w tym roku mogą zostać ogłoszone przetargi na realizację wytypowanych przez ministerstwo 11 obwodnic, także obwodnicy Jarocina. Działania takie umożliwiłyby rozpoczęcie realizacji inwestycji ze środków europejskich już w 2014 roku.

więcej na stronie

07 sierpnia 2013

Czy wrócą kursy pociągów do Gniezna?

Starosta jarociński Mikołaj Szymczak zwrócił się do marszałka województwa wielkopolskiego o rozważenie możliwości przywrócenia kursów pociągów na linii Jarocin – Gniezno – Jarocin.

05 sierpnia 2013

Dożynki w Magnuszewicach

Tegoroczne dożynki Powiatu Jarocińskiego odbędą się w Magnuszewicach. Tym razem współgospodarzem imprezy będzie Gmina Kotlin. Święto plonów zaplanowano na niedzielę - 8 września. Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Urząd Gminy Kotlin przewidują szereg atrakcji, m.in. rowerowy rajd żniwny, występy artystyczne, atrakcje dla dzieci i tradycyjną zabawę ludową z zespołem Two Boys. Starostami tegorocznych dożynek gminno - powiatowych będą: Dominika Kwiecińska – sołtys Twardowa i Zbigniew Orpel – sołtys Magnuszewic.

02 sierpnia 2013

Zatrzymaj się i oddaj hołd

1 sierpnia o godz. 17 na jedną minutę włączone zostaną syreny alarmowe upamiętniające 69. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Zatrzymajmy się  na moment i my, by w rocznicę godziny "W" oddać hołd powstańcom - zachęca starosta jarociński Mikołaj Szymczak. Wcześniej władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin uczciły wydarzenie składając kwiaty pod tablicą pamiątkową znajdującą się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

01 sierpnia 2013

Rozwiązano umowę z dyrektorem DPS

Zarząd Powiatu w Jarocinie informuje, że z dniem 31 lipca 2013 roku została rozwiązana umowa o pracę z dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie - Konradem Krzynowkiem.

31 lipca 2013