otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

IV Międzypowiatowy Przegląd Talentów Muzycznych

30 listopada w Środzie Wielkopolskiej odbył się IV Międzypowiatowy Przegląd Talentów Muzycznych. Powiat jarociński reprezentowało sześciu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie.

03 grudnia 2003
Informacje ogólne

Spotkanie z przedstawicielami świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej

W środę 26 listopada w Starostwie Powiatowym w Jarocinie odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu w Jarocinie oraz przedstawicieli władz samorządowych gmin z terenu powiatu jarocińskiego z przedstawicielami świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarze rodzinni z terenu powiatu jarocińskiego nie złożyli ofert do NFZ.

28 listopada 2003
Informacje ogólne

Wyższe nakłady na inwestycje drogowe

Ponad 3 mln złotych przeznaczył powiat jarociński w 2003 roku na wykonanie inwestycji i remontów kapitalnych oraz utrzymanie dróg. Jest to kwota o 2 mln wyższa niż w roku 2002.

25 listopada 2003
Informacje ogólne

Krzysztof Kolberger w Śmiełowie

kolberger1.jpg

Spektakl "Kartki z podróży" w wykonaniu Krzysztofa Kolbergera z akompaniamentem Janusza Strobla przyciągnął do Śmiełowa wielu miłośników poezji.

25 listopada 2003
Informacje ogólne

Spotkanie Klubu Regionalistów Ziemi Jarocińskiej

W Jarocinie powstał Klub Regionalistów Ziemi Jarocińskiej. Na zebraniu założycielskim, które odbyło się na początku kwietnia 2003 roku uzgodniono, że Klub będzie działał przy Oddziale PTTK w Jarocinie, zgodnie z jego Statutem. Deklarację założycielską potwierdziło 23 regionalistów. Wybrany został Zarząd Klubu w składzie: prezes - Jan Jajor, wiceprezes - Zbigniew Zamroczyński, sekretarz - kronikarz - Krystyna Zawadzka, skarbnik - Andrzej Tobolski, członek - Gertruda Witczak oraz Komisja Rewizyjna w składzie: Janina Grala, Marian Broda, Magdalena Pietras.

24 listopada 2003
Informacje ogólne

"Szansa 45+"

Projekt "Szansa 45+" przygotowany przed powiat jarociński znalazł się w dziesiątce najlepszych projektów napisanych przez samorządy województwa wielkopolskiego.

szansa45.jpgPodczas konferencji samorządy prezentowały charakterystyczne dla swoich regionów elementy promocyjne. My postawiliśmy na muzykę rockową, która przez wiele lat gościła w Jarocinie. Na zdjęciu, w otoczeniu irokezów, starosta jarociński Sławomir Wąsiewski (z prawej) dziękuje Bogdanowi Kamińskiemu, który opiekował się zespołem powiatu jarocińskiego przygotowującym projekt "Szansa 45+".

14 listopada 2003
Informacje ogólne

Prozdrowotny rajd rowerowy

rajd_rowerowy.jpg
Na starcie rajdu stanęli m.in. Jolanta Mejzińska - Wicestarosta
Jarociński (w zielonym dresie), obok Jerzy Mieloszyk - radny
Rady Powiatu w Jarocinie oraz Henryk Kowalski
- Prezes Jarocin-Sport sp. z o.o.


Około dwustu uczestników wzięło udział w rajdzie rowerowym podsumowującym akcje: Żyj zdrowo i Daj sobie szansę. Organizatorami rajdu i obu akcji byli: Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Szpital Powiatowy w Jarocinie oraz NZOZ "Profilaktyka".

27 października 2003
Informacje ogólne

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

"Dzień Edukacji Narodowej jest doskonałą okazją by podziękować Państwu za wkład pracy, jaki wnosicie w wychowanie młodego pokolenia mieszkańców Ziemi Jarocińskiej. Chylę przed Wami czoło, wyrażając w ten sposób ogromny szacunek dla misji, którą spełniacie - powiedział podczas uroczystości Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej Starota Jarociński Sławomir Wąsiewski. - Nauczyciel to człowiek, który powinien posiadać odpowiedni zbiór cech osobowości oraz umiejętność poświęcania się dla dobra innych osób. To zarówno zawód, jak i powołanie. To cechy wrodzone, jak i wyuczone. Dopiero połączenie ze sobą wszystkich tych elementów jest gwarancją sukcesu. Wam się to udało" - podkreślił S. Wąsiewski.

21 października 2003
Informacje ogólne

Porozumienie z Funduszem Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego S.A. w Poznaniu

fripww.jpgW piątek, 19 września br., Powiat Jarociński i Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego SA w Poznaniu podpisali porozumienie o współpracy. Powiat Jarociński jest 17 jednostką, która przystąpiła do funudszu.

22 września 2003
Informacje ogólne

Dożynki Wojewódzko-Archidiecezjalne

dozynki2003.jpgW niedzielę 31 sierpnia Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski uczestniczył w Dożynkach Wojewódzko-Archidiecezjalnych, które w tym roku odbywały się w Gostyniu. Delegację wieńcową powiatu jarocińskiego reprezentowali przedstawiciele Zespołu Folklorystycznego "GOLINIACY". Oni też wykonali okazały wieniec dożynkowy.

03 września 2003
Informacje ogólne

Spotkanie z Markiem Wagnerem

wagner2.jpgStarosta Jarociński Sławomir Wąsiewski gościł u Szefa Kancelarii Premiera Marka Wagnera. Podczas spotkania starosta przekazał projekt rozbudowy jarocińskiego szpitala oraz rozmawiał na temat możliwości wsparcia finansowego projektu. Spotkanie odbyło się w Warszawie 25 sierpnia 2003 roku.

01 września 2003
Informacje ogólne

Spotkanie z Szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

wagner1.jpgW poniedziałek, 25 sierpnia, Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski oraz Prezydent Prowincji Frosinone (Włochy) Francesco Scalia gościli w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podczas spotkania z Szefem Kancelarii, Markiem Wagnerem, rozmawiali o możliwości wsparcia planowanej budowy portu przeładunkowego na terenie powiatu jarocińskiego.

01 września 2003
×