otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Informacja o stypendiach dla uczniów i studentów

Wnioski o przyznanie stypendium dla studentów w ramach Działania 2.2 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w Starostwie Powiatowym w Jarocinie były przyjmowane od uczniów od dnia 06.08. do dnia 13.09.2004r., natomiast od studentów od dnia 06.08. do dnia 30.09.2004r.

11 października 2004
Informacje ogólne

Coraz lepsze chodniki przy drogach powiatowych

Wśród tegorocznych nakładów związanych z poprawą stanu chodników przy drogach powiatowych zaplanowano w budżecie powiatu jarocińskiego 200 tys. zł. "Za tę kwotę zakupiona została kostka brukowa przeznaczona na budowę chodników. Każda z gmin naszego powiatu otrzymała kostkę o równowartości 50 tys. zł." - mówi starosta jarociński Sławomir Wąsiewski.

24 września 2004
Informacje ogólne

Turniej Tenisa Stołowego

od_aten7.jpgW ramach programu "Od Aten do Jarocina", 18 września br. rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego.

Rozgrywki przeprowadzono w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Wzięli w nich udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Podczas turnieju obecny był również Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski, który wręczył medale zwycięzcom turnieju.

Wyniki turnieju Wyniki turnieju (215.03 KB)

23 września 2004
Informacje ogólne

Generał Tusiński z wizytą w Jarocinie

tusinski.jpg21 września 2004 roku do Jarocina przybył Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Henryk Tusiński. Generał gościł w Jarocinie na zaproszenie starosty jarocińskiego Sławomira Wąsiewskiego. Celem spotkania było wspólne rozpatrzenie problemów jarocińskiej jednostki.

23 września 2004
Informacje ogólne

Pracownicy starostwa dla Biesłanu

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Jarocinie włączyli się w akcję pomocy rodzinom poszkodowanym podczas tragedii w Biesłanie. Kwotę 290 zł przekazano do jarocińskiego oddziału PCK.

23 września 2004
Informacje ogólne

Szkoła specjalna przysposabiająca do pracy

Z początkiem roku szkolnego 2004/2005 w Jarocinie zaczęła funkcjonować Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy. Organem prowadzącym szkołę jest Powiat Jarociński. Z dniem utworzenia Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Jarocinie została włączona do Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

02 września 2004
Informacje ogólne

Powiatowy Program Przeciwdziałania Bezrobociu

Na ostatniej sesji Rada Powiatu w Jarocinie uchwaliła "Powiatowy program przeciwdziałania bezrobociu oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy". Program ten ma przyczynić się do zwiększenia aktywności gospodarczej powiatu, skonsolidowania związków społecznych i ekonomicznych w lokalnym środowisku, wzmacniania współpracy pomiędzy organizacjami samorządowymi oraz pozarządowymi. Zakłada realizację wspólnych celów, promowanie i powstanie spójnej polityki rynku pracy w powiecie, stworzenie kompleksowego podejścia do rozwiązywania problemów społecznych oraz podniesienia poziomu wykształcenia jego mieszkańców.

02 września 2004
Informacje ogólne

65 rocznica wybuchu II wojny światowej

W 65 rocznicę wybuchu II wojny światowej władze samorządowe powiatu jarocińskiego oraz gminy Jarocin z towarzyszeniem organizacji kombatanckich, pocztów sztandarowych oraz harcerzy złożyły wiązaki kwiatów pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej 1939-1945 w jarocińskim Parku Zwycięstwa.

01 września 2004
Informacje ogólne

Dożynki Wojewódzkie 2004

chodziez2004.jpg

Delegacja powiatu jarocińskiego uczestniczyła w Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich, które odbyły się w dniu 29 sierpnia br. w Chodzieży.

W skład delegacji weszła młodzież z Zespołu Folklorystycznego "Snutki" z Potarzycy. Wieniec dożynkowy powiatu jarocińskiego przygotowali członkowie Zespołu Folklorystycznego "Goliniacy" z Goliny.

01 września 2004
Informacje ogólne

Rok szkolny 2004/2005 już rozpoczęty

rok_szkolny2004_1.jpgDzisiaj, Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski, zainaugurował rok szkolny 2004/2005. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Wcześniej uczniowie uczestniczyli we mszy świętej, która odprawiona została w kościele oo. Franciszkanów w Jarocinie.

01 września 2004
Informacje ogólne

Spotkanie w jednostce wojskowej

W piątek (27 sierpnia) w jarocińskiej jednostce wojskowej odbyło się spotkanie przedstawicieli środowiska kombatanckiego oraz władz powiatu jarocińskiego z dowódcą jednostki. Spotkanie było doskonałą okazją do zapoznania się z historią oraz aktualną sytuacją 16. Batalionu Usuwania Zniszczeń Lotniskowych, stacjonującego w Jarocinie.

spotkanie_w_jednostce.jpg

30 sierpnia 2004
Informacje ogólne

Święto Wojska Polskiego

15sierpnia2005.jpgW minioną niedzielę 15 sierpnia, na terenie całego kraju obchodzono uroczyście Święto Wojska Polskiego - upamiętniające przełomowy moment Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

16 sierpnia 2004
×