otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Budują boisko przy "Dwójce"

Przed miesiącem rozpoczęły się prace związane z budową wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie. Powiatowa inwestycja będzie kosztowała około 450 tys. zł. Blisko połowę tej kwoty udało nam się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki, pozostałe środki pochodzić będą z budżetu powiatu – informuje starosta jarociński Stanisław Martuzalski.

07 października 2008
Informacje ogólne

Odznaczeni weterani

Dziesięciu oficerów z gminy Jarocin, weteranów II wojny światowej, zostało odznaczonych Krzyżem Pamiątkowym Czynu Frontowego 1 i 2 Armii Wojska Polskiego. Żołnierze 1 i 2  armii mieli przeogromny wkład w wyzwolenie naszej ojczyzny - podkreślił obecny w Jarocinie Leopold Barzęc, prezes kaliskiego zarządu okręgowego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów  Politycznych. Odznakę za zasługi otrzymał Leon Tyrakowski przewodniczący Zarządu Osiedla 700-lecia w Jarocinie. Życzenia odznaczonym złożyli starosta Stanisław Martuzalski i burmistrz Adam Pawlicki.

06 października 2008
Informacje ogólne

"Snutki" zdeklasowały rywali

Zespół Folklorystyczny „Snutki” z Potrzycy zdobył trzy pierwsze i dwa trzecie miejsca podczas Krajowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, który pod koniec września odbył się w Zakopanem. Prawdziwy wybuch entuzjazmu zespołu z Potarzycy nastąpił w momencie obwieszczenia przez jury faktu, że zespół zwyciężył także w klasyfikacji generalnej festiwalu i w nagrodę otrzymał 32-calowy telewizor LCD.

06 października 2008
Informacje ogólne

Maturzyści nagrodzeni

Nagrody dla najlepszych maturzystów stały się w powiecie jarocińskim tradycją. Podobnie jest w latach ubiegłych samorząd powiatowy przyznał najlepszym maturzystom z pięciu szkół ponadgimnazjalnych nagrody pieniężne. Podczas wrześniowej sesji rady starosta Stanisław Martuzalski i przewodniczący rady Zygmunt Meisnerowski złożyli wyróżnionym uczniom serdeczne gratulacje i wręczyli symboliczne czeki wartości 1 tys. zł.

06 października 2008
Informacje ogólne

Szubianki odnowione

Blisko 800 tys. zł kosztowała zrealizowana przez powiat jarociński termomodernizacja budynku przy ul. Szubianki w Jarocinie. W ramach inwestycji ocieplono stropodachy i ściany zewnętrzne budynku, wymieniono okna i drzwi oraz zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania. Inwestycja została wsparta środkami zewnętrznymi pozyskanymi przez starostwo z Fundacji EkoFundusz.

Gmach przy Szubiankach jest własnością powiatu. Samorząd kupił go od Spółdzielni Inwalidów „Współpraca”, która przeniosła się do sąsiednich budynków produkcyjnych. Transakcja realizowana była etapami od końca 2001 roku. W pierwszej kolejności powiat zakupił II piętro, rok później parter. Ostatni – trzeci etap dotyczył zakupu gruntu oraz I piętra budynku. W nowym miejscu zlokalizowano placówki zajmujące się pomocą społeczną: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Ośrodek ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności, Zespół Szkół Specjalnych, Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Pod koniec ubiegłego roku dołączyła do nich Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

01 października 2008
Informacje ogólne

Miłość krzyżem się mierzy

Organizacje kombatanckie z terenu powiatu jarocińskiego wspólnie z harcerzami i władzami samorządowymi oddały hołd ofiarom sowieckiej okupacji rozpoczętej 17 września 1939 roku. W 69. rocznicę tego wydarzenia delegacje złożyły kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie.

18 września 2008
Informacje ogólne

Szkoły odpowiedziały na apel

Kilkadziesiąt kartonów i torebek z artykułami szkolnymi zebrały placówki oświatowe z terenu powiatu jarocińskiego w ramach akcji zainicjowanej przez senator Małgorzatę Adamczak i starostę jarocińskiego Stanisława Martuzalskiego. Na apel będący wyrazem solidarności z poszkodowanymi przez trąbę powietrzną mieszkańcami powiatu strzeleckiego, odpowiedziało 12 placówek z terenu powiatu jarocińskiego, od przedszkolaków poczynając, na uczniach szkół ponadgimnazjalnych kończąc.  

16 września 2008
Informacje ogólne

Akordeony i "Czesław Śpiewa"

5 października rusza kolejny Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych. Organizatorzy imprezy zapowiadają szereg atrakcji, wśród których będzie można „na żywo” posłuchać i obejrzeć tegoroczne zjawisko muzyczne – projekt „Czesław Śpiewa”. W ramach festiwalu odbędą się także warsztaty muzyczne „Piazzola – muzyka mistrza”. Zajęcia dla uzdolnionych muzycznie dzieci i młodzieży z Wielkopolski poprowadzi znakomity akordeonista i bandoneonista Wiesław Prządka. Artysta wzorem Astora Piazzolli - wybitnego wirtuoza bandoneonu wprowadzi także szerszą publiczność w tajniki gry tym instrumencie podczas swojego recitalu w Słupi.

16 września 2008
Informacje ogólne

Remont w starostwie

Od kilku tygodni trwa remont pomieszczeń głównej siedziby jarocińskiego starostwa. Prace mają zakończyć się do 31 października. Musieliśmy podjąć decyzję o przeprowadzeniu remontu, ponieważ biura urzędu powiatowego nie były odnawiane co najmniej od 1999 roku – mówi sekretarz powiatu Ireneusz Lamprecht.

11 września 2008
Informacje ogólne

Jubileusz DPS w Zakrzewie

... niech praca dla dobra wspólnego wyda owoce stokrotne... Tę myśl i życzenie przedstawiciele władz samorządowych powiatu dedykowali wszystkim, którzy przez ostatnie 60 lat współpracowali i życzliwie wspierali Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Jubileusz był okazją do złożenia na ręce wieloletniego dyrektora Domu Konrada Krzynowka podziękowań za wielkie zaangażowanie oraz profesjonalizm kadry pracowniczej, które dają gwarancję wysokiego poziomu i jakości świadczonych usług. Obecny na uroczystości starosta Stanisław Martuzalski życzył mieszkankom Domu najlepszych efektów terapeutycznych oraz rehabilitacyjnych, a pracownikom dużo satysfakcji z pracy, której celem jest pomoc drugiemu człowiekowi.

09 września 2008
Informacje ogólne

Równać szanse 2008

Do 1 października można składać wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego Programu Równać Szanse 2008. W ramach programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności można pozyskać dotację do 7 000 zł przyznawaną na okres 6 miesięcy.

09 września 2008
Informacje ogólne

Przedsiębiorcy w sieci

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat handlu w Internecie skorzystaj z bezpłatnego seminarium i warsztatów komputerowych w ramach „Akademii Biznesu Internetowego Serwisu Allegro pl.”. Zgłoszenia przyjmuje jarocińskie starostwo.

04 września 2008
×