otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wiązanki pod Krzyżem Martyrologii

18 września w dzień po przypadającej 78. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę, przedstawiciele władz powiatu, organizacji kombatanckich, rodzin osób zesłanych, organizacji społecznych i związkowych złożyli kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie, oddając w ten sposób hołd ofiarom prześladowań stalinowskich. O wydarzeniach z września 1939 roku oraz o losie Sybiraków opowiadała prowadząca całą uroczystość pani Maria Biadaszkiewicz.

18 września 2017
Informacje ogólne

Wiemy więc działamy

2-go października br. w Jarocinie odbędzie się konferencja z udziałem Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Konferencja została zorganizowana dzięki staraniom Starosty Teodora Grobelnego i Jana Grześka, radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

13 września 2017
Informacje ogólne

Konferencja w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

11 września w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w Warszawie odbyło się spotkanie ministra Andrzeja Adamczyka z wojewodami i starostami z terenów objętych skutkami nawałnic, które przeszły nad Polską w sierpniu br. Z terenu Wielkopolski w spotkaniu wziął udział Wojewoda Zbigniew Hoffmann i Wicestarosta Mirosław Drzazga.

13 września 2017
Informacje ogólne

Warto wiedzieć - wnioski do budżetu

Zarząd Powiatu w Jarocinie przystępuje do prac związanych z opracowaniem budżetu powiatu jarocińskiego na rok 2018.

13 września 2017
Informacje ogólne

Szpital z certyfikatem

Szpital Powiatowy w Jarocinie nadal z certyfikatem jakości ISO 9001. Ten przyznawany jest tylko na 3 lata i po tym okresie każda placówka medyczna, jeśli nadal chce legitymować się systemem zarządzania jakością- musi poddać się weryfikacji. Taki audyt został przeprowadzony. Zrobiła to Polska Akademia Jakości CERT, która sprawdzała, czy szpital spełnia wszystkie kryteria dotyczące ISO 9001.

08 września 2017
Informacje ogólne

Kolejna Biała Niedziela

„Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Szpital Powiatowy w Jarocinie wraz ze Starostwem Powiatowym organizują kolejną "Białą Niedzielę". Ta została zaplanowana na 24 września w godzinach od 10.00 do 14.00.” – informuje Leszek Mazurek, prezes szpitala jarocińskiego.

07 września 2017
Informacje ogólne

Woda zdatna do picia

Zgodnie z komunikatem wydanym w dniu dzisiejszym (6 września br.) przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarocinie – woda w DPS w Kotlinie jest zdatna do picia.

06 września 2017
Informacje ogólne

VII edycja konkursu Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza organizacje pozarządowe, instytucje i inny podmioty działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami w naszej Wielkopolsce do udziału w konkursie.

05 września 2017
Informacje ogólne

Dożynki Powiatowo-Gminne

3 września w Magnuszewicach w gminie Kotlin odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne z udziałem delegacji władz powiatowych oraz przedstawicieli władz z wszystkich czterech gmin powiatu jarocińskiego.

05 września 2017
Informacje ogólne

Alert burzowy na najbliższy weekend

Na najbliższy weekend prognozuje się wystąpienie intensywnych opadów deszczu.

01 września 2017
Informacje ogólne

Rocznica w strugach deszczu

W dniu dzisiejszym ( 1 września) w jarocińskim Parku Zwycięstwa odbyło się uroczyste złożenie kwiatów w 78 rocznicę ataku Niemiec na Polskę, który rozpoczął II wojnę światową.

01 września 2017
Informacje ogólne

Pismo prezesa szpitala do Burmistrza Jarocina

Prezes jarocińskiego szpitala Leszek Mazurek wystosował pismo do Burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego ws sfinansowania zakupu rezonansu magnetycznego dla jarocińskiej lecznicy.

01 września 2017
×