otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

XIII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

25 uczniów z terenu powiatu jarocińskiego zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu konkursu wiedzy o Wielkopolsce. Powiatowy etap XIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce rozegrany został 5 lutego 2009 r. w Gimnazjum im. Bohaterów Armii „Poznań” w Jaraczewie. 

11 lutego 2009
Informacje ogólne

Benefisowa "dziesiątka"

W ostatni piątek stycznia świętowano jubileusz Powiatu Jarocińskiego. Uroczystość zorganizowana została w formie benefisu, podczas którego wspominano dokonania minionych 10 lat działalności samorządu i życzono dalszych sukcesów.

10 lutego 2009
Informacje ogólne

Hit dla Mariki i Kanbudu

Zakład Dziewiarski „MARIKA” s.c. w Jarocinie oraz Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe  KANBUD Sp. z o.o. w Cielczy otrzymały tytuł Wielkopolski Gospodarczo -Samorządowy HIT roku 2008. Nominacja do tego prestiżowego wyróżnienia przypadła jarocińskiemu przedsiębiorstwu ANIA - Anna Malecha.

09 lutego 2009
Informacje ogólne

Wyzwolenie Ziemi Jarocińskiej

W środę 24 stycznia 1945r. Jarocin został wyzwolony przez oddziały 33 Armii (ogólnowojskowej) dowodzonej przez gen. Wiaczesława Dimitrewicza Cwietajewa oraz żołnierzy 7 Korpusu Kawalerii Gwardii. Grupą żołnierzy radzieckich, którzy pierwsi wkroczyli do miasta dowodził pułkownik T. Wasilenko. Dla uczczenia pamięci poległych wzniesiono pomnik – mauzoleum na cmentarzu w Jarocinie, pod którym w 64. rocznicę wyzwolenia władze powiatu jarocińskiego złożyły wiązankę kwiatów. Tydzień później przy obelisku w Osieku samorządowcy oddali hołd poległym Polakom, którzy 31 stycznia 1945r. stoczyli potyczkę z żołnierzami niemieckimi ukrywającymi się w lesie między Osiekiem a Bielejewem.

09 lutego 2009
Informacje ogólne

Wicemarszałek Niesiołowski w Jarocinie

Legenda i symbol walki o niepodległą Polskę, wyrazista osobowość wyrażająca nierzadko kontrowersyjne poglądy, człowiek niezwykłej energii - wicemarszałek sejmu Stefan Niesiołowski spotkał się wczoraj z młodzieżą Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Marszałkowi towarzyszyli posłowie Maciej Orzechowski i Witold Sitarz oraz starosta jarociński Stanisław Martuzalski.

04 lutego 2009
Informacje ogólne

Wizyta białoruskiej delegacji

Przez trzy dni na terenie powiatu jarocińskiego gościła 7-osobowa delegacja przedstawicieli Obwodu Stołbce na Białorusi, z którym samorząd Powiatu Jarocińskiego współpracuje od 2005 roku. Przyjaciele z Białorusi, na czele z przewodniczącym Obwodu Stołbce Władimirem Miśko, pokonali blisko 800 km by móc uczestniczyć w Benefisie z okazji jubileuszu 10-lecia samorządu Powiatu Jarocińskiego.

04 lutego 2009
Informacje ogólne

KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY

OSTRZEŻENIE o marznących opadach

04 lutego 2009
Informacje ogólne

Kolejne pieniądze na rozwój przedsiębiorstw przyznane

22 stycznia 2009r. zakończona została ocena wniosków aplikacyjnych składanych przez przedsiębiorców z sektora MSP z Województwa Wielkopolskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Priorytet I Konkurencyjność przedsiębiorstw Działanie 1.2 Wsparcie rozwoju MSP. Nabór wniosków trwał od 20.06.2008 roku do 25.07.2008 roku.03 lutego 2009
Informacje ogólne

Rada zatrudnienia w nowym składzie

Starosta jarociński Stanisław Martuzalski powołał nowych członków Rady Zatrudnienia działającej przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarocinie.

03 lutego 2009
Informacje ogólne

Nabór wniosków na odnowę i rozwój wsi

Punkt Informacyjny WRPO w Jarocinie informuje, iż Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił Uchwałą nr 2166/2009 z dnia 16 stycznia 2009 r. nabór wniosków o przyznanie pomocy dla Działania „Odnowa i rozwój wsi” realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2007-2013. Nabór wniosków trwać będzie od dnia 2 lutego do dnia 1 kwietnia 2009 r.


03 lutego 2009
Informacje ogólne

Baliki dla uczniów szkoły specjalnej

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie balowali w styczniu aż dwa razy. Najpierw skorzystali z zaproszenia starszych kolegów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie i uczestniczyli w baliku karnawałowym. Kilka dni później wzięli udział w balu przebierańców, który zorganizowano na terenie szkoły specjalnej.

03 lutego 2009
Informacje ogólne

Informatycy na start

plakat_informatycy.jpgDo 6 marca można zgłaszać  kandydatów do II Powiatowego Konkursu Informatycznego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jarocińskiego.

03 lutego 2009
×