otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Rusza rozbudowa jarocińskiego szpitala

szpital_wykonawca.jpg
W dniu 18 maja br. Starosta Jarociński - Sławomir Wąsiewski (po prawej)
podpisał umowę z wykonawcą rozbudowy szpitala Hydrobudową 9.
W imieniu wykonawcy umowę podpisał dyrektor oddziału w Jarocinie - Leszek Łuczak.


Planowana od kilku lat rozbudowa i modernizacja jarocińskiego szpitala jest niezbędna by sprostać obowiązującym standardom i wymogom zawartym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej. Czas płynie nieubłaganie, a termin dostosowania obiektów szpitalnych do wymogów "ministerialnych" upływa w 2006 roku.

18 maja 2005
Informacje ogólne

Pośrednictwo pracy za granicą

W 2004 roku działało 271 agencji pośrednictwa do pracy za granicą (w 2003 r. było to 158 podmiotów). Za ich pośrednictwem skierowano w ubiegłym roku do zatrudnienia za granicą 52 316 Polaków, w tym do krajów UE/EOG - 41 630 osób, spośród których aż 21 215 osoby (tj. 51 proc.) uzyskało pracę w branży morskiej. Najwięcej osób wyjechało do pracy w Norwegii, na Cyprze, w Wielkiej Brytanii i Holandii.

17 maja 2005
Informacje ogólne

Remonty na drogach powiatu jarocińskiego

drogi_marcinkowskiego.jpg
W ramach bieżącego utrzymania dróg wyremontowano
m. in. ul. Marcinkowskiego w Jarocinie


Wiosenne remonty na drogach powiatowych rozpoczęto od wyrównania i wyprofilowania trzech ulic powiatowych w Jarocinie o nawierzchni nieutwardzonej: ulica Opłotki, Wybudowana i Zajęcza - prace te wykonał Zakład Ulic s.c. z Jarocina, w końcu marca 2005 roku.

16 maja 2005
Informacje ogólne

Złoty Krzyż Zasługi dla radnego Rady Powiatu

mieloszyk1.jpg

Jerzy Mieloszyk
- radny Rady Powiatu w Jarocinie został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. W imieniu Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyż wręczył Wojewoda Wielkopolski Andrzej Nowakowski.

16 maja 2005
Informacje ogólne

Co dziesiąta firma dostaje wsparcie

Wczoraj w Ministerstwie Gospodarki i Pracy odbyło się spotkanie dotyczące wsparcia polskich przedsiębiorstw z unijnych funduszy strukturalnych w pierwszym roku członkostwa Polski we Wspólnocie - Ze wsparcia Unii Europejskiej korzysta jedynie co dziesiąte składające wniosek przedsiębiorstwo - zdecydowana większość wniosków odrzucana jest z powodów niespełniania wymogów formalnych.

12 maja 2005
Informacje ogólne

Prawo swobody przepływu pracowników

Swobodny przepływ pracowników stanowi jeden z fundamentów tzw. rynku wewnętrznego istniejącego w Unii Europejskiej. Zgodnie z Traktatem o ustanowieniu Wspólnoty Europejskiej rynek wewnętrzny jest to obszar bez granic pomiędzy państwami członkowskimi, na którym zapewniony jest swobodny przepływ osób, towarów, usług i kapitału.

09 maja 2005
Informacje ogólne

Sejm przyjął nowelizację ustawy o VAT

W czwartek Sejm przyjął nowelizację ustawy o VAT. Ulga na złe długi, odliczenia dla samochodów czy podatek od zleceń to tylko niewielka część zmian. Na nowych przepisach skorzystają m.in. przedsiębiorcy, którzy mają niewypłacalnych dłużników.

09 maja 2005
Informacje ogólne

Będzie obniżka VAT wśród nowych członków UE?

Zgodnie z nową propozycją kompromisu w sprawie VAT kraje Unii Europejskiej mogłyby dłużej stosować zredukowane stawki tego podatku na uzgodnione wcześniej towary i usługi, a inne, w tym nowi członkowie UE, miałyby możliwość wprowadzenia takich stawek także u siebie - podał w czwartek tygodnik "European Voice".

09 maja 2005
Informacje ogólne

Nowy obowiązek dla księgowych z certyfikatem

rzeczpospolita.gifCi, którzy prowadząc usługowo księgi rachunkowe, zajmują się też wypełnianiem zwykłych ewidencji, powinni mieć dodatkowe ubezpieczenie obowiązkowe.

Dotychczas ubezpieczenie w tym zakresie było dobrowolne.

05 maja 2005
Informacje ogólne

Przeszkol swoją kadrę i pracowników za pieniądze z UE!

parp.gifPolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości opublikowała na swojej stronie internetowej listę dofinansowanych otwartych szkoleń i studiów podyplomowych w ramach SPO RZL działania 2.3 schemat a. "Doskonalenie umiejętności i kwalifikacji kadr".

04 maja 2005
Informacje ogólne

Patenty, znaki towarowe i prawa autorskie - nowy adres w sieci

Wszystkich zainteresowanych praktycznymi informacjami z zakresu prawa własności intelektualnej i 6. Programem Ramowym, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na stronę informacyjną www.ipr-helpdesk.org.

04 maja 2005
Informacje ogólne

Kasy fiskalne w salonach piękności

gazeta_prawna.gifOd 1 maja 2005 r. obowiązkiem ewidencjonowania obrotów przy zastosowaniu kas rejestrujących zostaną objęte nowe grupy podatników, m.in. fryzjerzy i kosmetyczki.

04 maja 2005
×