otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

W hołdzie Powstańcom Wielkopolskim

15 stycznia zakończyły się Powiatowe Obchody 91. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin, kombatanci, dzieci i młodzież oraz mieszkańcy Ziemi Jarocińskiej uczestniczyli w uroczystościach zorganizowanych w Mieszkowie i Wilkowyi.

18 stycznia 2010
Informacje ogólne

Radzili o lokalnym rynku pracy

Omówienie sytuacji na lokalnym rynku pracy było jednym z tematów posiedzenia Powiatowej Rady Zatrudnienia. Podczas spotkania zaopiniowano również regulamin przyznawania dotacji na otwarcie własnej działalności gospodarczej oraz zasady podpisywania umów na staże. Rada zatrudnienia pozytywnie zaopiniowała również utworzenie nowego kierunku kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 – technik geodeta. Gremium podjęło także uchwałę w sprawie szkoleń Członków Powiatowej Rady Zatrudnienia.

13 stycznia 2010
Informacje ogólne

Konkurs na Prezesa "Szpitala Powiatowego w Jarocinie Spółka z o.o.

Zarząd Powiatu w Jarocinie wraz z Radą Nadzorczą „Szpitala Powiatowego w Jarocinie” Spółka z o.o. poszukują kandydata na stanowisko Prezesa Zarządu „Szpitala Powiatowego w Jarocinie” Spółka z o.o. W tym celu ogłoszono konkurs, zgodnie z którym zainteresowani mogą składać swoje oferty do 25 stycznia.

naborze prezesa zarzadu.pdf Treść ogłoszenia.pdf (38.06 KB)

11 stycznia 2010
Informacje ogólne

Obowiązek odśnieżania

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego przypomina o obowiązku usuwania śniegu z chodników i dachów, w szczególności z dachów obiektów wielkopowierzchniowych takich jak supermarkety, baseny, hale sportowe, targowe i produkcyjne. Szczególne zagrożenie dla ludzi stwarzają nawisy śnieżne i sople, których obowiązek usuwania również spoczywa na administratorach budynków. W przypadku nadejścia ocieplenia, wspomniane utrudnienia i zagrożenia mogą mieć szczególny wpływ na bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców.
Treść komunikatu Treść komunikatu

11 stycznia 2010
Informacje ogólne

Powołano radę nadzorczą szpitala

Zarząd Powiatu w Jarocinie powołał członków Rady Nadzorczej „Szpitala Powiatowego w Jarocinie” spółka z o.o. W skład organu weszli: Leszek Sikorski – polski polityk, doktor nauk medycznych, były minister zdrowia, obecnie kierujący Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, Adela Grala - Kałużna – doktor nauk medycznych, była prezes Centrum Medycznego w Pleszewie spółka z o.o. oraz Janusz Wojtczak, przedsiębiorca mający na swoim koncie liczne sukcesy gospodarcze. Powołana Rada Nadzorcza, w drodze konkursu, dokona wyboru zarządu tworzonej spółki. Nazwisko prezesa powinniśmy poznać po około dwóch tygodniach od ogłoszenia konkursu.

08 stycznia 2010
Informacje ogólne

"Dwójka" stawia na Policję

Liceum Ogólnokształcące z przysposobieniem policyjno – prawnym to nowy kierunek nauczania, który uruchomiony zostanie od września tego roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. To w jarocińskiej „Dwójce” drugi kierunek, obok Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym, związany ze służbami mundurowymi.

08 stycznia 2010
Informacje ogólne

Medale Ministra Obrony Narodowej

Decyzją Ministra Obrony Narodowej starosta jarociński Stanisław Martuzalski oraz burmistrz Jarocina Adam Pawlicki uhonorowani zostali Brązowymi Medalami „Za zasługi dla Obronności Kraju”. Wyróżnienia wręczone zostały podczas uroczystego koncertu kolęd z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, który odbył się w Święto Trzech Króli w kościele Ojców Franciszkanów w Jarocinie. Przyznanie medalu stanowi uznanie dla ludzi, którzy swoją pracą lub działalnością przyczynili się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. W imieniu Ministra Obrony Narodowej medale przekazali ppłk Andrzej Krupiński – komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu oraz ppłk Marian Borowiak - dowódca miejscowej jednostki wojskowej i garnizonu Jarocin, który wnioskował o przyznanie wyróżnień włodarzom powiatu i gminy.

07 stycznia 2010
Informacje ogólne

Miłość słowami poetów

Już po raz siódmy miłośnicy poezji spotkają się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie na Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Miłość niejedno ma imię…”. Tym razem królować będą wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, ks. Jana Twardowskiego i Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej.

07 stycznia 2010
Informacje ogólne

Unijne dotacje na otwarcie własnej działanościInformujemy, iż w najbliższym czasie na terenie powiatu jarocińskiego realizowane będą projekty, w ramach których osoby fizyczne, a zwłaszcza: kobiety, osoby do 25 roku życia lub osoby zamieszkujące obszar wiejski i miasta do 25 tys. mieszkańców, będą mogły uzyskać nawet do 40 tys. zł dofinansowania na otwarcie własnej działalności gospodarczej.

06 stycznia 2010
Informacje ogólne

Pozytywna ocena projektu na przebudowę drogi Kotlin - Sławoszew

Starania powiatu o pozyskanie środków na przebudowę drogi powiatowej Kotlin – Sławoszew – granica powiatu w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 idą w dobrym kierunku. Wniosek przeszedł pozytywną ocenę formalną i został skierowany do dalszej oceny, tym razem merytorycznej. O ostatecznym wyborze projektów zakwalifikowanych do dofinansowania zadecyduje Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Wyniki rankingu poznamy prawdopodobnie w marcu tego roku.

05 stycznia 2010
Informacje ogólne

Piękniejszy park w Górze

Rewaloryzacja parku zabytkowego w Górze to kolejne zadanie z zakresu ochrony środowiska, które zamierza realizować powiat jarociński w 2010 roku. Inwestycja ma kosztować ponad 276 tys. zł. Samorząd stara się o dofinansowanie przedsięwzięcia w wysokości ponad 193,5 tys. zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Po pozytywnym przejściu oceny merytorycznej, wniosek powiatu ma dużą szansę na pozyskanie unijnych środków.

05 stycznia 2010
×