otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

66. rocznica zakończenia wojny

8 maja, w 66. rocznicę zakończenia II wojny światowej, władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin, przedstawiciele służb mundurowych i organizacji kombatanckich złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej znajdującym się w Parku Zwycięstwa w Jarocinie. Oddali w ten sposób hołd 6 milionom Polaków zamordowanym w czasie II wojny światowej.

10 maja 2011
Informacje ogólne

Wydział Komunikacji w Jarocinie zmienia siedzibę

Od 16 maja br. Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Jarocinie będzie funkcjonował w nowej siedzibie przy ulicy Zacisznej 2a, w niedalekim sąsiedztwie obecnej lokalizacji. W nowo wyremontowanym budynku oprócz Wydziału Komunikacji mieści się również Powiatowy Urząd Pracy.

W piątek 13 maja br. Wydział Komunikacji w Jarocinie będzie nieczynny z uwagi na konieczność przenoszenia serwera i systemu informatycznego. Za utrudnienia przepraszamy!

09 maja 2011
Informacje ogólne

"Cuda natury" w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach już po raz drugi zorganizował konkurs recytatorski  pod hasłem „Cuda natury”. Podobnie jak w zeszłym roku konkurs cieszył się ogromną popularnością. Wzięło w nim udział 24 uczniów z 8 gimnazjów powiatu jarocińskiego.

29 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Turniej motoryzacyjny

Drużyna Zespołu Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach uczestniczyła w finale rejonowym Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się 20 kwietnia br. w Zespole Szkół w Opatówku.

28 kwietnia 2011
Informacje ogólne

"Poznańskie Słowiki" w Żerkowie

Teksty Jana Pawła II czytane przez samorządowców, koncert „Poznańskich Słowików” pod dyrekcją prof. Stefana Stuligrosza – tak zapowiada się uroczystość zorganizowana z Żerkowie w przededniu beatyfikacji Jana Pawła II. Na koncert poświęcony Naszemu Wielkiemu Rodakowi zapraszają Burmistrz Żerkowa i Starosta Jarociński. Uroczystość odbędzie się 30 kwietnia 2011 roku o godz. 18.00 w kościele p.w. św. Stanisława Biskupa w Żerkowie. 

27 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Wyjątkowy spektakl o Papieżu Polaku

Od wielu już tygodni przygotowujemy się do uczczenia niezwykłego wydarzenia - beatyfikacji Jana Pawła II, która dokona się 1 maja 2011 roku. Z tej okazji organizowanych jest szereg koncertów, konkursów, spektakli. Jednym z nich jest wieczór wspomnień o Naszym Papieżu, który przygotowuje młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Wyjątkowy spektakl słowno - muzyczny „Pokolenie JPII” odbędzie się 29 kwietnia 2011 roku o godz. 21.00 w Kościele oo. Franciszkanów w Jarocinie.

21 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Konsultanci PIFE z Jarocina przeprowadzą Lekcje Europejskie w Warszawie

6 maja br. konsultanci jarocińskiego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich przeprowadzą trzy lekcje na temat funduszy unijnych podczas IV Forum Funduszy Europejskich w Warszawie.  To wydarzenie, organizowane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego jest festiwalem i świętem Funduszy Europejskich w Polsce.  

21 kwietnia 2011
Informacje ogólne

"Smaczne i zdrowe" gimnazjum w Kotlinie

Road Show Truck programu „Jedz smacznie i zdrowo” przyjechał do Wielkopolski. W środę, tj. 27 kwietnia odwiedzi Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kotlinie. Jest to nagroda dla uczniów, przyznana w ramach programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo”. Wywalczyli ją gimnazjaliści z klasy Ia, przygotowując film promujący zdrowy styl odżywiania. 

21 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Zmagania młodych informatyków

W IV edycji Powiatowego Konkursu Informatycznego, który odbył się 15 kwietnia br., wzięło udział 35 uczniów z trzech szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego. Miejscem zmagań młodych informatyków był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. W propagowanie wiedzy i umiejętności informatycznych wśród młodzieży oprócz Starostwa Powiatowego w Jarocinie włączyło się wielu lokalnych sponsorów, którzy ufundowali cenne nagrody dla zwycięzców.

20 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Dobiega końca tegoroczna kwalifikacja wojskowa

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa w Jarocinie potrwa do 29 kwietnia br. Przed Powiatową Komisją Lekarską stawiają się mężczyźni urodzeni w 1992 roku oraz starsi, którzy z różnych przyczyn dotychczas nie dopełnili tego obowiązku. Do stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską w Jarocinie wezwani są również mężczyźni urodzeni w latach 1987-1991 oraz kobiety urodzone w latach 1987-1992 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej. 

20 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Niekiedy zauważony przez rodziców problem związany z niepokojącym zachowaniem dziecka wydaje się błahy otoczeniu i rodzinie – ale dla rodziców ten problem jest ogromny, martwi ich, nie daje przestać o sobie myśleć. Wtedy dobrze porozmawiać o swoich obserwacjach z kimś z zewnątrz, kto ma stosowną wiedzę i umiejętności, aby pomóc rodzicom. Bezpłatne porady specjalistów zorganizowano już po raz trzeci w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie.

15 kwietnia 2011
×