Darowizna na lądowisko

Wojewoda wielkopolski przychylił się do wniosku starosty jarocińskiego dotyczącego wyrażenia zgody na przekazanie Powiatowi Jarocińskiemu nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, położonej w Bachorzewie. Zgodnie z założeniami nieruchomość ma zostać przeznaczona na wybudowanie lądowiska dla potrzeb ratownictwa medycznego.

Nowoczesny blok operacyjny

Uroczyste otwarcie bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni zakończyło kolejny etap podnoszenia standardu usług świadczonych przez jarociński szpital. W pustych od ponad trzech lat pomieszczeniach pojawił się nowoczesny sprzęt medyczny wart 3,6 mln zł. Większość środków - 2 mln 718 tys. zł udało się pozyskać z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Uroczystość połączona była z oficjalnym przekazaniem wideoendoskopu, który zakupiono dzięki wsparciu finansowemu samorządów powiatu jarocińskiego.

Eurodeputowana w Jarocinie

Sidonia Jędrzejewska - posłanka do Parlamentu Europejskiego była gościem władz powiatu jarocińskiego. Wcześniej eurodeputowana z Wielkopolski spotkała się z młodzieżą II klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu dziennikarskim w ZSP nr 1 w Jarocinie.

"Cuda natury" w Tarcach

„Cuda natury” - pod takim hasłem odbył się powiatowy konkurs recytatorski zorganizowany 10 lutego w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach.

11 lutego 2010

Kwalifikacja wojskowa w marcu

15 marca rozpocznie się kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu jarocińskiego. Przed Powiatową Komisją Lekarską w Jarocinie stawią się mężczyźni urodzeni w 1991 roku. Wzywane również będą osoby, które ukończyły 18 rok życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej. Kwalifikacja potrwa do 9 kwietnia.

Powódź pod kontrolą

Wojewoda wielkopolski zwołał w trybie pilnym posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie, które odbyło się na początku lutego, w całości poświęcone zostało przygotowaniom Wielkopolski do działań w sytuacji wystąpienia zagrożenia powodzią. W posiedzeniu uczestniczyli m.in. wielkopolscy starostowie, w tym wicestarosta jarociński Przemysław Musielak.

Specjaliści od żywienia

Aneta Aleksandrowska uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zajęła III miejsce w Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności.  W XIV edycji imprezy, która odbyła się 15 stycznia w Poznaniu, wzięli udział uczniowie liceów ogólnokształcących i techników.

Proekologiczna dotacja

Kolejne środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zainwestowane zostaną w rewaloryzację zabytkowych parków w Górze i Zakrzewie oraz uzupełnienie zadrzewień w krajobrazie rolniczym powiatu jarocińskiego. Tym razem samorządowi powiatu udało się pozyskać 27 tys. zł.

09 lutego 2010

Modelowy szpital

W najbliższy poniedziałek - 15 lutego w jarocińskim szpitalu odbędzie się uroczyste otwarcie bloku operacyjnego i centralnej sterylizacji. Ich uruchomienie kończy kolejny etap podnoszenia standardu usług świadczonych przez jarociński szpital. Tym razem placówka wzbogaciła się w nowoczesny sprzęt medyczny wartości 3,6 mln zł. 2 mln 718 tys. zł udało się pozyskać z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

09 lutego 2010

Trzecie miejsce w rankingu

Wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej Kotlin – Sławoszew – granica powiatu” pozytywnie przeszedł ostatnią z ocen – ocenę merytoryczną i znalazł się na 3 miejscu listy rankingowej, która niebawem przedłożona zostanie pod obrady Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Pozytywna decyzja Zarządu Województwa pozwoli na szybkie rozpoczęcie prac związanych z realizacją inwestycji.

Hitowa trójka z powiatu

Trzy firmy z terenu powiatu jarocińskiego wyróżnione zostały tytułem „HIT”, przyznanym w Konkursie Gospodarczo – Samorządowy HIT Wielkopolski 2009. Zaszczytny tytuł otrzymały: PPHU „Ania” Anna Malecha z Jarocina, Spółdzielcze Przedsiębiorstwo „ZAL-MET” Konrad Kołacki z Zalesia oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji - Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne w Żerkowie. Jako pierwszy z gratulacjami dla przedsiębiorców reprezentujących jarocińskie firmy pospieszył obecny na ceremonii wręczenia tytułów, starosta jarociński Stanisław Martuzalski.

Kotlin uczcił Powstańców Wielkopolskich

5 lutego na terenie gminy Kotlin zorganizowano uroczystości z okazji obchodów 91. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.