Włoski staż dla bezrobotnych

Młodzi bezrobotni z terenu powiatu jarocińskiego mogą wziąć udział w trzymiesięcznym stażu zagranicznym pt. „Europejski Hotel – nowe kompetencje zawodowe”. Staż odbędzie się w okresie od połowy czerwca do połowy września tego roku we włoskiej nadmorskiej miejscowości Ricione. W maju rozpocznie się kurs przygotowujący do odbycia stażu.

19 marca 2012

Rekreacyjnie z Napoleonem

Tworzenie nowego szlaku turystycznego nazywanego potocznie szlakiem napoleońskim, którego ciekawe miejsca znajdują się na terenie sześciu powiatów w tym również powiatu jarocińskiego, zaczyna nabierać tempa. W ramach promocji szlaku w 2012 roku zaplanowano 8 imprez rekreacyjno-turystycznych.

16 marca 2012

Rekreacyjnie z Napoleonem

16 marca 2012

Gmina zrezygnowała z dotacji

Gmina Jarocin zrezygnowała z dotacji, którą Powiat Jarociński pozyskał na zakup trzech mikrobusów przeznaczonych do przewozu osób niepełnosprawnych. Zmuszeni jesteśmy zwrócić ponad 200 tys. zł pozyskane z PEFRON-u, ponieważ Gmina Jarocin -  mimo wcześniejszych gwarancji, wycofała się z realizacji zadania – ubolewa starosta Mikołaj Szymczak.

15 marca 2012

Poezja na rynku

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin oraz kółko teatralne „MASKA” przy ZSO w Jarocinie zapraszają do wiosennego czytania poezji na jarocińskim rynku.

O krok od medalu!

Reprezentacja ZSO w Jarocinie sięgnęła po historyczny sukces zajmując IV miejsce w Finale Wojewódzkim w koszykówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Turniej odbył się 8 marca w Koninie. Do medalu zabrakło niewiele, ponieważ jarocinianki w meczu o III miejsce przegrały dopiero po dogrywce z gospodyniami turnieju Zespołem Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie. W turnieju starowało 8 najlepszych zespołów z województwa wielkopolskiego.

"MAHLE w DWÓJCE"

Przedstawiciel firmy MAHLE Polska przeprowadził w lutym br. szkolenia dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, zapoznając ich z zakresem działalności firmy oraz specyfiką produkcji.

Mandaty wygaszone

Kolejnych dwóch radnych powiatowych zrzekło się mandatu. Hanna Szałkowska i Mikołaj Kostka lada moment mają zostać wiceburmistrzami w samorządzie Gminy Jarocin. By ich plany mogły się ziścić, podjęli decyzję o rezygnacji z pracy w radzie powiatu, ponieważ zgodnie z obowiązującym prawem nie można łączyć obu funkcji. Mandaty Hanny Szałkowskiej i Mikołaja Kostki wygaszono podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Jarocińskiego.

13 marca 2012

Kwalifikacja wojskowa 2012

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu jarocińskiego odbędzie się w terminie od 19 marca do 23 kwietnia. W Jarocińskim Ośrodku Kultury, przed Powiatową Komisją Lekarską stawią się mężczyźni urodzeni w 1993 roku. Wzywane będą również osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej. Komisja będzie funkcjonowała we wszystkie dni robocze w godzinach od 7.30 do godz. 15.30.

09 marca 2012

Zagraniczni partnerzy powiatu

Dzięki wielu rozmowom i spotkaniom z zagranicznymi partnerami udało się nam określić podstawowe kierunki dalszych działań, między innymi chcielibyśmy poszerzyć horyzonty współpracy naszych przedsiębiorców z przedsiębiorcami, którzy rozwijają swoje firmy na Ukrainie i Białorusi oraz działania z zakresu kultury i oświaty – zwrócił się do członków komisji budżetowej wicestarosta Mirosław Drzazga omawiając efekty współpracy powiatu z partnerami zagranicznymi w 2011 roku.

07 marca 2012

Turniej Kręglarski

W miłej, sportowej atmosferze przebiegał marcowy V Turniej Kręglarski w Pleszewie. Wśród uczestników spotkania znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Jarocina.

07 marca 2012

Wkrótce ruszają prace na Bema

12 marca rozpoczną się prace związane z budową – wydłużeniem ulicy Bema wraz z budową miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie prosi mieszkańców o nie parkowanie samochodów wzdłuż bloków 33,35,37 od dnia rozpoczęcia robót do ich zakończenia.

06 marca 2012