otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

800 LAT PARAFII W SIEDLEMINIE

Z okazji 800-lecia parafii p.w. św. Mikołaja Biskupa została odprawiona msza święta w intencji parafian przez biskupa Łukasza Buzuna. Na uroczystości rocznicowe zaproszony został również Starosta Teodor Grobelny i Przewodniczący Rady Powiatu – Jan Szczerbań. Powstanie parafii w Siedleminie datuje się na rok 1218.

18 czerwca 2018
Informacje ogólne

STAROSTOWIE Z CAŁEGO WOJEWÓDZTWA

STAROSTOWIE Z CAŁEGO WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO ZJECHALI NA KONWENT STAROSTÓW Po raz drugi Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego odbył się w Powiecie Pleszewskim. Zjazd starostów zorganizowano w Zawidowicach. Obrady trwały dwa dni w Konwencie aktywnie uczestniczył Starosta Powiatu Jarocińskiego Teodor Grobelny

14 czerwca 2018
Informacje ogólne

WAŻNE - AWARIA SYSTEMU

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP.

12 czerwca 2018
Informacje ogólne

GÓRA – NOSKÓW W PRZEBUDOWIE

TYMCZASOWE UTRUDNIENIA W RUCHU. Trwa przebudowa drogi powiatowej od Góry przez Parzęczew do Noskowa o długości ponad 5 km.

12 czerwca 2018
Informacje ogólne

ROCZNICA W LGOWIE

W niedzielę 10 czerwca br. o godz. 10.00 w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lgowie, odprawiona została msza rocznicowa z ceremoniałem wojskowym za duszę majora Zbigniewa Gorzeńskiego-Ostroroga dowódcy Frontu Południowego Powstania Wielkopolskiego, z okazji przypadającej w tym dniu 92. rocznicy jego śmierci.

11 czerwca 2018
Informacje ogólne

PRACE POSTĘPUJĄ

Prace przy budowie i rozbudowie jarocińskiego szpitala postępują zgodnie z planem. Roboty rozbiórkowe wewnątrz „starej” części , które zaplanowano – zostały już wykonane prawie w całości. Po drodze nie zabrakło problemów krzyżujących plany ekipie budowlanej, jednak były one na bieżąco rozwiązywane.

11 czerwca 2018
Informacje ogólne

JAROCIN - GNIEZNO, TERAZ POCIĄGIEM

Od 10 czerwca znów można dojechać pociągiem z Jarocina do Gniezna. Przewozy osobowe na tej linii zostały zawieszone w 2012 z powodu bardzo złego stanu technicznego torów na tym odcinku.

11 czerwca 2018
Informacje ogólne

DYŻURY APTEK

Informujemy o zmianie dyżurów aptek w niedziele: 17 czerwca - dyżur pełnić będzie apteka Stylowa 2 przy ul. Wrocławskiej 51, a 24 czerwca - dyżur będzie pełnić apteka w DOZ Kauflandzie ul. Kościuszki 16a.

07 czerwca 2018
Informacje ogólne

CBA i PROKURATURA OKRĘGOWA

6 czerwca br. funkcjonariusze CENTRALNEGO BIURA ANTYKORUPCYJNEGO zwrócili się osobiście do Starosty Teodora Grobelnego o udostępnienie pełnej dokumentacji dotyczącej wydzierżawienia spółce ZGO Nova pralni przy jarocińskim szpitalu. Wydzierżawienie pralni nastąpiło za poprzedniego prezesa szpitala Marcina Jantasa, a Starostą był wówczas Bartosz Walczak...

07 czerwca 2018
Informacje ogólne

BIAŁA NIEDZIELA W JAROCIŃSKIM SZPITALU

Do kolejnej BIAŁEJ NIEDZIELI przygotowuje się jarociński szpital. 10 czerwca br. wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie skorzystać z porad specjalistów w zakresie chorób onkologicznych oraz wykonać badania laboratoryjne.

05 czerwca 2018
Informacje ogólne

LGÓW - 10 CZERWCA 2018

W niedzielę 10 czerwca br. o godz. 10.00 w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lgowie, odprawiona zostanie msza rocznicowa z ceremoniałem wojskowym za duszę majora Zbigniewa Gorzeńskiego-Ostroroga dowódcy Frontu Południowego Powstania Wielkopolskiego, z okazji przypadającej w tym dniu 92. rocznicy jego śmierci.

05 czerwca 2018
Informacje ogólne

10 CZERWCA RUSZA PKM

10 czerwca ruszy Poznańska Kolej Metropolitalna. Pociągi, w godzinach szczytu, kursować będą co 30 minut, zapewniający pasażerom odpowiedni komfort podróżowania. Podpisano umowy o dofinansowanie pierwszych czterech linii PKM. https://www.youtube.com/watch?v=4rdj_7HdiT0

29 maja 2018
×